Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ni se treba bebca delat, ker že vemo, da si. Gat pa zoknov v Šparu nisi mogel vzet, ker so se trgovine z oblačili pritožile nad nelojalno konkurenco trgovskih centrov in so bili zato v centrih te oddelke zapreti. Ti bo zdaj proradilo ali ti je treba narisat?

Koliko življenj smo rešili, ko so zaprli trgovine z oblekami, obutvijo, elektroniko......?

Koliko življenj so rešili zaprti frizerji in podobne storitvene dejavnosti? Le koliko ljudi so rešile maske na prostem....

Glede na PR naših odločujočih in njihovih nastavljenih "strokovnjakov", so zaprti frizerji, trgovci, gostinci in šolarji z učitelji pravi heroji epidemije. Jebeš zdravstvo.....oni so pičkin dim v situaciji ko "smo" reševali življenja......

Mi smo z "zaprtjem" javnega življenja epidemiji jebali mater do popolnosti.

Ker države, katere se niso šle našega obsega in dolžine "lockdowna" so izumrle........ Oh, wait...

In našim velesposobnežem, ne dvomim da bo uspelo zajebati še precepljenost populacije. Če so do sedaj v epidemiji, zajebali še vse kar se je zajebati dalo, ne dvomim, da bodo šli na 100% zajeb.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Pogoji za razglasitev epidemije ostajajo izpolnjeni, saj je štirinajstdnevna pojavnost okužb na 100.000 prebivalcev po zadnjih podatkih Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) višja od 140 in znaša 408. Prav tako je hospitaliziranih več kot 250 covidnih bolnikov, in sicer 477, 131 pa jih potrebuje intenzivno nego. Eden od pogojev za razglasitev epidemije je namreč tudi več kot 50 bolnikov na oddelkih za intenzivno nego.

Torej 250/50 je tista magicna stevilka, ki sem jo tolikokrat zelel slisati.

A ima potem vlada še “moč” za PCT represijo, ko ni več epidemije?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.365
9.789
113
kod Džej-Zija
Koliko življenj smo rešili, ko so zaprli trgovine z oblekami, obutvijo, elektroniko......?

Koliko življenj so rešili zaprti frizerji in podobne storitvene dejavnosti? Le koliko ljudi so rešile maske na prostem....

Glede na PR naših odločujočih in njihovih nastavljenih "strokovnjakov", so zaprti frizerji, trgovci, gostinci in šolarji z učitelji pravi heroji epidemije. Jebeš zdravstvo.....oni so pičkin dim v situaciji ko "smo" reševali življenja......

Mi smo z "zaprtjem" javnega življenja epidemiji jebali mater do popolnosti.

Ker države, katere se niso šle našega obsega in dolžine "lockdowna" so izumrle........ Oh, wait...

In našim velesposobnežem, ne dvomim da bo uspelo zajebati še precepljenost populacije. Če so do sedaj v epidemiji, zajebali še vse kar se je zajebati dalo, ne dvomim, da bodo šli na 100% zajeb.
Mislim, da sem že dovolj jasno večkrat pisal, da so marsikateri ukrepi bedasti. Predvsem živilske trgovine odprte in notri nora gužva, Merkur in Intersport pa zaprta. Tega nisem razumel takrat in tudi ne danes. Avtopralnice. Servisi. Frizerija je bolj problematična, tesen stik z veliko strankami. Gostinstvo tudi. Terase bi po mojem mnenju lahko bile odprte ves čas, notranji prostori pa ne. Kup primerov v tujini je dokumentiranih, kako so se ljudje znotraj okuževali.

Po drugi strani je pa debilen folk cele familije vlačil v Leclerc, foter, mat in trije froci, slednji obvezno brez maske. Dejstvo je tudi, da smo imeli dolgo eno najslabših situacij na svetu. In zaradi tega fasali tudi debilne ukrepe.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113

Še ena mala zmaga…
Najde kdo sodbo ?


seveda, dejmo se en mesec vlect mastne dodatke! zdej bojo dopusti pa je treba za na morje kej nabrat.
Da se bo vedelo, zakaj se gre.


c/p
11. maj 2021

Izpolnjena pogoja za prehod v rumeno fazo; strokovna skupina predlaga podaljšanje epidemije​

Manj kot 500 hospitaliziranih bolnikov, sedemdnevno povprečje okužb pod 600

Vodja strokovne svetovalne skupina za covid-19 Mateja Logar je povedala, da so že pretekli teden predlagali podaljšanje epidemije. Jelko Kacin pa napoveduje, da bo NIJZ prebivalce Slovenije pozval k cepljenju s cepivom AstraZenece.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113

Izpolnjena pogoja za prehod v rumeno fazo; strokovna skupina predlaga podaljšanje epidemije​


Itak, le zakaj bi se odpovedal 8-10 tisoč bruto. I tata bi sine.... :bonk:.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Mogoce pa bo kaj iz dopusta letos

Španija bo Britance spuščala v državo brez testa​

 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Vse države, ki razmišljajo o odpiranju, delajo to zato, ker cepljenje doma ali v državah s katerimi sodelujejo, poteka dobro. Zaradi tega gre število okuženih tako dol, da si lahko privoščijo bolj liberalne ukrepe.

Se mi sicer ne zdi prav, da necepljeni ne prevzemajo nobene skupinske odgovornosti, a bodo lahko enako potovali. S tem dajejo vlade slab signal za naprej in se ne smejo čudit, ko bo kasneje veliko manj ponovno cepljenih.
Zopet se tudi kaže, da bodo tisti zaradi katerih smo ustavili svet (starejši, rizični,..) prvi lahko potovali. Poleg njih pa še privilegiran kader in tisti, ki poznajo pravega. Raja pa naj ždi doma, ker cepiva za njih ni.

Pa sem necepljen, ker pač še vedno nisem prišel na vrsto.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Se mi sicer ne zdi prav, da necepljeni ne prevzemajo nobene skupinske odgovornosti, a bodo lahko enako potovali. S tem dajejo vlade slab signal za naprej in se ne smejo čudit, ko bo kasneje veliko manj ponovno cepljenih.
Tako je tudi prav, cepljenje pač mora bit prostovoljnoin svobodna izbira, kar pomeni da so cepljeni enako obravnavani kot necepljeni.
Da necepljeni nimajo nobene odgovornosti pa ni res. A ni tako, da oni lahko zbolijo, cepljeni pa ne? Odgovornost in posledice bodo čutili na lastni koži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Tako je tudi prav, cepljenje pač mora bit prostovoljnoin svobodna izbira, kar pomeni da so cepljeni enako obravnavani kot necepljeni.
Da necepljeni nimajo nobene odgovornosti pa ni res. A ni tako, da oni lahko zbolijo, cepljeni pa ne? Odgovornost in posledice bodo čutili na lastni koži.
Prvo sekundo, ko tvoja neodgovornost povzroči ponovno zapiranje gospodarstva, šol in ostale omejitve, si prekoračil svobodo soseda. Nekdo bo odgovoren, naredi kar lahko in se pač cepi ter prevzame tako tveganje zapletov, kot odgovornost, da ne bo polnil bolnice v primeru stika z virusom. Naredil je kar je lahko, mogoče celo na lastno škodo stranskih učinkov.
Nekdo drug ne želi stranskih učinkov, računa na kolektivno imunost, se boji igle, karkoli. Po tvoje mora imeti enake pravice kot cepljeni, a v primeru bolezni ima bistveno večjo možnost pristati v bolnici in s tem spet višati cifre, ki lahko pripeljejo do zapiranja meja, gospodarstva, šol, itd. In s tem si s svojo neodgovornostjo vplival na odgovorne.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.336
2.276
113
Če ne bomo zmanjšali pozitivnih, v bolnici, na intenzivi lahko samo sanjamo o odprtju, potovanja v tujino, ukinitvi ukrepov!
De facto!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
"če ne bomo zmanjšali", pa je določil kdo, da se mora zmanjšat? A je zdravstvo trenutno v kopalsu, so trupla na ulicah ali zakaj je 130 na intenzivni preveč?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen