Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ne, ravno obratno je. Vse ukrepe si je izmislil JJ in jih mastno prodaja vsem drzavam. Tiste drzave, ki teh navodil niso kupile, je grozila taksna in drugacna katastrofa. Primer sedaj Afganistan, Somalija ze vrsto let, pa tudi Antarktika, kjer je vklopil talno gretje in povzroča taljenje ledenikov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Pa ti resno misliš da si je vse ukrepe izmislil JJ sam? Ne zavajaj sam sebe, ukrepi so copy/paste iz sosednjih držav, mogoče z malenkost lokalnega zlatananisstyle pridiha
Ja merkl fura vse, ampak saj smo na nekem “kvalitetnem” forumu in ni treba JJ bedarij kopirat kot neko svetino.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Pa ti resno misliš da si je vse ukrepe izmislil JJ sam? Ne zavajaj sam sebe, ukrepi so copy/paste iz sosednjih držav, mogoče z malenkost lokalnega zlatananisstyle pridiha
Na žalost si vlada sama zmišljuje odloke v soboto popoldne po dopisnih sejah, ki niso usklajeni s stroko. Zadnji mega odlok je že bil tak, tako da se ne sprenevedaj preveč in ne zagovarjaj te zmešnjave v katero so nas pahnili.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Okoli 3000 zaposlenih v zdravstvenih in zdravstveno-socialnih ustanovah v Franciji je bilo suspendiranih, saj se do srede, ko je bil zadnji rok, niso cepili proti covidu-19. Več zaposlenih, ki se ne želi cepiti, pa je dalo odpoved.

Ocitno v FRA ni problema s kadrom…zdaj ima SLO moznost, da dobi kader! Da vidimo pokljukarja
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
Pa ti resno misliš da si je vse ukrepe izmislil JJ sam? Ne zavajaj sam sebe, ukrepi so copy/paste iz sosednjih držav, mogoče z malenkost lokalnega zlatananisstyle pridiha
Seveda ne. Nekatere so si izmislili že nacisti, pa Mengele, pa tudi v Južni Afriki so se nekateri smeli peljat z avtobusom drugi pa ne. Vsi samo kopirajo, pa kaj svojega dodajo.

Pa mi lahko pokažeš še kakšno državo, da rabiš za cepljenje PCT pogoj?
 
Nazadnje urejeno:

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Seveda ne. Nekatere so si izmislili že nacisti, pa Mengele, pa tudi v Južni Afriki so se nekateri smeli peljat z avtobusom drugi pa ne. Vsi samo kopirajo, pa kaj svojega dodajo.

Pa mi lahko pokažeš še kakšno državo, da rabiš za cepljenje PCT pogoj?



"Tudi v Italiji in Avstriji je še nekaj nejasnosti glede ukrepov za zagotavljanje varnega šolskega okolja. Očitno pa bodo zahteve za zaposlene precej strožje kot v Sloveniji."



"vsi gostje gostinskih lokalov se morajo registrirati in pustiti kontaktne podatke"
Fašizem, vam pravim! Janša je kriv!

 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ta vikend sem bil skupaj z enimi Avstrijci. Meni so rekli, da jih načeloma nihče ne preverja.
V avgustu sem bil en teden v Avstriji in je bilo malo mešano. Na meji je še računal datum, če je dovolj preteklo od cepljenja, za obisk ene znamenitosti zunaj bi naj bil potreben PCT, preverjali niso, za obisk muzeja ni pisalo, da je obvezen, bile pa bi naj FFP2 maske, ampak jih v resnici ni noben zahteval, kak balkanec ali madžar pa je bil tudi brez maske in mu ni noben težil, čeprav je bila huda gužva, v enem kampu so zahtevali in tudi natančno pregledali potrdila, v drugem niso nič komentirali na to temo ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Ta vikend sem bil skupaj z enimi Avstrijci. Meni so rekli, da jih načeloma nihče ne preverja.
V avgustu sem bil en teden v Avstriji in je bilo malo mešano. Na meji je še računal datum, če je dovolj preteklo od cepljenja, za obisk ene znamenitosti zunaj bi naj bil potreben PCT, preverjali niso, za obisk muzeja ni pisalo, da je obvezen, bile pa bi naj FFP2 maske, ampak jih v resnici ni noben zahteval, kak balkanec ali madžar pa je bil tudi brez maske in mu ni noben težil, čeprav je bila huda gužva, v enem kampu so zahtevali in tudi natančno pregledali potrdila, v drugem niso nič komentirali na to temo ...
Saj je enako pri nas in povsod na svetu. Mediji pac fopajo rajo za klike
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113

"Tudi v Italiji in Avstriji je še nekaj nejasnosti glede ukrepov za zagotavljanje varnega šolskega okolja. Očitno pa bodo zahteve za zaposlene precej strožje kot v Sloveniji."



"vsi gostje gostinskih lokalov se morajo registrirati in pustiti kontaktne podatke"
Fašizem, vam pravim! Janša je kriv!

Še kar ne razumeš, anede? Celo poletje je bilo časa uredit zadeve in jih premišljeno postavit, sam ne, vlada z Janšo na čelu je preteklo soboto totalno povozila komplet postavljeno strategijo stroke in uvedla PCT pogoj vsepovprek brez razmisleka in brez zdrave pameti. Še teden dni prej so dali ven odlok, ki je zaciklal zadevo, ker je bil odlok spisan tako, da je PCT predpisoval tudi za cepilna mesta in testirna mesta. Sam ti pa še kar limaš neke linke, da kako je pa v Avstriji. Nesposobni so do amena. Kdo je kriv za to, Janša zihr ne.... Mogoče je pa Fujonka, kaj praviš?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Glejte to no...

VPRAŠANJE TZS: Ali mora pogoj PCT pri potrošniku oz. uporabniku storitve preverjati ponudnik storitve, ki slednjo opravlja na domu stranke (npr. slikopleskarska, inštalaterska dela, montaža, dostava blaga stranki na dom)?

ODGOVOR MGRT: Ponudniki storitev so dolžni preverjati izpolnjevanje PCT pogoja pri uporabnikih storitev, četudi se delo opravlja na domu stranke. Lahko se ga pri napovedi obiska opozori, da mora izpolnjevati pogoj PCT, ob obisku pa pogoj PCT ponudnik storitve preveri.

Pomeni Joža s.p., ki je vodovodar bo moral kontrolira ali stranka na terenu ustreza PCT? In javnosti se to zdi normalno, oz sprejemljivo.
sploh ko ti doma teče voda, mas cas se delat test...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
Sem bil v začetku meseca v Italiji. Na črpalki sem lahko tankal, na terasi tud spil pivo, v trgovino (tudi neživilske) in pošto sem tudi šel, noben ni zahteval pct.
Je pa za obisk neke razstave na vhodu želela vidt pct, pa sem rekel, da ga sicer imam, ampak ne s sabo, me je ravnotako spustila not.
Maske v notranjih prostorih se nosijo, zunaj noben. Torej je velika razlika v primerjavi z nami, ko ne smeš tankat, v trgovske centre, na pošto, še k zdravniku ne smeš....
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Sem bil v začetku meseca v Italiji. Na črpalki sem lahko tankal, na terasi tud spil pivo, v trgovino (tudi neživilske) in pošto sem tudi šel, noben ni zahteval pct.
Je pa za obisk neke razstave na vhodu želela vidt pct, pa sem rekel, da ga sicer imam, ampak ne s sabo, me je ravnotako spustila not.
Maske v notranjih prostorih se nosijo, zunaj noben. Torej je velika razlika v primerjavi z nami, ko ne smeš tankat, v trgovske centre, na pošto....
Ti, a pa 2 meseca nazaj si pri nas tudi rabil PCT? Pa recimo 3 leta nazaj si rabil imeti masko na gobcu?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ne vem, ampak ker tako suvereno pišeš zastarele izkušnje, lahko ti preveriš to. Skoči dol na eno pivo, pa javi.