Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Če se že gredo neko butasto birokracijo bi enostavno uvedli nek online interaktivni obrazec, ki te vodi preko vprašanj in na koncu ven izpiše neko QR kodo. Kodo pokažeš ob morebitni kontroli in je to to. Policist poskenira in ti pomaha da greš lahko dalje. Vse brezkontaktno. Podoben koncept je bil poleti pri prehajanju meje v HR.

To da se uvaja neka butasta papirnata birokracija in da ni na voljo teh online obrazcev samo kaže na to kako smo nepripripravljeni. In enako stanje je na vseh področjih.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Jaz doma nimam printerja tako da upam da me jutri ko grem v službi ne ustavijo brez izjave. Za nazaj jo bom imel ker si jo bom sprintal v službi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.584
8.919
113
Če se že gredo neko butasto birokracijo bi enostavno uvedli nek online interaktivni obrazec, ki te vodi preko vprašanj in na koncu ven izpiše neko QR kodo. Kodo pokažeš ob morebitni kontroli in je to to. Policist poskenira in ti pomaha da greš lahko dalje. Vse brezkontaktno. Podoben koncept je bil poleti pri prehajanju meje v HR.

To da se uvaja neka butasta papirnata birokracija in da ni na voljo teh online obrazcev samo kaže na to kako smo nepripripravljeni. In enako stanje je na vseh področjih.
To je zarad ajncvajev in njemu podobnih arbajtarjev, ki so mislili, da če imajo potrdilo delodajalca, da lohk pa hodjo tud popoldne kamor čjo. Sej mene ne moti izjava z destinacijo, mene moti pol še pet točk, da si seznanjen z nevemšečim.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Butast odlok od včeraj. Poglej uradni list. Sem že rekel, da tega ne bom mel, pa so naše punce v kadrovski dejansko naredile tako, da sam odkljukaš in vpišeš destinacijo. Tko da že zarad njihovga truda bom imel to.
A odloki že imajo pravno podlago?
Ni neka baba čula baba rekla da bi naj veljali v razglašenem izrednem stanju?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Če se že gredo neko butasto birokracijo bi enostavno uvedli nek online interaktivni obrazec, ki te vodi preko vprašanj in na koncu ven izpiše neko QR kodo. Kodo pokažeš ob morebitni kontroli in je to to. Policist poskenira in ti pomaha da greš lahko dalje. Vse brezkontaktno. Podoben koncept je bil poleti pri prehajanju meje v HR.

To da se uvaja neka butasta papirnata birokracija in da ni na voljo teh online obrazcev samo kaže na to kako smo nepripripravljeni. In enako stanje je na vseh področjih.
ce jim ppt slide za predstavitve delajo petletniki, res misls da so sposobni narest online obrazec? google forms je pomoje nezemljanska tehnologija za njih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.705
113
Naš problem je katastrofalna moralna higiena med vodilnimi. Trije ključni ljudje ga userjejo, Vođa pokozla po dodatkih na RTV.... Zdravc zmeče ohoho denarja skozi okno.... tih bod, on dhellaa. Na vse to si pa Kaco upa in ima obraz rečt v kamere, da je stanje tako, ker populacija od 35 do 44 let ne jemlje resno virusa.... :jezen:
Mater si pametno zapisal, zakaj zdravstvo ne funkcionira že zadnjih N desetletij ...
Kalbo, včasih je modro nič ne napisati, če napisanega ne razumeš.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in tomi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.584
8.919
113
Mater si pametno zapisal, zakaj zdravstvo ne funkcionira že zadnjih N desetletij ...
Kalbo, včasih je modro nič ne napisati, če napisanega ne razumeš.
Dej razsvetli me. Zarad česa zdravstvo ne laufa? Ker ga nategujejo ko čigumi že 30 let in se delajo norca iz tistih, ki to zdravstvo držijo pokonci. Hint, niso to zdravniki.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če se že gredo neko butasto birokracijo bi enostavno uvedli nek online interaktivni obrazec, ki te vodi preko vprašanj in na koncu ven izpiše neko QR kodo. Kodo pokažeš ob morebitni kontroli in je to to. Policist poskenira in ti pomaha da greš lahko dalje. Vse brezkontaktno. Podoben koncept je bil poleti pri prehajanju meje v HR.

To da se uvaja neka butasta papirnata birokracija in da ni na voljo teh online obrazcev samo kaže na to kako smo nepripripravljeni. In enako stanje je na vseh področjih.
Povpraševanje, priprava razpisa, sprejem ponudb, pritožbe,.... dve leti pol milijona € po tamalem. ;)


Še tega si pozabil dodati:
Ta je enak kot eden od onih dveh - pač malo drugačna verzija.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Na Amazonu. de kupil novi telefon. Ni bilo dostave v SLO in je kolega prinesel, vendar v drugo regijo. Kot v času stare Juge, sem se "prešvercal" v drugo regijo po telefon in nazaj.
Edina razlika je bila, da je v Jugi prehod bil prost, in bi moral "švercati" telefon.
V svobodni Sloveniji sem se "švercal" jaz, telefona pa ni bilo potrebno skrivati. :rolleyes:
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.972
814
113
Ok, ampak zakaj sta sploh dva? Sej ptrebuješ samo izjavo ko potuješ iz svoje občine.

jest sm združil vse v en obrazec.. pobral vcerajsnji spisek iz RTVslo strani- kaj mora biti gor (mislim, da 8 alinej).. napisal kraj potovanja obe sosednji občini ter namen "nakup osnovnih življenjskih potrebščin".. dopisal celo famiijo kot potencialnega sopotnika.. se z vsem strinjal..

če me pokontrolirajo - računam na razumnost/lokalen izvor policaja/redarja.. da ve že v naprej, da v naši mikro občini pač stvari ni.. in da je treba it "v svet"

je pa bedast tole