Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Če ni cepljenja, jeseni ponovimo vajo. To je dejstvo.

PS: Če nam kakšni skuhajo prav poseben sev (npr. trenutno indijci) , se lahko sicer dogodi, da bomo jeseni itak ponovili vajo (sicer malo verjetno, ni pa povsem izključeno).

ma sej... a zdej se bomo kr skoz ukvarjal s tem prehladom?!

jest ne vem kam to gre vse skup... v maloro...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
ne. sem pa pred leti videl preminulega na plocniku. zihr kksen infarkt ali kaj podobnega. od tega se pa res lahko oblezi na ulici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
mRNA Cepiva za SARS-CoV2: Pri miših je bil S-protein (ali spike protein) virusa najden v možganih in tam povzroča inflamacijo (Rhea et al., 2020). V mRNA cepivu se nahaja mRNA zapis, ki kodira za S-protein in lahko prečka krvno možgansko bariero v miših; ali se to zgodi tudi pri človeku, ni preiskano (No Ref.) Iz predkliničnega poskusa z mRNA cepivi (Moderna) je razvidno, da ima okoli 20 % ljudi stranske učinke po cepljenju (Jackson et al., 2020). CDC uradno prizna večje stranske učinke (kot je npr. “anaphylaxis”) zaradi cepljenja pri 3 % cepljenih in je zato potrebna hospitalizacija (Clark, 2019).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tommek

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Do podobnih zaključkov glede viabilnosti/kužnosti virusa so prišli tudi kanadski raziskovalci. 90 pozitivnih brisov so kultivirali na celični kulturi. V 26 primerih je bila kultivacija virusa uspešna. Ob tem je pomemben podatek, da kultivacija ni bila uspešna v
primeru, ko je bil pri pozitivnem brisu pomnoževalni cikel večji od 24 (angl. cycle threshold-Ct, pražni cikel) ter je od pojava simptomov in znakov bolezni minilo več kot 8 dni.(12)

V Sloveniji se vsak qPCR test za SARS-CoV2 ob Ct (pražni cikel) vrednosti 37 ali manj smatra kot pozitiven test (Poljak et al., 2020).
qPCR test za detekcijo SARS-CoV-2 je katastrofalne kakovosti (Corman et al., 2020, Pillonel et al., 2020).

Pri brisu, ki je bil pozitiven na qPCR testu ob Ct vrednosti 35, lahko manj kot 3 % tovrstnih brisov dejansko inficira celično kulturo. (Jaafar et al., 2020; La Scola et al., 2020).


V Slo v odgovoru MF na vprašanje po ZDIJZ (novembra 2020) izvajajo 40 ciklov.Tako da je težko ne biti pozitiven :bonk: .
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
19. jul 2007
2.762
1.493
113
NUJNO RABIM POMOČ

Bežno ujel na radiu ob 15.30 na radiu ene informacije o korona virusu. Ker nisem bil prepričan, ali sem narobe slišal ali je bilo res izrečeno to, sem seveda hotel preveriti preden, kaj rečem na glas.
Radijska poročila ob 15.30 se imenujejo Dogodki in odmevi.
Grem na oddaje, poiščem Dogodke in odmeve z datumom 10.5. in ugotovim, da se vrti pravzaprav Radijski dnevnik (poročila ob 18.30).

Se spomnim, da obstajajo tudi podkasti, tam se pravtako po zadnjem podkastu Dogodki in odmevi vrti pravzaprav Radijski dnevnik

Se kdo spomne še kdo kakšnega načina, kako si zavrteti danpnjih prvih 5 min radia (ali prvi ali drugi program) danes ob 15.30.

PS: Ne nameravam debatirati katero izjavo pravzaprav iščem.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
NUJNO RABIM POMOČ

Bežno ujel na radiu ob 15.30 na radiu ene informacije o korona virusu. Ker nisem bil prepričan, ali sem narobe slišal ali je bilo res izrečeno to, sem seveda hotel preveriti preden, kaj rečem na glas.
Radijska poročila ob 15.30 se imenujejo Dogodki in odmevi.
Grem na oddaje, poiščem Dogodke in odmeve z datumom 10.5. in ugotovim, da se vrti pravzaprav Radijski dnevnik (poročila ob 18.30).

Se spomnim, da obstajajo tudi podkasti, tam se pravtako po zadnjem podkastu Dogodki in odmevi vrti pravzaprav Radijski dnevnik

Se kdo spomne še kdo kakšnega načina, kako si zavrteti danpnjih prvih 5 min radia (ali prvi ali drugi program) danes ob 15.30.

PS: Ne nameravam debatirati katero izjavo pravzaprav iščem.

pisi na rtv, ti bojo zihr znal pomagat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
NUJNO RABIM POMOČ

Bežno ujel na radiu ob 15.30 na radiu ene informacije o korona virusu. Ker nisem bil prepričan, ali sem narobe slišal ali je bilo res izrečeno to, sem seveda hotel preveriti preden, kaj rečem na glas.
Radijska poročila ob 15.30 se imenujejo Dogodki in odmevi.
Grem na oddaje, poiščem Dogodke in odmeve z datumom 10.5. in ugotovim, da se vrti pravzaprav Radijski dnevnik (poročila ob 18.30).

Se spomnim, da obstajajo tudi podkasti, tam se pravtako po zadnjem podkastu Dogodki in odmevi vrti pravzaprav Radijski dnevnik

Se kdo spomne še kdo kakšnega načina, kako si zavrteti danpnjih prvih 5 min radia (ali prvi ali drugi program) danes ob 15.30.

PS: Ne nameravam debatirati katero izjavo pravzaprav iščem.

Greš na spletno stran radia, daš v živo in zarolaš z drsnikom nazaj. Nisem prepričan do koliko ur gre nazaj, vem pa da recimo lahko gago poslušaš ob treh, čeprav je bila na sporedu ob desetih. Pa ne govorim o podkastih.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
NUJNO RABIM POMOČ

Bežno ujel na radiu ob 15.30 na radiu ene informacije o korona virusu. Ker nisem bil prepričan, ali sem narobe slišal ali je bilo res izrečeno to, sem seveda hotel preveriti preden, kaj rečem na glas.
Radijska poročila ob 15.30 se imenujejo Dogodki in odmevi.
Grem na oddaje, poiščem Dogodke in odmeve z datumom 10.5. in ugotovim, da se vrti pravzaprav Radijski dnevnik (poročila ob 18.30).

Se spomnim, da obstajajo tudi podkasti, tam se pravtako po zadnjem podkastu Dogodki in odmevi vrti pravzaprav Radijski dnevnik

Se kdo spomne še kdo kakšnega načina, kako si zavrteti danpnjih prvih 5 min radia (ali prvi ali drugi program) danes ob 15.30.

PS: Ne nameravam debatirati katero izjavo pravzaprav iščem.
tole?
Edit: eh, kurz, saj si napisal da predvaja kasnejšo oddajo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
V ponedeljek je bilo po 3642 PCR-testiranjih potrjenih 491 okužb. Pozitivnih je bilo 13,5 odstotka izvidov. Hitri test je opravilo 43.620 ljudi.

Ampak vseeno se gre v represijo in siljenje ljudi s cepivom?
 
  • Haha
Reactions: Floki in bertoncl

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
V ponedeljek je bilo po 3642 PCR-testiranjih potrjenih 491 okužb. Pozitivnih je bilo 13,5 odstotka izvidov. Hitri test je opravilo 43.620 ljudi.

Ampak vseeno se gre v represijo in siljenje ljudi s cepivom?

Morda pa je razlog za manj okuženih tudi cepljenje? Ali jih kužimo ali pa jih cepimo, druga opcija se mi vseeno zdi boljša...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Ja, lepo so nam oprali glave. Prvo lockdown zaradi preprečevanja širjenja, represija na polno, čeprav neučinkovita. Zdaj pa gre na bolje in naenkrat je čudežen razlog cepivo.

ovce ovce. Pač sezona gre h koncu in od februarja že pada epidemija, ko se je precepilo najbolj rizične. Napovedan 3 val pa je neslavno šel v pozabo, čeprav so zaradi tega morali dati spet lockdown za veliko noč.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Ja, lepo so nam oprali glave. Prvo lockdown zaradi preprečevanja širjenja, represija na polno, čeprav neučinkovita. Zdaj pa gre na bolje in naenkrat je čudežen razlog cepivo.

ovce ovce. Pač sezona gre h koncu in od februarja že pada epidemija, ko se je precepilo najbolj rizične. Napovedan 3 val pa je neslavno šel v pozabo, čeprav so zaradi tega morali dati spet lockdown za veliko noč.
Čakaj malo, najprej praviš, da cepivo nima veze in so vsi ovce, po drugi strani pa praviš, da epidemija pada, ker se je precepilo rizične?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Cepivo za nerizicne ni smiselno, razen kot zasicta rizicnih. Ampak tako se se ni zlorabilo cepiv?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Maskam v zaprtih prostorih se pišejo zadnji dnevi. V ZDA.
Glavni svetovalec predsednika ZDA za boj z epidemijo korone Anthony S. Fauci je že v nedeljo povedal, da je pripravljen, da se sprostijo navodila za uporabo mask v notranjih prostorih, je poročal New York Times. Vse več ljudi je namreč cepljenih.
Faucijeva izjava je prišla le nekaj dni po tem, ko je center za nadzor bolezni vnovič opozoril, da naj ljudje ohranjajo razdalje. Pa tudi po tem, ko je nekdanji šef agencije za zdravila javno povedal, da bi bilo treba v območjih, kjer je precepljenost velika, sprostiti pravila o uporabi mask. Skratka - visoka precepljenost, maske dol.
"Ker je cepljenih vedno več ljudi, moramo postati bolj liberalni pri maskah v zaprtih prostorih," je povedal Fauci. Dodal je, da morajo ZDA sicer priti pod trenutne številke novih okužb.
Več kot tretjina Američanov je dvakrat cepljena proti koroni.
(finance.si)