Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Saj ti ni prepovedano hoditi do nepremičnine. Samo nekaj stane. Greš pač takrat, ko je res treba kaj naredit, za dopust bo pa še čas.
Saj v bistvu mi res nena prepovedujejo, ampak mi pa pogojujejo z PCRom, ki je prvič drag, drugič na njega čakaš 1 dan, in velja samo 48ur. Tako hrvati. Potem pa za nazaj slovenci, pa saj je že vse napisano...
Hec pa je da vsi mislijo, da če greš v svojo bajto/stanovanje/barko k hrčkom, da avtomatično greš na dopust. Kot da nimajo doma avta, hiše ali stanovanja in ne vejo da je avto treba peljat na servis ipd... eh pa brezveze da razlagam...
Samo ravno se je kolegičina sodelavka vrnila iz Dubaja... Nihče je ni vprašal za PCR, pa je priletela praktično iz drugega kontinenta. Zakaj je ni vprašal, ker je vsepovsod tretirana kot tranzit. Slovenci na avstrijski meji pa kot kaže ne kontrolirajo tako kot na južni. Tako da virus še vedno veselo uvažamo pa nikome ništa. Kdo je zdaj prvorazredni in kdo drugorazredni pa presodite sami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Smesno. Najbolj nadziramo mejo (juzno) cez katero mi prakticno ne moremo cez zaradi Hrvaskih pogojev za prestop meje.

Dejansko vse sosednje drzave omogocajo prehod meje z negativnim hitrim testom, le Hrvaska ne in za to mejo se mi najbolj bojimo?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
fousija ja. ce bi lahk sli dol, bi jim un kar ene kazni pisal pa jih ekstra drkal. to je pac fousija, ker oni imajo kam it, on pa ne.

prjatu, ne govori nekaj, če nimaš pojma. Imam dol eno delujočo firmo, svojo lastno, tak da ne bo držalo, da nimam kam it. boš prej ti tak.
Ampak, da bi pa peticijo pisal, da hočem neomejen dostop dol, v teh časih, mi pa na kraj pameti ne pade, ker je to smešno. na morje pa res nisem dol bil od 2006,
da bi za vikend hodil dol- ni šans.
bo zdaj bolj jasno, da ne gre za foušijo?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
prjatu, ne govori nekaj, če nimaš pojma. Imam dol eno delujočo firmo, svojo lastno, tak da ne bo držalo, da nimam kam it. boš prej ti tak.
Ampak, da bi pa peticijo pisal, da hočem neomejen dostop dol, v teh časih, mi pa na kraj pameti ne pade, ker je to smešno. na morje pa res nisem dol bil od 2006,
da bi za vikend hodil dol- ni šans.
bo zdaj bolj jasno, da ne gre za foušijo?
To se strinjam, da se ne strinjam s peticijo v tocki, ko hocejo neomejen prehod meje, ampak naj vsaj omogocijo take pogoje, kot jih dolocajo sosednje drzave.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
To se strinjam, da se ne strinjam s peticijo v tocki, ko hocejo neomejen prehod meje, ampak naj vsaj omogocijo take pogoje, kot jih dolocajo sosednje drzave.
Čaki, a ni po tvojih besedah izpred par mesecev Hrvaška bila vzor spoprijemanja s pandemijo, Slovenija te je pa zapirala med 4 stene. Kaj zdaj? A so na YT povedali, da smo mi lahko vzor, Hrvaška je pa poredna.
#čistozmeden
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
prjatu, ne govori nekaj, če nimaš pojma. Imam dol eno delujočo firmo, svojo lastno, tak da ne bo držalo, da nimam kam it. boš prej ti tak.
Ampak, da bi pa peticijo pisal, da hočem neomejen dostop dol, v teh časih, mi pa na kraj pameti ne pade, ker je to smešno. na morje pa res nisem dol bil od 2006,
da bi za vikend hodil dol- ni šans.
bo zdaj bolj jasno, da ne gre za foušijo?
To je bolj tvoja neizpeta ljubezen do braća Hrvatov, kot pa fovšija. Diht ppa vseeno nisi.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ma dobro, zdaj jokate tle, kot da že eno leto niste mogli do svoje nepremičnine.
Andy, kdaj si bi nazadnje dol?
In še: če si v enem letu nisi našel enega Anteja, ki bi malo uč vrgel še na tvoj barako dol .... :sprasujemse:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
Ma dobro, zdaj jokate tle, kot da že eno leto niste mogli do svoje nepremičnine.
Andy, kdaj si bi nazadnje dol?
In še: če si v enem letu nisi našel enega Anteja, ki bi malo uč vrgel še na tvoj barako dol .... :sprasujemse:
ni hec v tem. kupiš nekaj dol, da hodiš tja za vikende. razumljivo, povsem, ampak, če so normalni časi. smilijo pa se mi lastniki, ki zdaj v tem času zbirajo podpise za nemoteno prehajanje meje,
iz razloga ker imajo nepremičnino. halo. bolniki. zopet egoizem nad vsem. Kot da bo ta kurceva pandemija trajala 28 let, glih tak se eni obnašajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in mosseero

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
A rabim razlagat, da sem s stališča epidemije varen turist?

ne, ne rabiš. ni govora o tem, kdo je varen. moti me to, da eni bi morali spoštovat ukrepe 100% in bit doma, eni bi pa radi neovirano hodili okoli. moti me mišljenje teh drugih. naj bodo vsi doma not zaprti, samo meni naj pustijo da hodim okoli, ker jaz ne morem bit doma kot drugi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe