Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

2. okt 2007
3.754
2.224
113
Zdajle in tedenske nabave fasunge (jap, samo 1x na teden sem v štacuni). V Leclercu je štala. Folka za popizdit, in to še vedno cele familije, ata, mama, trije otroci, najmlajši po možnosti še v vozičku, parčki, kolegi itd. Maske vsaj v 1/3 primerov pod nosom, morda celo ust ne prekriva. Razdalje absolutno nobene, najrajši bi se z vozički v riti zaletavali. In potem se čudite, zakaj smo v riti.

to je žalostna realnost, da se cela familija dve uri pase v trgovini in da mora nekdo 3x dnevno v trgovino. MI na 14 dni večja fasunka, 1 tedensko za sproti oz. roba, ki ne zdrži dolgo.

Dvomim pa, da je to glavni izvor toliko povečanih okužb.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.503
113
kod Džej-Zija
Gre za stanje duha. Mirsi in AndYji nabijajo, kako se držimo pravil, pa imamo porast okužb. Da so torej pravila kriva oz. slaba. Jaz pa pravim, da bi se bilo treba res najprej pravil držat do pike (razdalja, maske, higiena rok, da se ne bo spet kdo zatikal), potem se pa šele lahko pogovarjamo o kvaliteti pravil.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.376
113
to je žalostna realnost, da se cela familija dve uri pase v trgovini in da mora nekdo 3x dnevno v trgovino. MI na 14 dni večja fasunka, 1 tedensko za sproti oz. roba, ki ne zdrži dolgo.

Dvomim pa, da je to glavni izvor toliko povečanih okužb.

Šiht. Na šihtih je zdaj pestro kar se prenašanja okužb tiče. Ravno danes mi je kolega razlagal, kako v "njegovi" firmi, citiram: "Bosanci ne j3bejo 5% preventivnih ukrepov" pa tudi sam imam zelo "zanimive" (beri negativne) izkušnje s premnogo strankami kar se spoštovanja ukrepov tiče. Kako boš potem karkoli dosegel?
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
Gre za stanje duha. Mirsi in AndYji nabijajo, kako se držimo pravil, pa imamo porast okužb. Da so torej pravila kriva oz. slaba. Jaz pa pravim, da bi se bilo treba res najprej pravil držat do pike (razdalja, maske, higiena rok, da se ne bo spet kdo zatikal), potem se pa šele lahko pogovarjamo o kvaliteti pravil.

če se bi držali pravil (maske, razdalja in higiena rok) potem sploh ne bi rabili hujših ukrepov...

mimogrede: je kdo opazil, da Kreka že nekaj časa ni bilo na TV, a ima korono :oops1:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.503
113
kod Džej-Zija
če se bi držali pravil (maske, razdalja in higiena rok) potem sploh ne bi rabili hujših ukrepov...

mimogrede: je kdo opazil, da Kreka že nekaj časa ni bilo na TV, a ima korono :oops1:
Točno tako. In ko sem jaz o tem pyzdil tu gori, so me zmerjali, da paničarim. Zdaj imamo pa zaradi idyotov (by Brecelj) lockdown, torej najebemo vsi.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Gre za stanje duha. Mirsi in AndYji nabijajo, kako se držimo pravil, pa imamo porast okužb. Da so torej pravila kriva oz. slaba. Jaz pa pravim, da bi se bilo treba res najprej pravil držat do pike (razdalja, maske, higiena rok, da se ne bo spet kdo zatikal), potem se pa šele lahko pogovarjamo o kvaliteti pravil.
Razdalja in maske pri nekaterih ne gre skup. Se vedno najde kdo, ki ti tiši v rit. Ne morš takmu dopovedat, da je maska samo en od zidov in še to manj učinkovit od razdalje, žal. Od mask pod nosom rajši ne bi. Tko da je to z ločenim vhodom in izhodom itak bulšit.
Midva v trgovino hodva oba, ker enostavno hitrej in učinkovitejše kupiva to sva ugotovila že spomlad. Men se sestavjo meniji za par dni ona nabere ostalo.
Zdej virus je v populaciji mel smo kr konkretno eksponento, kar tko ne bo šlo dol, pa lohk zaprejo čist vse.
Ljudje so pa takvi in onakvi, tako je in tako je bilo in tako bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
765
113
Upam, da dobite kak dodatek. Ko sem slišal kdo vse dobi dodatek in nima c s covid (delo z pacienti, itd.) me je mal stisnilo v črevih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in p4pe

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Btw, čez mejo imajo pod izjemami:
- demonstracije, ob upoštevanju varnostne razdalje in uporabi zaščitne maske.
To je recimo tista razlika med recimo demokraticno vlado in med grupo debilov, ki se imenujejo vlada.
Kaj boš pa v torek rekel?
  • From November 17 to December 6, 2020 a 24-hour exit restriction must be observed! Exceptions: Averting an immediate danger for body, life and property, care of and assistance to persons in need of support, covering the necessary basic needs of daily life, professional purposes, if necessary, staying outdoors for physical and psychological recreation.
(Ja, demonstrirali bodo lahko. Ampak ulice na Dunaju so zadnje dni prazne.)

201114_Notmassnahmenverordnung_ab-17Nov_END.jpg
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Gre za stanje duha. Mirsi in AndYji nabijajo, kako se držimo pravil, pa imamo porast okužb. Da so torej pravila kriva oz. slaba. Jaz pa pravim, da bi se bilo treba res najprej pravil držat do pike (razdalja, maske, higiena rok, da se ne bo spet kdo zatikal), potem se pa šele lahko pogovarjamo o kvaliteti pravil.
In ko bi se res vsi in res vsi do pike držali pravil, okužbe pa bi še kar rasle, bi na Janševem mestu aktiviral tiste rumene jopiče, da bi se pred parlamentom sprehodili brez mask, in potem za okužbe okrivil ljudi, ki se ne držijo pravil. Nikoli pa nebi priznal, da so pravila zanič, bi rekel, da se jih ljudje ne držijo

Včeraj je antonovu crknil en motor, pa je potem pristal z preostalimi tremi. Brez mrtvih. Bi bil zanič, če bo dol padel zaradi enega šraufa, ki se bilokje na avionu odšraufa.
Tudi vladna uredba je zanič, če se zaradi parih, ki zunaj ne nataknejo maske, sesuje cel sistem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
In ko bi se res vsi in res vsi do pike držali pravil, okužbe pa bi še kar rasle, bi na Janševem mestu aktiviral tiste rumene jopiče, da bi se pred parlamentom sprehodili brez mask, in potem za okužbe okrivil ljudi, ki se ne držijo pravil. Nikoli pa nebi priznal, da so pravila zanič, bi rekel, da se jih ljudje ne držijo

Včeraj je antonovu crknil en motor, pa je potem pristal z preostalimi tremi. Brez mrtvih. Bi bil zanič, če bo dol padel zaradi enega šraufa, ki se bilokje na avionu odšraufa.
Tudi vladna uredba je zanič, če se zaradi parih, ki zunaj ne nataknejo maske, sesuje cel sistem.

Percepcija da je ta kriza kriza zaradi vodenja vlade je napačna. Kriza je kot je zaradi nas ljudi. Če lahko ljudje na švedskem v večji meri spoštujejo priporočila in je incidenca nižja bi jih lahko tudi mi. Ukrepi vlade so zgolj reakcija na povečanje števila okužb. Na žalost je v isti situaciji cela EU in če se blažji ukrepi ne spoštujejo oz. delujejo je lahko odgovor zgolj zaostrovanje.

Pri čemer pa ne trdim, da je vlada brez odgovornosti seveda, bile so storjene napake. A tudi brez njih bi bila situacija zelo podobna...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Percepcija da je ta kriza kriza zaradi vodenja vlade je napačna. Kriza je kot je zaradi nas ljudi. Če lahko ljudje na švedskem v večji meri spoštujejo priporočila in je incidenca nižja bi jih lahko tudi mi. Ukrepi vlade so zgolj reakcija na povečanje števila okužb. Na žalost je v isti situaciji cela EU in če se blažji ukrepi ne spoštujejo oz. delujejo je lahko odgovor zgolj zaostrovanje.

Pri čemer pa ne trdim, da je vlada brez odgovornosti seveda, bile so storjene napake. A tudi brez njih bi bila situacija zelo podobna...

Kako lepo deluje vladno pranje možganov......

Zdravniki, kateri so šolani in usposobljeni za delo z bolniki, ne uspejo omejit oz. zadržati virusa...... Potem ga bo pa povprečen Pepček in Pepca.

Sam nisem noben virolog, pa mi je hudo jasno, da je omejit širjenje virusa, potem ko se enkrat sname z verige praktično nemogoče. Sploh pa tako visoko nalezljiv tip kot je trenutno kovid.

Z nevem kakšnimi ukrepi, bo virus napravil popolnoma enak cikel preko populacije, kot če bi imeli zapovedano samo maske, razkuževanje in distanco. Vse ostalo je polivanje vode iz kozarca na gozdni požar.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Če lahko ljudje na švedskem v večji meri spoštujejo priporočila in je incidenca nižja bi jih lahko tudi mi. ...
Ti primerjap jabolka in banane.
Ne da se primerjat njihovih priporočil in naših ukrepov, ker ti niso enaki.

Že dolgo je znano, da se več doseže z lepo besedo, kot z palico.
Pri nas, ker imamo sadističnega ministra, se je vlada se odločila za zastraševanje, visoke kazni in kaznovanje (če v osami brez maske poješ rogljiček npr.), pa da uporabi vodni top in gumijaste naboje.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.917
2.504
113
...Že dolgo je znano, da se več doseže z lepo besedo, kot z palico....
Ne vem, kakšno grdo besedo je država rekla, da je Anusu uspelo narediti nasilne! demonstracije.
Lepa beseda zaleže med razumnimi ljudmi in mirno situacijo.
Ne eno, ne drugo sedaj ni. Uspeh je le v držanju skupaj, ne pa da Ne bom, ker je on to rekel (kdorkoli)! Ne moremo videti uspešnost ukrepov, če se NE izvajajo.
Non stop kritika ukrepov, noben ni predlagal svojega. Uspešnega!

p.s. ukrepi so se preselili iz medicine v javno življenje - maske in so poznani in se upoštevajo že 600 let - maske pri kolera, kuga!
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Pri nas, ker imamo sadističnega ministra, se je vlada se odločila za zastraševanje, visoke kazni in kaznovanje (če v osami brez maske poješ rogljiček npr.), pa da uporabi vodni top in gumijaste naboje.
Center Kranja je osama? Metanje granitnih kock in en ducat poškodovanih policistov ti je OK?

Poslušaj, kaj je bilo povedano v Državnem zboru glede protestov, na koliko lokacijah v Ljubljani so razbijali in napadli policiste.

Potem je pa minister sadističen.

SD pravi, da s tem tvitom niso pozivali proti nošnji mask.

 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri