Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Andy jim je razložil da smo na 70% in da smo prekuženi. Pa so rekl je.biga pol pa lahko počas sprostimo. Gantar je menda tudi že poslal mail in preklical naročilo za cepivo ker je za nas itak brez veze. Tisti ki so ogrožena skupina in bi jih bilo treba cepet so itak že pomrl. Ostali oa ne rabmo, ker smo prekuženi. Tako nekak.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
A, se mi je zdel, da ne bo od tebe nič drugega kot zajebancija.

ne ne, čist resno mislim.

veš da sem bolj na strani osebne odgovornosti kot kolektivne.

dejstvo je pač da nihče na svetu prav dobro ne ve s čim se soočamo (razen yt zdravnikov)
in slovenci kot smo, čeprav smo v istem zosu kot cel planet, pa zdaj ne pričakujemo ampak zahtevamo (ker nam kot brezplačna šola in služba do penzije) da se naše življenje navkljub vsemu ne spremeni niti malo.

je že nekdo pisal, da pač tisti ki smo že kdaj imeli kak zdravstveni zaplet pač gledamo na to drugače.

ne vedno mislit da tisti ki imamo nasprotno mnenje ga imamo z neke pozicije moči.

v štartu leta sem planiral prodat podjetje pa je prišel virus, zadevo zjebal ... prodajo sicer speljal do avgusta ampak dosti slabše kot bi jo drugače, 4.9. odprl s.p da začnem delat dalje, kar se je potem čez en mesec ustavilo, ne kvalificiram se za nadomestilo, delat ne morem, tak da sem isto v ***** kot vsi ostali.

pač ne jamram, vem da ni vse idealno, oz niti ne pričakujem da bo, ker življenje pač ni disneyeva risanka. Trenutno iščem rešitve :D oz. pripravljam en spletni posel, malo bomo oklestili nepotrebne stroške pa bomo pregurali ;)

tak da jaz bi dal priporočilo maske pa higiena + distanca, pol dalje mi je pa vseeno če potrčkoti pod pazduho ližejo pozitivne na intenzivni :D
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Kakšen trot moraš bit, da za statistično manj okužene regije odpraviš omejitev na občine tistim, ki imajo naloženo aplikacijo na GSM? Torej otroci, ljudje brez pametnega telefona in še kup drugih odpadejo?

Kako ti uspe sproducirat toliko ukrepov s tako neumnimi pogoji?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Car

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.508
412
83
Kakšen trot moraš bit, da za statistično manj okužene regije odpraviš omejitev na občine tistim, ki imajo naloženo aplikacijo na GSM? Torej otroci, ljudje brez pametnega telefona in še kup drugih odpadejo?

Kako ti uspe sproducirat toliko ukrepov s tako neumnimi pogoji?
Za neumne ljudi je treba napisat 100 strani pa zelo malo zaleže. Za pametne je eno navodilce zadosti.
Št. covidiotov v SLO je visoko, zato je treba zadeve natančno definirat in določene rizike na papirju izločit - objava v uradnem listu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, Matey in tomi

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.369
113
ne ne, čist resno mislim.

veš da sem bolj na strani osebne odgovornosti kot kolektivne.

dejstvo je pač da nihče na svetu prav dobro ne ve s čim se soočamo (razen yt zdravnikov)
in slovenci kot smo, čeprav smo v istem zosu kot cel planet, pa zdaj ne pričakujemo ampak zahtevamo (ker nam kot brezplačna šola in služba do penzije) da se naše življenje navkljub vsemu ne spremeni niti malo.

je že nekdo pisal, da pač tisti ki smo že kdaj imeli kak zdravstveni zaplet pač gledamo na to drugače.

ne vedno mislit da tisti ki imamo nasprotno mnenje ga imamo z neke pozicije moči.

v štartu leta sem planiral prodat podjetje pa je prišel virus, zadevo zjebal ... prodajo sicer speljal do avgusta ampak dosti slabše kot bi jo drugače, 4.9. odprl s.p da začnem delat dalje, kar se je potem čez en mesec ustavilo, ne kvalificiram se za nadomestilo, delat ne morem, tak da sem isto v ***** kot vsi ostali.

pač ne jamram, vem da ni vse idealno, oz niti ne pričakujem da bo, ker življenje pač ni disneyeva risanka. Trenutno iščem rešitve :D oz. pripravljam en spletni posel, malo bomo oklestili nepotrebne stroške pa bomo pregurali ;)

tak da jaz bi dal priporočilo maske pa higiena + distanca, pol dalje mi je pa vseeno če potrčkoti pod pazduho ližejo pozitivne na intenzivni :D
No to pa je mnenje. Niti ni tako daleč od mojega.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Celotna veriga objav.


