Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Moja tamala je bila v petek zvecer potrjeno pozitivna na PCRju. Na hitrih testih negativna. Omicron, kaj pa drugega. Dobila v razredu, plus se nekaj sosolk, tik preden se je za 10 dni zaprl sola.
Rahlo bolece grlo, dve noci 38'C, zdajle se smrka.

Meni ni nic. Nic od nic. Se do usranega PCRja ne morem priti, ker nimam simptomov in te ne dajo na PCR test, ce nimas simptomov, tudi ce imas Omicron doma. Hitri testi so negativni. Zopet adijo P v PCTju.

Bil sem v trodnevnem kontaktu z grand daddy sevom, z alfa sevom, z delta sevom, Omicron imam doma, pa nikoli nic.
Spet nabijaš Andy. Pokliči zdravnico, da te grlo boli in da imaš vročino. 99% te bo poslala na PCR. Če ne si ga plačaj. PCR bo sigurno pokazal prisitnost virusa. Če zdaj tega ne storiš pa res dokažeš da si en sam trol, da ne uporabim kake druge besede.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Moja tamala je bila v petek zvecer potrjeno pozitivna na PCRju. Na hitrih testih negativna. Omicron, kaj pa drugega. Dobila v razredu, plus se nekaj sosolk, tik preden se je za 10 dni zaprl sola.
Rahlo bolece grlo, dve noci 38'C, zdajle se smrka.

Meni ni nic. Nic od nic. Se do usranega PCRja ne morem priti, ker nimam simptomov in te ne dajo na PCR test, ce nimas simptomov, tudi ce imas Omicron doma. Hitri testi so negativni. Zopet adijo P v PCTju.

Bil sem v trodnevnem kontaktu z grand daddy sevom, z alfa sevom, z delta sevom, Omicron imam doma, pa nikoli nic.
Pocakaj se kak dan. Jaz sem se tudi v soboto cez dan se hvalil, da ne more noben nic azri iz zenice, zvecer pa ze zbolel. Pcrja zdele se ne rabis. Pocakaj se kak dan na simptome, potem pa gres. Pa dobis ga bp, samo ne brez hitrih testov in brez simptomov. Pocakaj se 48h.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Spet nabijaš Andy. Pokliči zdravnico, da te grlo boli in da imaš vročino. 99% te bo poslala na PCR. Če ne si ga plačaj. PCR bo sigurno pokazal prisitnost virusa. Če zdaj tega ne storiš pa res dokažeš da si en sam trol, da ne uporabim kake druge besede.
Sej to bom naredil. Bom naštel nekaj simptomov, ki jih je imela tamala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Pocakaj se kak dan. Jaz sem se tudi v soboto cez dan se hvalil, da ne more noben nic azri iz zenice, zvecer pa ze zbolel. Pcrja zdele se ne rabis. Pocakaj se kak dan na simptome, potem pa gres. Pa dobis ga bp, samo ne brez hitrih testov in brez simptomov. Pocakaj se 48h.
Hitri testi so (bili) vsi negativni, pri tamali in pri obeh nama.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Kam si padel andy, da ynosa poslušaš za nasvete? :)

čez par dni boš že po Pagu iskal folk brez maske?
 
  • Haha
Reactions: sandra

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ja ampak ti se simptomov nimas, inkubacijska pa lahko se traja.

Če je omikron je inkubacijska doba dokaj kratka, 3 dni v povprečju pravijo raziskave. 5 dni je max. če ni do sedaj zbolel oz. pokazal simptomov jih najbrž tudi ne bo. Če rabi potrdilo naj gre čimprej na PCR, ker se tudi čakalne dobe podalšujejo in na enih mestih bo okmalu treba čakat 2 dni za testiranje + potem do 2 dni na rezultat.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Če je omikron je inkubacijska doba dokaj kratka, 3 dni v povprečju pravijo raziskave. 5 dni je max. če ni do sedaj zbolel oz. pokazal simptomov jih najbrž tudi ne bo. Če rabi potrdilo naj gre čimprej na PCR, ker se tudi čakalne dobe podalšujejo in na enih mestih bo okmalu treba čakat 2 dni za testiranje + potem do 2 dni na rezultat.
Konkretni primer - osnovnošolec v karanteni zaradi rizičnega stika, se testiral vsakodnevno (bolj zaradi firbca, kot nuje), pozitiven test šele sedmi dan (ko so prišli tudi prvi simptomi, sicer blagi in neproblematični).

Pri bioloških sistemih je celo bolj kot povprečje pomembna standardna deviacija.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Standardna deviacija inkubacijske dobe omikrona po mnenju stroke +-2dni na 3 dni povprečja, torej potem stik + 5 dni, ker tako so tudi karantene po novem. Če je andy rekel da je v petek bil potrjen PCR test pri hčerki domnevam da je imela simptome vsaj en dan prej in zato napotena na PCR. Torej od četrtka do danes je polnih 5 dni, če se je okužil bi moral dobit simptome oz. bi moral PCR test zaznat virus (dejansko bi po igri statističnih številk moral imeti sedaj največ virusa v sebi in je največ možnosti da bo test pozitiven, tudi če je asimptomatski). V najslabšem primeru če je slučajno negativen in dobi simptome kasneje lahko gre še 1x na test.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in darjan

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Na otoku je zaradi kovida in brez drugih pridruženih bolezni umrlo 9400 oseb v 2020. Od tega je bilo 7851 starejših od 65 let. V prvih 9 mesecih 2021 pa je umrlo 7971 oseb, med njimi je bilo 5746 starejših od 65 let.
Svetovna statistika kaže, da je na otoku do konca lanskega septembra umrlo dobrih 136.000 oseb. Torej dobrih 87% od te fascinantne številke je umrlo s kovidom ali zaradi kovida s pridruženimi boleznimi, če pa tem dodamo še zdrave nad 65 let, pa je delež teh dobrih 97%.


 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in Ytbnd

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Andy bo spet skozi padel.
Tak da za Pag se bo treba potruditi.

Nič Andy, pri meni že spet ženo kuha, prebolela delto v začetku decembra, sedaj pa kot kaže omikron,

Pfizer 3x še pa kar drži, ali pa sem naravno odporen, kdo bi vedel.
Ja povabi ga na kavico in 6packa !

3x Pfizer drži proti omikronu tako kot fiziološka v Šentjurju.

4x isto


12x je ziher! Takrat si med cipresami, ko tudi omikrona ne moreš več dobiti, torej je takrat 100% učinkovit, brez stranskih učinkov.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: tsunami in darjan

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Spet nabijaš Andy. Pokliči zdravnico, da te grlo boli in da imaš vročino. 99% te bo poslala na PCR. Če ne si ga plačaj. PCR bo sigurno pokazal prisitnost virusa. Če zdaj tega ne storiš pa res dokažeš da si en sam trol, da ne uporabim kake druge besede.
Lažeš, kradeš, bolhe ješ ?

Lep nasvet daješ.