Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
sej tebi če mu par tvojih tez razložiš prej, ti bo še verjel da ne veš kode za odklep :D mogoče te še do doma zapeljejo ... samo pazi da ti med potjo ne šutnejo janša čipa
Pa misliš da policaj zna pogledat v telefon, katere aplikacije vse tečejo v androidu? (v vseh verzijah OS)
Kako bo vedel, da nisem samo slikco ikone nalimal na namizje
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
Kje ste sedaj tisti, ki ste spomladi tako vneto razlagali, da bo aplikacija anonimna in ne bo obvezna?
Pomoje je tale zadnji ukrep zadosten razlog, da to aplikacijo google izbriše iz google playa.
Js aplikacije še nisem dal gor, in jo zaradi te grožnje tudi ne bom, bom raje tvegal kazen.
Me pa zanima, kako bo policaj preveril, ali imam nameščeno ali ne, ker "kodo za odklepanje ne vem napamet, imam doma nekje zapisano".

daj pokaži, kje piše da je obvezna?
če krožiš okol svoje bajte, je ne rabiš, torej NI obvezna. mirsad, ti res ne znaš brat, oziroma si prebranega ne znaš razlagat pravilno.
stvari obračaš po svoji smeri, in potem to zagovarjaš, četudi imaš popolnoma narobe.
glede OBVEZNE aplikacije... res me skrbi, da imajo takšni primerki volilno pravico. in če mu jo odvzameš, bo jok in stok glede neenakopravnosti
in kratenju pravic. a ko pa ti narobe razlagaš in kratiš pravice drugim je pa vse ok.
boš razložil, pokazal, kaj se zgodi enenu, ki je v svoji občini, in nima aplikacije, kakšno kazen faše, glede na to da je obvezna in krši zakonodajo? mirsi, koliko
mi zaračunajo?
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Kje ste sedaj tisti, ki ste spomladi tako vneto razlagali, da bo aplikacija anonimna in ne bo obvezna?
Pomoje je tale zadnji ukrep zadosten razlog, da to aplikacijo google izbriše iz google playa.
Js aplikacije še nisem dal gor, in jo zaradi te grožnje tudi ne bom, bom raje tvegal kazen.
Me pa zanima, kako bo policaj preveril, ali imam nameščeno ali ne, ker "kodo za odklepanje ne vem napamet, imam doma nekje zapisano".

Kje pa piše da je obvezna, saj te noben ne sili da jo naložiš. Saj odpiranje določenih trgovin v boljših regijah je tudi nagrada za tiste ki so ukrepe bolj upoštevali kot pri nas na Dolenjskem. Kar je pravilno, sicer jaz od tega nimam nič, gre zahvala mojim sosedom ki so tri dni po zidancah hodili sedaj pa doma ležijo. Ampak tud to je demokracija. Zaradi manjšine trpi večina. Jebiga takle mamo, jaz čakam samo še ne cepivo.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.798
384
83
Vipavska dolina
Ok tisti ki imate aplikacijo nalozeno, a ce ste preboleli virus vam to prikaze ali kako deluje?
Saj lahko je bilo ze kje razlozeno ampak ob vseh teh poplavah informacij...

Jaz je nimam nalozene in niti nimam namena je se nalagat, vsaj zaradi takih zadev ne.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Kje pa piše da je obvezna, saj te noben ne sili da jo naložiš. Saj odpiranje določenih trgovin v boljših regijah je tudi nagrada za tiste ki so ukrepe bolj upoštevali kot pri nas na Dolenjskem. Kar je pravilno, sicer jaz od tega nimam nič, gre zahvala mojim sosedom ki so tri dni po zidancah hodili sedaj pa doma ležijo. Ampak tud to je demokracija. Zaradi manjšine trpi večina. Jebiga takle mamo, jaz čakam samo še ne cepivo.
Prestovoljna in neprisilna namestitev aplikacije pomeni, da bi moral bit obravnavan enako, če jo imam ali nimam.

Ampak je vlada sedaj požrla obljubo, da bo aplikacija anonimna in prostovoljna. (neprisilna)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Ok tisti ki imate aplikacijo nalozeno, a ce ste preboleli virus vam to prikaze ali kako deluje?
Saj lahko je bilo ze kje razlozeno ampak ob vseh teh poplavah informacij...

Jaz je nimam nalozene in niti nimam namena je se nalagat, vsaj zaradi takih zadev ne.

14 dni imaš obarvano rdeče ko vpišeš TAN kodo, potem pa ponovno zeleno kot vsak drug. Preko aplikacije ne more noben ugotovit a si bil pzitiven ali ne. Ne vem pa če piše kaj drugače ko vpišeš TAN kodo glede izpostavljenosti ker jaz sem bil samo v kontaktu z enim in sem imel rdečo oznako.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Kako je s tem?
Recimo da se nekje okužiš (tisti nima app), se greš testitat, vpišeš kodo, kaj aplikacija potem tebi javlja?
Ali ti kaže low risk al kaj, če nisi nikogar s kodo srečal, sam si pa okužen? al high risk, če si bil v stiku z drugim okuženim z app? Ali vedno high risk, saj si sam okužen????
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
tokrat je bonboncek app, naslednjic bo cepljenje.
Točno tako.
Potem bodo dodali še GPS sledenje, pa iz bajte ne boš smel, če aplikacije "prostovoljno" ne boš naložil......potem penzije, plače, socialne ne boš dobil, če ne boš "prostovoljno" naložil app..... potem bodo dodali branje SMS-ov, snemanje pogovorov... Pa boš vse dovolil prostovoljno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Seveda se ne bo. Naslednje bo cepljenje. Seveda bo prostovoljno, ampak ce ne bos cepljen, ne bos smel iz obcine.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Točno tako.
Potem bodo dodali še GPS sledenje, pa iz bajte ne boš smel, če aplikacije "prostovoljno" ne boš naložil......potem penzije, plače, socialne ne boš dobil, če ne boš "prostovoljno" naložil app..... potem bodo dodali branje SMS-ov, snemanje pogovorov... Pa boš vse dovolil prostovoljno.


GPS sledenje se bo začelo že z cepljenjem, že takrat boš prejel 5G čip skozi iglo v svoje telo, je pa zdej nekaj novega tule, zamenjali so GPS čip, ki so ga imeli namen vcepiti v telo februarja in sicer z novejšim modelom ,ki je že prilagojen tudi za 6G in 7G vendar ne huaweii znamko, za slednjega je le kitajsko cepivo
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.626
6.026
113
blizu močvirne prestolnice
Je naredila že dovolj škode.
Kar se tiče ukrepov oziroma rahljanja le teh. Katastrofa, ne držijo se agend kateri sami pišejo. Zaradi tega, če bi vsaj do 6 1. ostalo tako kot je, nebi nič več firm propadlo. OK frizeraj bi bil lahko vseskozi odprt, ne vem zakaj so jih zapirali, prav tako vse avtopralnice. Ostalo pa ni potrebe, dokler se vsaj prva triada ne začne. Kako bodo sedaj trgovke doma?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
A to bo zdej redar preverjal moj telefon če imam aplikacijo? Pa testiral, če deluje? Pa spotoma po pomoti še moje slike od ljubice gledal? Pa preveril če imam twitota dodanega? In eni še kar ploskate, da vlada dobro dela? Kot pudelj, ko ga je strah in si želi povodca gospodarja, da se počuti varnega.


6. člen
Omejitev gibanja med občinami znotraj posamične stati-
stične regije:
– Osrednjeslovenska,
– Goriška,
– Obalno-kraška,
– Gorenjska,
za posameznika ali osebo iz skupnega gospodinjstva, ki ima
v posamični statistični regiji stalno ali začasno prebivališče
ter naloženo in stalno aktivirano mobilno aplikacijo za obve-
ščanje oseb o stikih z drugimi uporabniki, pozitivnimi na virus
SARS-CoV-2 (aplikacijo #OstaniZdrav), ne velja.
7. člen
Vlada Republike Slovenije preverja utemeljenost ukrepov
iz tega odloka na podlagi strokovnih mnenj.
8. člen
(1) Globe za kršitve tega odloka se izrekajo v skladu z
zakonom, ki ureja nalezljive bolezni. Izvajanje tega odloka
poleg pristojnih inšpekcijskih služb nadzorujejo tudi Policija in
občinska redarstva v okviru svojih pristojnosti.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
A to bo zdej redar preverjal moj telefon če imam aplikacijo? Pa testiral, če deluje? Pa spotoma po pomoti še moje slike od ljubice gledal? Pa preveril če imam twitota dodanega?


6. člen
Omejitev gibanja med občinami znotraj posamične stati-
stične regije:
– Osrednjeslovenska,
– Goriška,
– Obalno-kraška,
– Gorenjska,
za posameznika ali osebo iz skupnega gospodinjstva, ki ima
v posamični statistični regiji stalno ali začasno prebivališče
ter naloženo in stalno aktivirano mobilno aplikacijo za obve-
ščanje oseb o stikih z drugimi uporabniki, pozitivnimi na virus
SARS-CoV-2 (aplikacijo #OstaniZdrav), ne velja.
7. člen
Vlada Republike Slovenije preverja utemeljenost ukrepov
iz tega odloka na podlagi strokovnih mnenj.
8. člen
(1) Globe za kršitve tega odloka se izrekajo v skladu z
zakonom, ki ureja nalezljive bolezni. Izvajanje tega odloka
poleg pristojnih inšpekcijskih služb nadzorujejo tudi Policija in
občinska redarstva v okviru svojih pristojnosti.
Torej družina z malim otrokom še vedno ne sme na sosednji občinski hrib, ker mulc nima telefona? Resnično so mojstri v delanju budal iz sebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in Car