Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.485
8.839
113
A otroci dobijo lasten dostop do easistenta? Kdaj? Moj je mlajši namreč. V 3. razredu imava dostop samo midva. S tem da moj sploh gesla več ne ve, jaz sem pa na easistentu, kadar je treba malico odjaviti. Če hoce učiteljica ali pa kdo drug v normalnih časih prenesti sporočilo, bo mogla kar poklicati ali pa klasičen mail poslat. Drugače pa ne vem o kakih forumih pa klepetalnicab to vi? Jaz lahko hrano odjavim pa kaki mail učiteljem pošljem (imenik učiteljev je predizpolnjen). Se pravi hendikep ni samo na učiteljih, treba je imeti dostop, starši morajo to znati in... Easistent mora delat. Mi zdaj dobivamo preko google drivea ker z easistentom ni nič...
Ne ga srat z maili no. Si predstavljaš tri otroke s po 11 predmeti da pošiljajo zadevo po mailu mami. Kr zračunaj si, kok je to mailov? Kaj za vraga je narobe s šolsko spletno stranjo, ki je dostopna vsem? Sem mnenja, da če si lahko mulc najde po netu kar se mu sprdne, si bo pa znal še učne liste na spletni šolski strani zrihtat. Govorim za malo starejše.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Žal pri nas situacija ni taka. Glede na nula efekt prejšnji teden smo to tudi pričakovali.
Šolanje ne poteka na daljavo, ampak na domu. Če učitelj na arnesovo e-učilnico za cel teden pouka (??) napopa 15 linkov na zunanje vsebine ali word/PDF dokument z navodili kaj naj preberejo in katere naloge naj rešijo - to pač ni pouk na daljavo. Vsaj meni se ne zdi.
Komunikacije z učitelji ni oz. traja po cel dan da pride kak feedback. Če sploh pride. Saj niso niti pojasnili, kako naj bi komunikacija potekala. Nekateri so objavili svoj mail. Ja kot da ga mulci imajo. Saj lahko jim ustvarimo e-mail račun (makar na google-u), samo potem res ne vem na kaj smo čakali cel prejšnji teden?
V šoli se niso poenotili, niti ne vejo kako sistem uporabljat. Eni limajo word, eni PDF (ajde ok), drugi so ustvarili podforum za katerega noben ne ve. Tretji taske objavljajo pod obvestili. Četrti imajo svoj privat blog in tam objavljajo snov. Pol pa mulci - ker ne vejo kam drugam - odgovore oz. rešitve nalog pišejo v komentarje na blogu. :sprasujemse:

So redke izjeme ki šibajo na polno, se trudijo, dajejo jasna navodila in poskrbijo, da je komunikacija stalna in dvosmerna. :zmaga:
Za matematiko je snov na e-učilnici jasno razložena pisno, vsakodnevno so tudi videi z natančno razlago.
Podobno od tamale razredničarka (4. razred), je očitno dojela da s tistim uradnim portalom ne bo dosti uspeha in je postavila kar svoj sistem. Nekao laufa.
Žal je to mogoče 20% od vseh.

Ostali pa .... Verjetno ne vidijo, da mi vidimo ali so v sistem prijavljeni ali ne in kdaj so bili nazadnje prijavljeni. Pol bo pa ravnatelj spet flancal da so delali po 12 ur in da se ne zavedamo kako odgovorno delo opravljajo.
Zdaj se šele vidi kako za en krščen duš šolo oz. vodstvo šole imamo v resnici(redke izjeme izzvzete). Še slabše je kot smo mislili.
Ene šole so organizirane, druge niso. Tiste prve so že prvi teden takoj zalaufale, tiste druge se pa cmerijo in so v razsulu (žal je tudi naša tukaj, čeprav so določeni učitelji lepo zalaufali potem).
Potem imaš pa še učitelje (s srcem, ki se vedno trudijo in izobražujejo) in imaš staro gardo, ki samo še čaka penzijo in vse prelaga na mladce. Tem dol visi za vse, za mladce, za znanje mladcev in za njihovo znanje. Njim je važno samo da obdržijo privilegije in migajo čim manj je možno.

In v tej situaciji se je vse lepo skristaliziralo, katera šola je organizirana in kateri učitelji so Učitelji, kateri pa samo še čakajo na penzijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Romzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Če je kdo že kdaj kaj posloval z učitelji, potem ve kako računalniško nepismeni so ti. Ne znajo poslati slike po mms, ne znajo poslati slike po mailu, ne znajo skenirati potrdila. Nečak osnovnošolec 7.razred je prejšnji torek dobil navodila ... predelajte snov od 14. do 30.strani, od učiteljice zgodovine pa skeniranih 10 prosojnic s flomastrom napisanih za grafoskop in sem skoraj na rit padel, da v teh časih na šoli še uporabljajo prosojnice in grafoskope ... :bonk:
Žal posplošuješ in s tem neposredno serješ po učiteljih, ki se dejansko trudijo. In ja, tudi taki obstajajo, ki obvladajo vse elektronske komunikacijske in predstavnostne poti. Preberi si moj predhodni post.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.282
5.324
113
Govorim za normalne razmere. Easistenta uporabljam po sili razmer. Če hoce učiteljica mene dobit, bo mogla druge kanale poiskati, ker easistenta ne spremljam. Odprem ga, ko ga jaz "rabim". Trenutno pa ne dela. Je link do google drivea. Pa gor navodila. Link je vsak dan isti, v bližnjici. Zadeva dela. Easistent z milijon opcijami pač ne. Pa recimo, da bi zdaj bila pripravljena jih pregledati in bila sposobna jih razumeti, marsikateri starš pa zdaj je v sluzbi (doma ali ne), ne razume ker je on računalniško nepismen ipd

Tole laufa kolikor pač ve, zna, zmore, se je pripravljen s tem ukvarjati najšibkejši clen v verigi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Drugače pa ne vem o kakih forumih pa klepetalnicab to vi?
Šola (verjetno ravnatelj) se je odločila da bo uporabila moodle, ki je postavljen in vzdrževan s strani Arnesa. Vse to ta sistem omogoča. In še več.
Če pa v šoli ne znajo sem jaz kriv al kaj? Saj bi lahko ubrali enostavno pot pa mirna bosna.
Jebela cesta, a ko se dogovoriš za šiht, se delodajalec ukvarja s tem a ti imaš avto in ali ga znaš vozit???
Drugace pa.. Kaj pa vi vse rabite pa hočete. Ker se mi zdi, da glavni razkorak je tlele med pričakovanji, kako naj bi to izgledalo in zakaj. Pač naredimo doma kar pošljejo in to je to. Ne ukvarjam se jaz zdaj s tem, kako naj bi to po moje izgledalo pa moglo bit.
A ti zastopiš, da še jaz (baje nisem totalno zabit, vsaj spričevala in diploma pravijo tako), ko pogledam (pri nekaterih predmetih) njhovo skropucalo, enostavno ne štekam kaj hočejo, do kdaj in kako hočejo? Misliš da mularja pri 11-ih bolj šteka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.252
269
83
38
Ljubljana
očitno mamo pol eni res srečo da nam šolo na daljavo res dobro laufa :)

vsak dan se dobijo ob 9h pred računalnikom, v živo kamera+mikrofon, program Microsoft Teams, razdeljeni v skupine, učitelj razlaga in kaže preko kamere snov, po potrebi ugaša mikrofone, določi koga se sliši, ... + snemajo, tako da si lahko nekdo za nazaj še enkrat pogleda, ali pa če nekoga ni, naloge so naložene v programu, ko rešijo slikamo in naložimo nazaj gor, učitelji preverijo in odgovorijo...
se pa tamali po pouku še preko istega programa pogovarjajo z ostalimi sošolci/sošolkami :)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
očitno mamo pol eni res srečo da nam šolo na daljavo res dobro laufa :)

vsak dan se dobijo ob 9h pred računalnikom, v živo kamera+mikrofon, program Microsoft Teams, razdeljeni v skupine, učitelj razlaga in kaže preko kamere snov, po potrebi ugaša mikrofone, določi koga se sliši, ... + snemajo, tako da si lahko nekdo za nazaj še enkrat pogleda, ali pa če nekoga ni, naloge so naložene v programu, ko rešijo slikamo in naložimo nazaj gor, učitelji preverijo in odgovorijo...
se pa tamali po pouku še preko istega programa pogovarjajo z ostalimi sošolci/sošolkami :)

Jap, pomoje ste edini :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne vem, kaj rabijo sliko po MMS za poiskat.
Stran. Odlično enostavna in jasno informacija.
Prosojnice. SUPER. Nima vsak razred/predmet računalniške opreme ali projetor PC slike. Pa prosojnico je hitreje za narediti.

Seveda. Prosojnico na ROKO napisat je sigurno hitreje kot v powerpoint ali keynote napisat eno stran.

Potem pa imaš take bisere kot pri nas v gimnaziji, ko je prfoksa na belo tablo, kamor je projecirala sliko iz grafoskopa nekaj popravila, potem pa premaknila folijo in ji ni bilo jasno zakaj ni več popravljeno. Ali pa na folji opazila napako in jo z EDIGSOM “popravila”.:bonk:
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.282
5.324
113
očitno mamo pol eni res srečo da nam šolo na daljavo res dobro laufa :)

vsak dan se dobijo ob 9h pred računalnikom, v živo kamera+mikrofon, program Microsoft Teams, razdeljeni v skupine, učitelj razlaga in kaže preko kamere snov, po potrebi ugaša mikrofone, določi koga se sliši, ... + snemajo, tako da si lahko nekdo za nazaj še enkrat pogleda, ali pa če nekoga ni, naloge so naložene v programu, ko rešijo slikamo in naložimo nazaj gor, učitelji preverijo in odgovorijo...
se pa tamali po pouku še preko istega programa pogovarjajo z ostalimi sošolci/sošolkami :)

hvala bogu tega pri nas ni... :eek:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.485
8.839
113
očitno mamo pol eni res srečo da nam šolo na daljavo res dobro laufa :)

vsak dan se dobijo ob 9h pred računalnikom, v živo kamera+mikrofon, program Microsoft Teams, razdeljeni v skupine, učitelj razlaga in kaže preko kamere snov, po potrebi ugaša mikrofone, določi koga se sliši, ... + snemajo, tako da si lahko nekdo za nazaj še enkrat pogleda, ali pa če nekoga ni, naloge so naložene v programu, ko rešijo slikamo in naložimo nazaj gor, učitelji preverijo in odgovorijo...
se pa tamali po pouku še preko istega programa pogovarjajo z ostalimi sošolci/sošolkami :)
Kako pa to šiba ko ima otrok 11 predmetov, v bajti pa trije otroci pa še dva starša, ki vsak svoj posel delata od doma?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
očitno mamo pol eni res srečo da nam šolo na daljavo res dobro laufa :)

vsak dan se dobijo ob 9h pred računalnikom, v živo kamera+mikrofon, program Microsoft Teams, razdeljeni v skupine, učitelj razlaga in kaže preko kamere snov, po potrebi ugaša mikrofone, določi koga se sliši, ... + snemajo, tako da si lahko nekdo za nazaj še enkrat pogleda, ali pa če nekoga ni, naloge so naložene v programu, ko rešijo slikamo in naložimo nazaj gor, učitelji preverijo in odgovorijo...
se pa tamali po pouku še preko istega programa pogovarjajo z ostalimi sošolci/sošolkami :)
Svetloba leta narazen... Pa gre za isti šolski sistem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.485
8.839
113
Mogoče pa prosojnica niti ni tko slaba stvar, če je kvalitetna.... Resno pričakuješ zgoraj opisan sistem? Jest ga ne in si ga niti ne predstavljam.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Seveda. Prosojnico na ROKO napisat je sigurno hitreje kot v powerpoint ali keynote napisat eno stran.

Potem pa imaš take bisere kot pri nas v gimnaziji, ko je prfoksa na belo tablo, kamor je projecirala sliko iz grafoskopa nekaj popravila, potem pa premaknila folijo in ji ni bilo jasno zakaj ni več popravljeno. Ali pa na folji opazila napako in jo z EDIGSOM “popravila”.:bonk:
Če že nimajo na voljo projektorjev in je grafoskop edina rešitev, se prosojnico da tudi na računalnik napisat in natisniti. Ne rabi potem 10 let iste prosojnice, se ponavadi kaj zraven spomni, ali pa sliši od učencev, pa je smiselno dodati/odvzeti/spreminiti. Ampak ja, zgodovina ostaja enaka, uporabljati celo življenje iste prosojnice, enak nastop, vse enako, pa potem po 20 let postane monotono in nima življenja in volje za podajanje vsebina. Pa potem pridemo do vzorčnega primera stare zatežene prfokse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx