Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Pomeni Joža s.p., ki je vodovodar bo moral kontrolira ali stranka na terenu ustreza PCT? In javnosti se to zdi normalno, oz sprejemljivo.

Mogoče res mal čudno zgleda, ampak a je težko pokazati tist papir, če ga nekdo zahteva? Sej ga konec koncev ne zahteva kar naključni mimoidoči, ampak nekdo, od kogar nekaj želimo, potrebujemo... Bolj zanimivo je, da te ustavi policaj, tako naključno, brez storjenega prekrška, kot sam pove, kontrola prometa... Pa pol zahteva dokumente, pa prometno, pa opremo bi še pogledal, pa mal vrgel pogled še po avtu... To, to je pa v redu? Nekdo, ki ti pride pipo zamenjat, ker imaš poplavo, ta, ta pa ne sme nič... Pa ljudje božji, a veste koliko lažje se živi, če se ne obremenjuješ s tem, kdo ima kako dovoljenje pa pooblastilo pa ne vem kaj še vse, pokažeš papir oziroma kodo pa je rešeno...
Edina napaka je to, da cepljenje niso dali pod obvezno, pa bi bilo rešeno
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Policaj je uradna oseba, nastavljena iz strani ene izmed vej oblasti v sloveniji, zadaj so protokoli, pravila, zakaj in čemu te lahko to sprašuje.

Joža s.p. pa samo šraufa bojler. Če lahko on pogleda za kovid potrdilom, potem lahko tudi pogleda če imaš veljavno vozniško, registrsko in te tudi napoti na alkotest, če sumi da si pijan?

1631773236732.png


Zato smo, kjer smo...spet polarizacija.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.356
8.721
113
Mogoče res mal čudno zgleda, ampak a je težko pokazati tist papir, če ga nekdo zahteva? Sej ga konec koncev ne zahteva kar naključni mimoidoči, ampak nekdo, od kogar nekaj želimo, potrebujemo... Bolj zanimivo je, da te ustavi policaj, tako naključno, brez storjenega prekrška, kot sam pove, kontrola prometa... Pa pol zahteva dokumente, pa prometno, pa opremo bi še pogledal, pa mal vrgel pogled še po avtu... To, to je pa v redu? Nekdo, ki ti pride pipo zamenjat, ker imaš poplavo, ta, ta pa ne sme nič... Pa ljudje božji, a veste koliko lažje se živi, če se ne obremenjuješ s tem, kdo ima kako dovoljenje pa pooblastilo pa ne vem kaj še vse, pokažeš papir oziroma kodo pa je rešeno...
Edina napaka je to, da cepljenje niso dali pod obvezno, pa bi bilo rešeno
Gledaš na zadevo točno tako kot naši vrli pisalci te greznice od odlokov. Kaj pa osebe, za katere se cepljenje ne priporoča? Misliš, da te osebe ne potrebujejo storitev, se ne rabijo vozit v službo ITD kaj pa to? Ne, to pa res ni problem, sej pokazat tisti papir pa res ni nič takega.....Pa mislim, a lahko začnete nekateri uporabljat možgane?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Gledaš na zadevo točno tako kot naši vrli pisalci te greznice od odlokov. Kaj pa osebe, za katere se cepljenje ne priporoča? Misliš, da te osebe potrebujejo storitev, se ne rabijo vozit v službo ITD kaj pa to? Ne, to pa res ni problem, sej pokazat tisti papir pa res ni nič takega.....Pa mislim, a lahko začnete nekateri uporabljat možgane?
V bistvu je verjetno teh oseb nekih 52%, ja? To je res logističen problem, dobiti še toliko listkov, kjer zaradi zdravstvenih razlogov cepljenje ni priporočljivo... Pa testiranje tud ne, da ne dobi antene v nos... Sej tako si uporabil možgane, ko si pisal repliko, ane?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Gledaš na zadevo točno tako kot naši vrli pisalci te greznice od odlokov. Kaj pa osebe, za katere se cepljenje ne priporoča? Misliš, da te osebe ne potrebujejo storitev, se ne rabijo vozit v službo ITD kaj pa to? Ne, to pa res ni problem, sej pokazat tisti papir pa res ni nič takega.....Pa mislim, a lahko začnete nekateri uporabljat možgane?
Kdor ima zdravniško potrdilo, da se mu cepljenje odsvetuje, mu hitre teste plača državni proračun. Vse piše v odloku, za vse je poskrbljeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.356
8.721
113
V bistvu je verjetno teh oseb nekih 52%, ja? To je res logističen problem, dobiti še toliko listkov, kjer zaradi zdravstvenih razlogov cepljenje ni priporočljivo... Pa testiranje tud ne, da ne dobi antene v nos... Sej tako si uporabil možgane, ko si pisal repliko, ane?
Se pravi mora taka oseba trikrat tedensko stat v vrsti sam zato da lohk natanka avto. Vidim, da možganov ne uporabljaš, sploh. Seveda je pa za tako osebo zelo fino, da se trikrat tedensko gužva na testirnih mestih, še enkrat uporaba možganov vrhunska. Mal levo desno poglej, ne sam v špuro.

Takih mega zadev se ne piše v soboto popoldne, ker se ti komot zgodi, da koga zaciklaš. Pa lohk ti ploskaš kolikor hočeš, pa lohk tebi ni problem pokazat tistega papirja.
PS: Tudi meni ni problem pokazat "tistega papirja". Sam za razliko od tebe vidim malo dlje od svojega nosu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113

Tole:
"Če ne gremo v prisilo, potrebujemo PCT. Celoten PCT. Smiselno implementiran v vsakdanje življenje. Ne kar vsepovprek. Ne tudi tam, kjer ga je nemogoče uveljaviti. Ali pa kjer s tem ustvarjamo izrazite neenakosti. Od PCT potrebujemo vse tri črke. Čeprav je T v resnici samo kupovanje časa, da se zgodi P ali C. In zelo verjetno je, da se bo večini to zimo zgodil ali eden ali drug, in iz srca vsem priporočam, naj bo to C, saj je prekuževanje populacije precej bolj tvegano in negotovo. Potrebujemo pa tudi T, takšen T, ki je enostavno in brezplačno dostopen vsem. Dostopnosti do testa, do storitev, do zdravstva ne smemo ograditi s plačilnim zidom. Takšni pristopi ranijo vedno najranljivejše. Širijo vrzel neenakosti. T mora biti v rokah vseh, če se za C (žal) ne bodo še odločili."

:zmaga:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Glejte to no...

VPRAŠANJE TZS: Ali mora pogoj PCT pri potrošniku oz. uporabniku storitve preverjati ponudnik storitve, ki slednjo opravlja na domu stranke (npr. slikopleskarska, inštalaterska dela, montaža, dostava blaga stranki na dom)?

ODGOVOR MGRT: Ponudniki storitev so dolžni preverjati izpolnjevanje PCT pogoja pri uporabnikih storitev, četudi se delo opravlja na domu stranke. Lahko se ga pri napovedi obiska opozori, da mora izpolnjevati pogoj PCT, ob obisku pa pogoj PCT ponudnik storitve preveri.

Pomeni Joža s.p., ki je vodovodar bo moral kontrolira ali stranka na terenu ustreza PCT? In javnosti se to zdi normalno, oz sprejemljivo.
Ne gledat vse črno, so tudi svetle plati PCT-ja.
Vidim da bom letos prišparal pri obveznem dimnikarskem pregledu. Ker noben v bajti nima PCT, dimnikar pa brez tega ne sme opravit storitve :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Normalno razmišljujoč človek bi razmišljal, kako bo pregled izpeljal navkljub omejitvam, da mu slučajno hiša ne zagori. Ampak mirsi je ''poseben''. Tipičen balkanček, samo da nategne sistem, tudi če zraven brez bajte ostane.
Ko bi mu hiša zgorela in mu bi zavarovalnica vrata pokazala, potem bi pa spet jokal.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Sej se zavedaš, da boš vseeno fasal kazen?
Kaj sem js kriv, če dimnikar ne sme opravit storitve? K meni je vabljen.

sad. Pri meni dimnikar meri samo vsebnost CO2 v dimniku . In v 15-tih letih je vsako leto samo preveril, ugotovil da je ok, in fajn računal. In če nebi bilo ok, popravit peči ne zna.
Pred leti mi je peč puščala plin, - sem zavohal, kar je res nevarno, da plin eksplodira in bajta zagori, - takrat je dimnikat lepo ugotovil, da je vse uredu, pokasiral in šel. Kaj imam od takega dimnikarja?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Kaj sem js kriv, če dimnikar ne sme opravit storitve? K meni je vabljen.

sad. Pri meni dimnikar meri samo vsebnost CO2 v dimniku . In v 15-tih letih je vsako leto samo preveril, ugotovil da je ok, in fajn računal. In če nebi bilo ok, popravit peči ne zna.
Pred leti mi je peč puščala plin, - sem zavohal, kar je res nevarno, da plin eksplodira in bajta zagori, - takrat je dimnikat lepo ugotovil, da je vse uredu, pokasiral in šel. Kaj imam od takega dimnikarja?
Ne vem, kaj imaš. Morda imaš pa takega kot si zaslužiš. Pri nas je že 20 let isti dimnikar in si svoj denar tudi zasluži. Je pa zanimivo, da si ti zavohal plin, on ga pa ni. Mater imamo tukaj same strokovnjake: doktorji, šolniki, mehaniki, ekonomisti in sedaj še DR. DIMNIKARSTVA. Ni da ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Daj se v kontekst procentov pa bos videl da se nima smisla ukvarjat s tem.
Ker to kaj dela JJ, edino ce je bedak, je samo zavajanje in siljenje v cepljenje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Daj se v kontekst procentov pa bos videl da se nima smisla ukvarjat s tem.
Ker to kaj dela JJ, edino ce je bedak, je samo zavajanje in siljenje v cepljenje

Pa ti resno misliš da si je vse ukrepe izmislil JJ sam? Ne zavajaj sam sebe, ukrepi so copy/paste iz sosednjih držav, mogoče z malenkost lokalnega zlatananisstyle pridiha
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek