Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Pravilno. Da balkanci končno nehate izigravat sistem.
Če si repliciral meni, sam sistema ne izigravam niti ga nikoli nisem, niti nikoli nisem spodbujal k takim aktivnostim.

Je pa tole kar sem napisal spet tipično prelaganje odgovornosti na neke zunanje nedolžne akterje, da bo potem en z vladnega govorniškega odra spet kazal s prsti na njihovo neodgovorno in slabo delo zaradi katerega bomo imeli spet lockdown.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Jebiga, temeljitega premisleka pri vodenju epidemije tako nismo navajeni, zakaj bi se zdaj to spremenilo?

Sicer pa, ko je par znancev anticepilcev slišalo za samotestiranje, so začeli kar cepetati od veselja. Jeeee, ne bo se nam treba več testirat. Kaj pa samotestiranje? Ah, tisto bomo pa rekli, da je bilo negativno. Toliko o balkanizmu v naših glavah.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Jebiga, temeljitega premisleka pri vodenju epidemije tako nismo navajeni, zakaj bi se zdaj to spremenilo?

Sicer pa, ko je par znancev anticepilcev slišalo za samotestiranje, so začeli kar cepetati od veselja. Jeeee, ne bo se nam treba več testirat. Kaj pa samotestiranje? Ah, tisto bomo pa rekli, da je bilo negativno. Toliko o balkanizmu v naših glavah.
Bi prav prišlo če bi se spremenil. Glupih antivaxerjev pa tud tole hebanje v glavo ne bo streznilo. To dela probleme po večini normalnim ljudem.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Pravilno. Da balkanci končno nehate izigravat sistem.
Ne bit brihten. Gasilska veselica pri Dol pri Ljubjani: število udeležencev več kot 2000 ljudi. Je prišla policija in dva inšpektorja. Preverili so ali so povsod napisi, da morajo preverjat PCT. Vse v skladu z odloki. Osebje jim je povedalo, da po zakonu (varstvo podatkov in ostale budalaštine) nimajo pristojnosti preverjat PCT. Inšpektor je rekel, ja vem, samo važno je, da imate povsod napise za pogoj PCT. So se zahvalili za sodelovanje, obrnili in odšli. :valjamse: pišem iz prve roke. ;) Kaj pa zdej? A boste Hojsa, pa puklastega klicali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in jendomen

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
No sej. Komot se bi izvajalo nekaj, kar ni skregano z zdravo pametjo, sam to bi bla za naše že barvna televizija.
Če bi pustili recimo Ržena na položaju, kljub temu, da ni SDS fan, kateri je znal tudi skeptikom razložiti marsikaj, bi verjetno bili danes na 70 ali več % precepljenosti. Mogoče bi bil tudi jaz sam med njimi. Dokler se pa "stroka" dela norca, recimo do nedavnega P 180 dni od okužbe, potem za teden dni podaljšan na 240, razmišljal8 so celo na več, potem pa spet brez kakršne koli obrazložitve nazaj na 180 dni, se samo smejim. In pol smo balkanci, kateri se ne držimo ničesar. :aplauz:
 

B81

22. jul 2007
36.323
10.149
113
Ma...drzava bi vsem dala hrano za 14 dni, policijo, vojsko, gasilce in civ.zascito na ulice in ima da so vsi doma. V 14 dneh je drzava covid free :D
To bi pingpong naredil, ce bi slo predalec, ze itak so jih na zacetku roboti hrano vozili :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.532
920
113
Tisti, ki je ta trenutek okužen (mu je tudi odrejena karantena), ma zdele idealno priložnost za dober zaslužek s strani teh, ki ne izpolnjujejo PCT. Tarifo sam določi, "proda" pa 10 dnevno karanteno + 6-mesečni status prebolevnika. :evil: :evil:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Malo slabo racunajo na nijz. Danes se mi iztece 8 mesecev od potrjenega covida in sem se sel cepit, da bom samo enkrat ne dvakrat (znotraj 8 mesecev po okuzbi), ampak mi je ona pupa tam rekla, da morm dvakrat bit. Šmrkla.
Danes se je cepila oseba znotraj 8 mesecev (NE zadnji dan, lahko ta ti to igra kakšno vlogo) in ima v certifikatu napisano 1/1, tako da se ne rabi še enkrat cepit. Pfeizer. Sestra je tudi rekla, da od danes ne velja več 8 mesecev in je da je 6 mesecev in bo treba še eno dozo. Druga sestra, ki je pisala pildek, pa je na pildku označila, da ni treba druge doze. Komedija malo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
treba bi bilo ukinit pct pogoje, pa jih nihče ne bo izigraval.

Sicer pa pct pogoji itak niso namenjeni preprečevanju okužb z virusom, ampak obratno.

Gremo stavit, da bodo odsedaj, ko so zaostrili pct pogoje število okuženih poskočilo.
ja, pa grema stavit, da bo ob še strožjih pct pogojih naslednje leto število okuženih začelo padati pred poletjem, a ne?
itak, da bo začelo zdaj naraščat, ampak ne zaradi pct, kot ti praviš
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Bravo Mirsad. Ti si fenomenalni jasnovidec-
Gremo stavit, da bodo odsedaj, ko so zaostrili pct pogoje število okuženih poskočilo.
E_J5NWeWEAUr3-7.jpg
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Če bi pustili recimo Ržena na položaju, kljub temu, da ni SDS fan, kateri je znal tudi skeptikom razložiti marsikaj, bi verjetno bili danes na 70 ali več % precepljenosti. Mogoče bi bil tudi jaz sam med njimi. Dokler se pa "stroka" dela norca, recimo do nedavnega P 180 dni od okužbe, potem za teden dni podaljšan na 240, razmišljal8 so celo na več, potem pa spet brez kakršne koli obrazložitve nazaj na 180 dni, se samo smejim. In pol smo balkanci, kateri se ne držimo ničesar. :aplauz:
Ja seveda, sam ti si vseen sam svoje sreče kovač.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.798
384
83
Vipavska dolina
Mene to ne moti, če delodajalec plača za test lahko velja samo na delovnem mestu, za privat zadeve se lahko vsak testira ali jih ne uporablja. Upam pa da vse te omejitve se povrnejo tem ki jih predlagajo.