Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Tole kar imamo mi, ni težava: To je po trenutno dostopnih informacijah težka pizdarija.
Verjetno še pravniki ne vejo, kaj vse 4-tedenski neobstoj odlokov potegne za sabo.
Potem smo pa državljani balkanci, medtem ko nam vladajo v maniri plemenske ureditve najbolj zahojenih hribih balkana.
Pomoje je to, da ukrepi samo kao niso veljali manjša težava, kot pa bi bila potem, ko bi ustavno sodišče ugotovilo, da so ukrepi protiustavni - prepoved svobode gibanja in to ????

Pomoje je vlada tole čisto zavestno naredila, bolje zanjo da ukrepi, ki so recimo dosegli svoj namen zastraševanja niso nikoli bili pravno v veljavi, kot da bi se na koncu izkazalo, da je vlada kršila ustavo, ukrepi pa so bili neustavni.
Tiste kazni, ki so jih neupravičeno pokasirali, pa itak vsi ne bodo vlagali nekih zahtev po vrnitvi, nekaj plusa bo v blagajni.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Ne.
Ker sklep sodnikov začne veljati čez 3 dni.
Zdej še kao nisi bil uradno obveščen o tej pizdariji, zato omejtve, ki ne veljajo še vedno veljajo :evil:
Aha ok, hvala, sej ne, da bi zdej brezglavo po obiskih letal, ampak v teh kucljih okoli me že vsak kamen pozdravlja, bi šel kam drugam :D
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Pomoje je vlada tole čisto zavestno naredila, bolje zanjo da ukrepi, ki so recimo dosegli svoj namen zastraševanja niso nikoli bili pravno v veljavi, kot da bi se na koncu izkazalo, da je vlada kršila ustavo, ukrepi pa so bili neustavni.
Ja ampak kaj potem sedaj? Od ponedeljka dalje bodo ukrepi morali biti pravno veljavni. Torej če bi imel ti prav, bodo 2x zafukali in so še na slabšem.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pomoje je to, da ukrepi samo kao niso veljali manjša težava, kot pa bi bila potem, ko bi ustavno sodišče ugotovilo, da so ukrepi protiustavni - prepoved svobode gibanja in to ????

Ukrepi sami ustavno niso neveljavni. Poznamo t. i. absolutne (neomejljive) in relativne (omejljive) človekove pravice. V prvo kategorijo spada pravica do življenja (ki se jo trenutno poskuša zavarovati), v drugo pa pravica do gibanja (ki je trenutno omejena). Pri presojanju uporablja US test sorazmernosti in odločeno je bilo, da je bila omejitev gibanja sorazmerna z nastalo situacijo. Pojavljajo se polemike glede tega, da ni razglašeno izredno stanje, ampak izredno stanje je zopet res izredno stanje, torej stanje, ko sta ogrožena varnost in obstoj države.

Podlaga, na kateri so bili sprejeti ukrepi pa je (po mojem mnenju) vprašljiva.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ne.
Ker sklep sodnikov začne veljati čez 3 dni.
Zdej še kao nisi bil uradno obveščen o tej pizdariji, zato omejtve, ki ne veljajo še vedno veljajo :evil:
Nebi rekel.
Sklep sodnikov velja od 5.11. dalje. Od takrat omejitev ni.
Če ti danes in jutri policaj kasira, boš denar dobil nazaj.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Hojs se strinja, da je UL nepotreben

DWqJ4RW.png
Saj se smejem, dejansko je pa za zjokat.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Jaz sem se že dolgo sprašujem, kako ne skoči nihče v zrak, ker vlada omejuje pravice in svoboščine z odlokom, ko pa je jasno, da jih je mogoče omejevati le z zakonom (ustavno varstvo pred vladno samovoljo). Sploh pri pravici do gibanja je v naši ustavi to izrecno zapisano. Ampak ok, odlok je sprejet na podlagi zakona. :zavijazocmi:

Na Madžarskem so v prvem valu sprejeli odlok o izrednih razmerah, posledično je zakonito lahko vlada uporabljala odloke, ne pa zakone (zakonita in ustavna možnost).
Naši so vladali z odloki, v normalnih zadevah, ne pa z zakoni (že Hojsev nepreklicni odstop je pokazal, da nekatere stvari nekaterim niso jasne).

Bomo videli, zagotovo bo to še zanimivo. Se je pa potrebno zavedati, da se s podobnimi pritiski srečujejo praktično vse (evropske) države. Tako nacionalna sodišča kot tudi ESČP so bili pri presoji teh aktov zaenkrat zadržani, ker gre pač za izredno situacijo), kako bo naprej, bomo pa videli.

Da pa US odpravi nek odlok/zakon vlada glede urejanja COVID situacije, pa ni v EU nič posebenga. Nemško in špansko US je odpravilo odlok/zakon njihove vlade, tako da po tej plati ni to nič posebnega (nas ni postavilo na zemljevid skupaj s Belorusijo).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ne, res ni nič posebnega, zato obstaja US. Posebne bodo, in že so, reakcije na to.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Saj že vidimo, v katero smer grejo reakcije - da UL ne rabimo. Torej namesto, da bi enkrat kaj naredili in popucali svoj drek, bodo še naprej metali drek na vedno nove tarče. Dokler ne končamo vsi skupaj v dreku do grla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Itak, da ne bodo več pošiljali podatkov, če je ena firma spet dobila posel za 400.000eur, da v letu 2021 objavlja podatke na svoji strani. Me prav zanima, če bo ta stran na nekem nivoju, ali bo narejena v FrontPage Express. Pa kdaj bo stran na voljo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Na Madžarskem so v prvem valu sprejeli odlok o izrednih razmerah, posledično je zakonito lahko vlada uporabljala odloke, ne pa zakone (zakonita in ustavna možnost).
Naši so vladali z odloki, v normalnih zadevah, ne pa z zakoni (že Hojsev nepreklicni odstop je pokazal, da nekatere stvari nekaterim niso jasne).



Da pa US odpravi nek odlok/zakon vlada glede urejanja COVID situacije, pa ni v EU nič posebenga. Nemško in špansko US je odpravilo odlok/zakon njihove vlade, tako da po tej plati ni to nič posebnega (nas ni postavilo na zemljevid skupaj s Belorusijo).

Izpostavil si dve situaciji, jaz pa govorim o tem, da nacionalna sodišča po vseh državah (tudi pri nas) bombandirajo z ustavnimi presojami, a jih sodišča v večini primerov zavračajo ali pa izdajajo negativne odločbe.

Madžarskega prava pa ne poznam. Povedal sem, kako velja pri nas.