Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
P.S. Kar se pa nezaupljivosti tiče je pa to pač posledica interneta ter današnjih socialnih omrežij, kjer lahko nepoznavalci izpadejo kot poznavalci ter tako v napačno smer premikajo prepričanja o določenih zadevah kar se potem rezultira v nezaupanju dejanskim strokovnjakom in kar je izjemno lepo videno tudi tu na forumu.
Velja pa tudi obratno, da tisti strokovnjaki s faksi in na položajih, ki si imajo za poznavalce, izpadejo kot butlji, in žal tudi taki sprejemajo ukrepe.....
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
O tem bomo debatirali oktobra in novembra.
Debata se bo glede na potek cepljenja pri nas vlekla še vsaj 2 leti. Medtem ko bodo ZDA in ostala precepljena druščina drugo leto že praktično brez omejitev(bodo le še lokalno, kjer se bo pojavil kakšen večji porast okužb), bomo mi surfali na novih valovih :cheer: Pacienti bodo jokali o represiji, resetu, svetovnih zarotah, namesto da bi pogoltniti cmok, nastavili rokco in se pridružil ostalim narodom z normalnejšo populacijo
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in mosseero

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Debata se bo glede na potek cepljenja pri nas vlekla še vsaj 2 leti. Medtem ko bodo ZDA in ostala precepljena druščina drugo leto že praktično brez omejitev(bodo le še lokalno, kjer se bo pojavil kakšen večji porast okužb), bomo mi surfali na novih valovih :cheer: Pacienti bodo jokali o represiji, resetu, svetovnih zarotah, namesto da bi pogoltniti cmok, nastavili rokco in se pridružil ostalim narodom z normalnejšo populacijo
Prebolel sem Covid, ravno za novo leto. Se lahko cepim že zdaj?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.503
113
Prebolel sem Covid, ravno za novo leto. Se lahko cepim že zdaj?
Verjetno šele konec junija, ker naj bi gledali rok 6 mesecev od obolenja. Ampak dobiš le eno dozo in potem to šteje skupaj s prebolevnostjo kot dve dozi. Tukaj se mi postavlja vprašanje ali boš imel kaj težav pri prehodih meja in ostalih PCT pravilih v primerjavi z 2x cepljenimi (1x pri Janssen).

Ali kdo že ve kaj bo z 1x cepljenimi z AZ, ki bodo drugo dozo dobili šele konec poletja? Bodo enakopravni pri prehodih meja/ostalih domačih in tujih pravicah ali jih bodo nategnili?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Debata se bo glede na potek cepljenja pri nas vlekla še vsaj 2 leti. Medtem ko bodo ZDA in ostala precepljena druščina drugo leto že praktično brez omejitev(bodo le še lokalno, kjer se bo pojavil kakšen večji porast okužb), bomo mi surfali na novih valovih :cheer: Pacienti bodo jokali o represiji, resetu, svetovnih zarotah, namesto da bi pogoltniti cmok, nastavili rokco in se pridružil ostalim narodom z normalnejšo populacijo

Sam verjamem da se bo pred začetkom novega kroga uspelo precepit tistih 65%. Čez poletje je nekako logično da bo želja po cepljenju samo če boš dobil kakšne ustavne pravice s tem nazaj, eni se pa iz principa ne bodo. Se pa stvari spremenijo potem v jeseni ko bo spet "mehika" pa "brazilja" na nakovalu in bo folk posran.

Problem je pa da dvomim da bo kljub cepljenju večjega dela populacije to omogočilo kaj drugačno zimo/pomlad kot je bila letos oz. lani. To je sedaj tisti problem.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.503
113
Sam verjamem da se bo pred začetkom novega kroga uspelo precepit tistih 65%. Čez poletje je nekako logično da bo želja po cepljenju samo če boš dobil kakšne ustavne pravice s tem nazaj, eni se pa iz principa ne bodo. Se pa stvari spremenijo potem v jeseni ko bo spet "mehika" pa "brazilja" na nakovalu in bo folk posran.

Problem je pa da dvomim da bo kljub cepljenju večjega dela populacije to omogočilo kaj drugačno zimo/pomlad kot je bila letos oz. lani. To je sedaj tisti problem.
Če konkretne razlike ne bo, smo naf***** za nedoločen čas.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
1+1=2

Folk se okuži in je kužen tudi po tem, ko je cepljen. A ni zdaj to že jasno?
Ma ti nisi čito čist. A veš koliko je to 181. Več jih je v nedeljo pozitivnih. Itak da se lahko okužiš samo možnost je n. krat manjša.

Zaradi mene če se ti nikoli ne cepiš pa vsakič ko boš hotel v trgovino greš na test. Mi ki se bomo pa cepili bomo pa končno vsaj dokaj normalno spet zaživeli.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.355
8.717
113
Ma ti nisi čito čist. A veš koliko je to 181. Več jih je v nedeljo pozitivnih. Itak da se lahko okužiš samo možnost je n. krat manjša.

Zaradi mene če se ti nikoli ne cepiš pa vsakič ko boš hotel v trgovino greš na test. Mi ki se bomo pa cepili bomo pa končno vsaj dokaj normalno spet zaživeli.
No, to zadnje je nadneumnost in je pomoje sam EPP da se bo kak andy cepil. Takrat, ko bodo okužbe praktično na nuli bo to mal težko spravt čez ustavno sodišče.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Problem je pa da dvomim da bo kljub cepljenju večjega dela populacije to omogočilo kaj drugačno zimo/pomlad kot je bila letos oz. lani. To je sedaj tisti problem.
Vsekakor bo naslednja zima z manj problemi. Koliko manj, je odvisno predvsem od % precepljenih do takrat-pri nas bo to vsekakor premalo.
Jasno pa da korona ne bo izginila. Verjetno bodo v kritičnih mesecih potrebne maske v zaprtih prostorih, kjer je veliko ljudi, ter razkuževanje rok na vhodu. Omejitev, kot smo jih imeli letos, pa ne bo.

Ter vsako leto bo malo bolje. Koliko bolje, je pa odvisno predvsem od nas vseh
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Vsekakor bo naslednja zima z manj problemi. Koliko manj, je odvisno predvsem od % precepljenih do takrat-pri nas bo to vsekakor premalo.
Jasno pa da korona ne bo izginila. Verjetno bodo v kritičnih mesecih potrebne maske v zaprtih prostorih, kjer je veliko ljudi, ter razkuževanje rok na vhodu. Omejitev, kot smo jih imeli letos, pa ne bo.

Ter vsako leto bo malo bolje. Koliko bolje, je pa odvisno predvsem od nas vseh
To da bo manj problemov s covidom je čisto jasno, že brez cepljenja bi bilo manj problemov, s cepljenjem pa še manj. Ne pa nič.

Bolj me skrbi da bomo imeli situacijo marec 2020, torej vse zaprto zaradi par primerov XXX seva in tako dalje od oktobra do maja.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Po moje ne. Naši bodo itak na približno kopirali ostale EU države z nekaj lokalnimi idiotizmi.
Mogoče se nam nasmehne sreča in se do takrat že znebimo Hojsa in ostalih debilov :evil:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Po moje ne. Naši bodo itak na približno kopirali ostale EU države z nekaj lokalnimi idiotizmi.
Mogoče se nam nasmehne sreča in se do takrat že znebimo Hojsa in ostalih debilov :evil:

Hojs in debili bodo sedaj dobili EU žezlo, teh se ne znebimo do volitev, pa še takrat verjetno ne, ker bodo itak naredili koalicijo z žnj strankami.