Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
V naslednjih tednih se bo v skladu z nacionalno cepilno strategijo intenzivneje začelo izvajati tudi cepljenje zaposlenih v gospodarstvu. To bo potekalo v cepilnih centrih in glede na razpoložljivost mobilnih cepilnih ekip tudi na sedežih podjetij.

Noro
Topšit, končno. Da se rešimo te nadloge

Saj si hotel tako napisat kanede?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Hospitaliziranih je 421 oseb, od tega jih je 121 na intenzivni negi.

Zdaj niti nima več smisla tega spremljat, ker je vlada lepo zajebala vse s PCT pogojem, ne glede na št hospitaliziranih.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Hospitaliziranih je 421 oseb, od tega jih je 121 na intenzivni negi.

Zdaj niti nima več smisla tega spremljat, ker je vlada lepo zajebala vse s PCT pogojem, ne glede na št hospitaliziranih.
Zajebala?
Khmm bolje bi rekli da je ravno še ujela čas, da svoje fašistične ukrepe lahko opravičuje z okuženimi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
kaj sploh cepivo naredi virusu?

če si prebolel dobiš samo eno dozo - ali to pomeni, da si že pri prebolevanju pridobil nekaj protiteles, in da ti pikica doza proizvajanje še nekaj protiteles?

če si nedolžen, dobiš dve dozi - ali to pomeni, da ker nimaš nič protiteles, jih nekaj pridobiš s 1. in potem še nekaj z 2. dozo, kar pa naj bi zadostovalo za lažje prebolevanje?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
Ne, dragi darjanček, efekt cepljenja je pri nalezljivih boleznih odvisen od precepljenosti. To ni klopni meningitis, ki vpliva samo na obolelega in ostane tam. Za zaustavitev epidemije ne gre drugace, kot da smo cepljeni vsi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Lahko se samo boš dobil samo eno dozo. Moja stara se je včeraj prijavila pa so jo danes že cepili. Pa je prebolela konec novembra. So rekli samo eno dozo.
Jaz sem prebolel novembra.

Prijavljen že od začetka marca, prijavljen tudi preko nove aplikacije, pa še nič.

Sem pa danes dobil SMS od NIJZ, kako naj se cepim. Zdaj vem vsaj to, da mojo pravo telefonsko očitno imajo.
 
  • Haha
Reactions: Romzi
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Ne, dragi darjanček, efekt cepljenja je pri nalezljivih boleznih odvisen od precepljenosti. To ni klopni meningitis, ki vpliva samo na obolelega in ostane tam. Za zaustavitev epidemije ne gre drugace, kot da smo cepljeni vsi.
Sem samo citiral, tako da če bo Alter YT epidemiološki team™ (darjan, ...) večkrat prebral, da se ga bo mogoče prijelo (vem, upanje umre zadnje)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in mosseero

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Vodja Centra za nalezljive bolezni NIJZ-ja Mario Fafangel meni, da se je treba pri obvladovanju epidemije zavedati, da nekih ukrepov ni mogoče vzdrževati ves čas. Treba je gledati še na druge dele družbe, je dejal.