Janez Janša @JJansaSDS

Na današnji seji @vladaRS sprejema nove odloke, ki od 15.12.2020 dalje spreminjajo določene Covid19 omejitvene ukrepe v državi in v posamičnih statističnih regijah.

1. V #Slovenija se do vključno 23.12.2020 v omejenem obsegu:
a. vzpostavlja nazaj javni potniški promet
b. odpirajo frizerski saloni;
c. odpirajo cvetličarne, avtopralnice in kemične čistilnice.

2. V statističnih regijah: Osrednja Slovenija, Goriška, Obalno kraška in Gorenjska se v omejenem obsegu odpirajo trgovine z obleko, obutvijo,športno opremo ter avtosaloni.

V teh regijah se za uporabnike aplikacije #ostanizdrav do vključno 23.12.2020 (in če vmes v njih ne bo poslabšanja epidemiološke situacije) odpravlja omejitev gibanja na občino.

@vladaRS dnevno spremlja obremenjenost zdravstvenega sistema zaradi Covid19 ter 7 dnevno povprečje okužb po statističnih regijah, zaradi česar lahko v skladu z načrtom sproščanja oziroma zaostrovanja ukrepov v naslednjih dneh po posamičnih regijah prihaja do sprememb v obe smeri.

@vladaRS bo na seji v četrtek obravnavala najnovejše epidemiološke podatke ter v skladu s splošnimi smernicami EU določila režim omejitev v času Božiča in novoletnih praznikov. Vlada poziva vse delodajalske in sindikalne centrale, da aktivno komunicirajo s članstvom in javnostmi v smislu upoštevanja ukrepov. Samo tako se lahko izognemo zaostritvam v času praznikov.

@vladaRS se zahvaljuje zdravstvenim delavcem in vsem, ki v tem zahtevnem času upoštevate omejitvene ukrepe ter varujejete zdravje in življenja. Z vami smo epidemijo uspeli zaustaviti prej, preden bi presegla zmogljivosti našega zdravstva. Naložimo si aplikacijo #ostanizdrav. Izpolnimo prijavo za cepljenje proti #Covid_19. Naše gibanje z aplikacijo bo postalo bolj varno. S cepljenjem pa sčasoma spet normalno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Za neumne ljudi je treba napisat 100 strani pa zelo malo zaleže. Za pametne je eno navodilce zadosti.
Št. covidiotov v SLO je visoko, zato je treba zadeve natančno definirat in določene rizike na papirju izločit - objava v uradnem listu.
Edini neumen tu je vlada. Ker zaradi takih pavšalnih odlokov, ki bodo sedaj zahtevali 100 in eno pojasnilo te trot v uniformi brez težav zajebava in kaznuje.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Evo vam gestapo nadzor
V teh regijah se za uporabnike aplikacije #Ostanizdrav do vključno 23. decembra (in če vmes v njih ne bo poslabšanja epidemiološke situacije) odpravlja omejitev gibanja na občino.
Recimo da imam novi huawei in ne morem namestiti aplikacije sem mrzel. Ali pa da se mi izprazni baterija.
In kdo bo to sploh preverjal? Policaj? Krši kar nekaj zakonov npr mi prileti neki SMS v tistem trenutku ko mu kažem da nisem bil v stiku z okuženo osebo in ga prebere pa ga nebi smel.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Če pa kdo vse to sranje zastopi, svaka mu čast. Sami biseri od ukrepov. Zmaga pa seveda tisti, ko dovoljuje uporabnikom alpikacije gibanje med občinami!? Kaj bo zdaj policaj brskal po mojem telefonu, al kaj? Dogaja se točno tisto, o katerem se tudi tukaj pogovarjamo. Aplikacija ni obvezna, ampak.... Cepljenje ni obvezno, ampak....
:nigladek::nigladek::nigladek::bonk::bonk::bonk::bruh::bruh::bruh:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.369
113
Za neumne ljudi je treba napisat 100 strani pa zelo malo zaleže. Za pametne je eno navodilce zadosti.
Št. covidiotov v SLO je visoko, zato je treba zadeve natančno definirat in določene rizike na papirju izločit - objava v uradnem listu.
Objava v uradnem listu je zapovedana v ustavi, zaenkrat. Tko da če češ zapret šole, ne gre drugač, žal.
Kar se ostalih nebuloz tiče, stvari je treba poenostavit, ne da jih komplicirajo. Dons pa spet smeh, aplikacijo so postavil za pogoj, sej ni res, ampak je....
Pa preden se kdo vžge, jo imam od prvega dne.