Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
Si pomislil, da so laptopi zdej življenjsko pomembna roba? Sej ne rabiš bit glih Ajnštajn, da ti je jasn zakaj....
A je Ajnštajn mogoče pomisli, da je bil kaotop samo en izdelk od vab, katere sistemi lansirajo.
Danes kaotop jutri TV, pojutrišnjem aparat ta peko kruha.. same življenjsko pomembne stvari kj jih lahko kupiš le v špeceriji.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.157
4.485
113
Enako kot pred zaprtjem gostiln oz. lokalov. Hitro vsi na kup, ker potem nekaj časa to ne bo izvedljivo a s tem se naredi točno tisto stvar, ki je v trenutni situaciji najmanj zaželjena in sicer gužvanje na kupu in zaradi česar se dotične ukrepe tudi načeloma uvaja.
Potem se pa folk čudi številkam okuženih kljub sprejetim ukrepom (katerih se nekateri še vedno ne držijo ama NIČ razen tam, kjer drugače ne gre, recimo maske v trgovinah). LOL.
razlika je v tem da spomladi smo vsi "pomagali" pri teh ukrepih sedaj pa so nam ti ukrepi v napoto pri dosegi svojega cilja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Laptopi (pa kakšne kamerce itd.) so zdaj res nekakšna posebnost ja. Glede na vse skupaj (bi moralo to biti) povsem razumljivo.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.220
1.041
113
To vem, ampak šola se ni pričela par dni nazaj.
Pa laptop je bil samo en najbolj očiten primer. Itak jih je zmanjkal 15 min po odprtju.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
To je res ampak verjetno, da je vse skupaj pospešila uveljavitev novih ukrepov. Lahko da so ljudje načrtovali takšne in podobne nakupe opraviti "pač enkrat" ali če se le da takoj ko bo (finančno ali kakorkoli drugače) možno, potem pa slišiš, da boš lahko samo še hrano kupoval...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ksz...

Vsi ukrepi, ki niso od danes na jutri so vredni pol piskra mrzle vode. Saj razumem, da imamo zakone, ki to onemogočajo, ampak včeraj popoldne sem moral na Rudnik (samo predal sem eno stvar) in je bila kolona iz ac iz obeh strani. Vsi še hitro v trgovine preden zaprejo, kot da so prizadeti.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Mi gre električna peč. Kje naj jo kupim? Ali naj bom 14 dni v mrazu?
Interneta nimam ker sem en star ata. S sosedi se tradicionalno slovensko ne razumem pa tako ali tako se ne smem družit.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Mi gre električna peč. Kje naj jo kupim? Ali naj bom 14 dni v mrazu?
Interneta nimam ker sem en star ata. S sosedi se tradicionalno slovensko ne razumem pa tako ali tako se ne smem družit.

Kontaktiraš sina/hčerko/vnuka/vnukinjo preko telefona (ki ga verjetno imaš) in potem oni preko interenta (ki ga verjetno imajo) naročijo novo električno peč ter ti jo dostavijo. Lahko tudi v drugo občino, saj gre v tem primeru za dovoljeno izjemo oskrbe. Morda bi tako šlo...?
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Kontaktiraš sina/hčerko/vnuka/vnukinjo preko telefona (ki ga verjetno imaš) in potem oni preko interenta (ki ga verjetno imajo) naročijo novo električno peč ter ti jo dostavijo. Lahko tudi v drugo občino, saj gre v tem primeru za dovoljeno izjemo oskrbe. Morda bi tako šlo...?
Ne in ne.
Vi bi kar samo preko neta naročal. In potem je rok dobave 14 dni ker jo imajo pri uvozniku npr predvidena odprema 26.11
Naslednji!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.401
15.372
113
Ne in ne.
Vi bi kar samo preko neta naročal. In potem je rok dobave 14 dni ker jo imajo pri uvozniku npr predvidena odprema 26.11
Naslednji!

OK than. Ti pa povem, da v kolikor se išče primere, kejr nekaj ne gre čez se to lahko najde vedno in bolj kot ne brez težav. Univerzalne rešitve, ki bi bila za POPOLNOMA VSE ok žal ne obstaja :\
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.503
113
kod Džej-Zija
V drzavi ki ima najvec trgovinskih povrsin glede na svojo velikost?:)

Pohajkovanja po trgovinah in brezglavi konzumizem so zraven fausije najvecja bolezen nacije.
Zdajle in tedenske nabave fasunge (jap, samo 1x na teden sem v štacuni). V Leclercu je štala. Folka za popizdit, in to še vedno cele familije, ata, mama, trije otroci, najmlajši po možnosti še v vozičku, parčki, kolegi itd. Maske vsaj v 1/3 primerov pod nosom, morda celo ust ne prekriva. Razdalje absolutno nobene, najrajši bi se z vozički v riti zaletavali. In potem se čudite, zakaj smo v riti.