Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Dokler ni po Sloveniji prostega gibanja in vse odprto, se je brezveze sekirati za prehode državnih meja. Službeno pa se da. Torej, delovno ljudstvo se da poslati v tujino brez težav.
Sploh je neumno, da bi prehod državne meje v turistične namene dopustili pod blažjimi pogoji kot so bile omejitve za smučarijo na domačih smučiščih.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.917
2.505
113
1616520720163.png

Manipulant si ti. In to slab. Kdo govori o njegovi okužbi? Samo ti jo omenjaš. Njegovo okužbo! Jaz je nisem.
Ni samo nekoga okužiti problem. Ja, si tako razgledan, da veš za to.

Vidi, vidi manipulatorja. Jaz karantene nisem omenil. Ti so jo. In super. Karantena je DEL ukrepov/kontrole in kakšni - ukrepi - so pri nas? Dovoljen prestop meje s kupljenim rezultatom za neopravljen test.
NEMA. Kontorla mora biti!
re, contra sub. za vsakega eden :bonk::bonk::bonk:
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Poglej priponko 43978
Manipulant si ti. In to slab. Kdo govori o njegovi okužbi? Samo ti jo omenjaš. Njegovo okužbo! Jaz je nisem.
Ni samo nekoga okužiti problem. Ja, si tako razgledan, da veš za to.

Vidi, vidi manipulatorja. Jaz karantene nisem omenil. Ti so jo. In super. Karantena je DEL ukrepov/kontrole in kakšni - ukrepi - so pri nas? Dovoljen prestop meje s kupljenim rezultatom za neopravljen test.
NEMA. Kontorla mora biti!
re, contra sub. za vsakega eden :bonk::bonk::bonk:

Kaj pa za delavce migrante?

Tu npr. na primorskem delajo v Italiji na polno. Tam so ljudje zbrani skupaj iz vseh vetrov in kontinentov. Pravila v Italiji se striktno upoštevajo pa samo na papirju. V velikanski večini ostalih stvari glede virusa in na splošno higiene, smo mi v večini fantastično boljši.

Ker če imamo opcijo, da nam britanski/nigerijski/južnoafriški/ameriški/... sev pride v državo prek delavcev migrantov, je skorajda nepomembno, če ga uvozimo iz prve sosednje države, ali iz neke čisto 3 na drugem koncu sveta. Škodo povzroči popolnoma enako.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
lol. lej modele. pa da jim še bencin plačamo, da vlačijo jugo viruse domov...


jaz bi jim dal kazen 5400€, če prestopi mejo z hrvaško, in 5400 ob povratku. pol pa naj za vikend hodijo dol rožice zalivat....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Kaj ima fovšija pri tem? V čem so ti lastniki kaj bolj posebnega od ostalih državljanov? Zakaj pa ostali ne bi mogli pod ostalimi pogoji do najetih apartmajev, hišic ali šotorov? Enaki pred zakonom pa te fore.

Pustimo ob strani dejstvo, da je epidemija spet v porastu in da bomo prav kmalu fasali zaprtja, ki se jih prav nič ne veselim.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Ali pa dajmo potem zahtevat Slovenci kar od vseh držav da za nas ukinejo testiranje. Zakaj bi samo za tiste s nepremičninami na Hrvaškem. Dajmo se od Špancev Italijanov, Nrmcev in podobnih zahtevat. Pa Bosancev Srbov itd...
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Zakaj pa greš lahko na vikend v Portorož? 20 km naprej pa ne? Je kaj drugače?
Se ti ne zdi da je drugače če greš kot turist dol ali pa kot lastnik, dai skrbiš in vzdržuješ nepremičnino?
Men na kraj pament ne pade da bom raziskoval okolico, lepe kotičke, hodil v lokalčke ko dol pridem. Rad bi samo porihtal vse in preveril, da se ne dela kakšna škoda.
Drugač pa zame je to folšija, ko berem odzive nekaterih posameznikov. Ko nekdo zve da imaš vikend .. pazi to! na Hrvaškem je cela štala! Po drugi strani imaš pa lahko 2 vikenda v slo, to je pa vse ok, nič posebnega... Ampak Hrvaška, to pa je ena meka, to gre pa garantirano vsakemu v nos :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in MrDaco

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Preseneča me, da se Joško Joras nič ne oglaša, sedaj ko ga cariniki definitivno podjebavajo na dnevni bazi.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Če lahko ljubljančani brez problema hodijo v srbijo za vikende...bi lahko tudi Slovenci hodili na svoje nepremicnine na Hrvaskem...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Kaj ima veze kje ima vikend. Ne moreš ti tuji državi pogojevat kako naj oni pogoje postavljajo. Sicer pa praviš ne greš nikamor z vikenda. Potem ti ne bo problem nosiit GPS naprave ves čas da bodo sigurni da nisi bil še v trgovini, kafiču, sosedu itd. Ali ti bodo spet pravice kratene?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in mosseero

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
Mene osebno nebi motilo. Lahko zaradi mene naredijo da moraš biti v karanteni v stanovanju, pa naj naključjno nadzorujejo. Z veseljem bi šel dol. Jaz ne rabim okol hoditi.
 
  • Haha
Reactions: cappy

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Takih vas ne rabijo, sem že par strani nazaj napisal. Plačujete jim itak, najbolje je, da je tako kot je. Denar priteka, stroškov in dela z vami pa točno 0.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
lol. lej modele. pa da jim še bencin plačamo, da vlačijo jugo viruse domov...


jaz bi jim dal kazen 5400€, če prestopi mejo z hrvaško, in 5400 ob povratku. pol pa naj za vikend hodijo dol rožice zalivat....
Nisi diht no...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.380
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
Ne bom ugotavljal ali je zakon ene ali druge države ustrezen in služi namenu.

Vendar ali je lastništvo česarkoli nad zakonom? Ali pa moraš kljub lastništvu česarkoli spoštovati veljavne predpise?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Kaj ima fovšija pri tem? V čem so ti lastniki kaj bolj posebnega od ostalih državljanov? Zakaj pa ostali ne bi mogli pod ostalimi pogoji do najetih apartmajev, hišic ali šotorov? Enaki pred zakonom pa te fore.

Pustimo ob strani dejstvo, da je epidemija spet v porastu in da bomo prav kmalu fasali zaprtja, ki se jih prav nič ne veselim.

fousija ja. ce bi lahk sli dol, bi jim un kar ene kazni pisal pa jih ekstra drkal. to je pac fousija, ker oni imajo kam it, on pa ne.

pustimo ob strani dejstvo, da bojo taki valovi prihajali in odhajali. in da ni nihce kriv za to. ceprav se nekateri na vsak nacin trudijo najdit krivca in ga spravit na grmado.

ukrepi ob teh valovih so pa zgodba zase.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
jaz bi jim dal kazen 5400€, če prestopi mejo z hrvaško, in 5400 ob povratku. pol pa naj za vikend hodijo dol ....
Kaj si ti nor? A veš kolko bi koštal Andy1-ja tisti kubik drv za dogrevanje vikenda od onega padlega bora ? Bi moral Mazdo prodat ... to pa ja mu ne moraš želet, da lahko vsake toliko pobegne od hude žene za male pare na "samotni" otok za relax in nam še slike sončnega zahoda nad morjem tu nalepi :zmaga: ...
 
  • Ljubezen
Reactions: zino