Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Sem bil v začetku meseca v Italiji. Na črpalki sem lahko tankal, na terasi tud spil pivo, v trgovino (tudi neživilske) in pošto sem tudi šel, noben ni zahteval pct.
Je pa za obisk neke razstave na vhodu želela vidt pct, pa sem rekel, da ga sicer imam, ampak ne s sabo, me je ravnotako spustila not.
Maske v notranjih prostorih se nosijo, zunaj noben. Torej je velika razlika v primerjavi z nami, ko ne smeš tankat, v trgovske centre, na pošto....
Evo
Bavarska od torka isto kot pri nas z pct, pa še hitri test velja samo 24 ur.
Saška pa, korone nema vse normalno kot pri nas sredi poletja.

Ja to je še jeba v Nemčiji ko ima vsaka zvezna država po svoje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
To ko pravite da je isto (Italija, Nemčija, Avstrija), preverite njihove odloke pa boste videli kako zgledajo zamišljeni ukrepi in njih časovnice. Ni vse v temu da se uvaja PCT, večina je v temu kako se uvaja in kaj stoji zadaj. Kozlanje pavšalnih ukrepov vspovprek v soboto zvečer in potem naslednjih 10 tednov pisat odloke s 100 izjemami NI način kako se uveljavlja te stvari. In način kako se to uvaja je pri nas že ves čas napačen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113

"Tudi v Italiji in Avstriji je še nekaj nejasnosti glede ukrepov za zagotavljanje varnega šolskega okolja. Očitno pa bodo zahteve za zaposlene precej strožje kot v Sloveniji."



"vsi gostje gostinskih lokalov se morajo registrirati in pustiti kontaktne podatke"
Fašizem, vam pravim! Janša je kriv!

Daj še povej drugo stran tega famoznega poročanja. In sicer, kakšen je obisk lokalov in koliko jih je že do sedaj zaprlo svojo dejavnost. Aja, to se ne poroča in v skladu z zavihanim rokavom. Eni ste bogi res. Včasih so rekli, da si tako smotan, da ti tudi bog ne more več pomagat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Ja res je, Janša je nesposoben, ker bi moral PCT uvesti že julija... sicer ni bilo potrebno ampak ti bi bil zadovoljen...
Zdej ne vem, al pišem po kitajsko, al kaj je s tabo? Kje sem napisal, da bi morali uvest PCT že julija? Lahko bi pa zadeve pripravili, potem bi prišle ven brez failov in gluposti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113

COMMUNICATION FROM THE COMMISSION TO THE EUROPEAN PARLIAMENT, THE COUNCIL, THE EUROPEAN ECONOMIC AND SOCIAL COMMITTEE AND THE COMMITTEE OF THE REGIONS EMPTY


EU STRATEGY ON COVID-19 THERAPEUTICS
delivery of safe and effective therapeutics for COVID-19 patients, with the aim of having three new therapeutics available by October 2021 and possibly two more by the end of the year. This could make a significant difference in the treatment of COVID-19 patients in a real-world setting.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
To bo treba jemati vsak dan zvečer po jedi.
Ivermectin je recimo (tudi) tak. Če se ga vzame na prazen želodec, ga gre največ skozi prebavni trakt in deluje proti zajedalcem v prebavnemu traktu. Za namene proti-virusnega delovanja pa se ga vzame po jedi, da se čim bolj absorbira v kri in gre po telesu, kjer deluje proti virusu.


0.4–0.6 mg/kg per dose (take with or after a meal) — one dose daily, take for 5 days or until recovered.
Use upper dose if: 1) in regions with aggressive variants (e.g. Delta); 2) treatment started on or after
day 5 of symptoms or in pulmonary phase; or 3) multiple comorbidities/risk factors.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.269
6.522
113
V vrstah, ki jih v zadnjih dneh gledamo na cepilnih centrih, je le malo starejših. Kacin pravi, da je to zaskrbljujoče in da je skrajni čas, da družinski zdravniki prevzamejo aktivno vlogo aktiviranja te skupine populacije

Bravo. Cepi se folk ki ni pretezno rizicen.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Kot pravi agnostik povsod pobere tisto, kar mu je všeč. Pljuval je po maskah. Tista covid 19 iniciativa, ki jo citira, maske podpira. Ti šment.
Navadne maske ne pomagajo. Pomagajo le N95 oz FFP2 in to piše tudi pri njih:


  1. Then how do we explain the military recruit study? How come masks did not offer much protection there? Easy – because, in that study, “standard” masks (non-N95’s) will not protect you if you violate any of the four main risk factors that predict transmission within indoor spaces; Density, Duration, Dimensions, and Draft:

  • Density – # of people in the room
  • Duration – # of hours spent in the room
  • Dimensions – # of square feet and ceiling height of the room
  • Draft – amount of fresh air entry/speed of air flow

If you violate any of the four D’s above in a significant way, you will get sick, even with a “standard” mask. The military recruit study showed that, in the group wearing masks, nearly all transmission occurred between roommates or within platoons, and it should be noted that these situations violate all the four D’s above. They spent time indoors, among a high density of recruits, for prolonged durations, in small dimensioned rooms, with likely little draft. Standard cloth or surgical masks just won’t offer sufficient protection in these settings if an infected person is in their midst.

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.269
6.522
113
Pravkar v CE pres dvorano zlatorog ene 100m vrsta cca 200 ljudi, na eno roko prestel strejse od 70, vse ostalo tam 20-40.

Tako ne bomo nikamor prisli. Cez mesec dni bo vlada uvedla PC za starejse? Ima JJ jajca?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Navadne maske ne pomagajo. Pomagajo le N95 oz FFP2 in to piše tudi pri njih:
A ti lahko še večje laži trosiš? A ti ni ostalo niti več majhne trohice kmečke pameti?
Na, da boš morda razumel:
In ja, navadne maske NE preprečijo 100% prenosa (sploh, če si v zaprtem prostoru dlje časa), ampak vsekakor pri kratkotrajnem stiku bistveno zmanjšajo doseg/možnost okužbe drugih.

In delno (NI TO 100%, lahko je pač terminator) to lahko potrdi moja lastna okužba: okužen (nevede) sem bil v zaprtem prostoru v stiku s starejšo osebo pol ure 1 dan pred potrditvijo kužnosti. In se oseba ni okužila.

PS: Če pa je zate pomagati samo za tvojo rit, torej da pomagajo osebi, ki jo nosi, potem imaš pa bolj prav. Ampak še vedno je bolje, da imaš neko prepreko vmes, ki po kmečki pameti zaustavi nekaj zraka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Navadne maske ne pomagajo. Pomagajo le N95 oz FFP2 in to piše tudi pri njih:




Glede na bavarski eksperiment, ki je potekal v splošni populaciji je razlika med fpp2 in navadnimi v rangu statistične napake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.269
6.522
113
Ce nosis pravilno masko, jaz se niti enega nisem videl, da bi jo, med rajo. Enkrat videl edino starejsega gospoda zaprtega dol diht.
Pa zakaj sploh, itak je to nagobcnik.