Čiščenje DPF

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
no, tocno po 3 letih je se je ocitno spet zabasal...

a zdej je ze kej novga glede tega ciscenja al je sezig se vedno najboljsa izbira?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.629
1.237
113
Nevem, opran v cevosanu in solni kislini dela že 2 leti bp. Cena 10e in 3 ure dela
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
bil danes pri auspuh mehankarju...

je rekel, da je običajno, da se nekje v 3 letih spet zapaca. je še rekel, da je adblue en večjih krivcev za zapacanost in da je to itak ena večjih traparij v izpuhih. Ampak tko imamo. Da imamo lahko zelene avtoceste. :)

je pa rekel, da so ravno te dni dobili okrožnico, da se s 1.1.2025 pričenja merjenje sajastih delcev, kar bo kar težava za vse, ki so odstranili dpf, saj bo cena še precej zrasla, ko bo to javno uradno.
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon in SpEkTr

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
A to s 1.1. je spet neka zgodbica rekla kazala, a naj bi to bilo resno? Če ja, potem bo najbrž kmalu cel pomp v medijih.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.629
1.237
113
No dpfji se masijo tudi na avtih brez AB in pa AB ni neumnost saj kar lepo opravlja svoje delo. Daj si ribiski stolcek zraven auspuha kakega BlueHdi pa vohaj....lahko tudi z belim robckom mal po cevi povleces....pa bos videl. Dpf masijo pac kratke voznje, slaba nafta in pa okvare motorja, navadno kak injektor ki ni vec v top stanju. Spucaj, goni in tankaj premium dizeljn pa bo.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Komaj čakam, res, toliko pametnjakovičev, ki kupujejo dizle ker "manje troši", pa EGR, DPF in AB dajo ven ker "to sam blukera mutor da ne more dihat"...
Res me zanima, kaj se bo zgodilo takrat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
No dpfji se masijo tudi na avtih brez AB in pa AB ni neumnost saj kar lepo opravlja svoje delo. Daj si ribiski stolcek zraven auspuha kakega BlueHdi pa vohaj....lahko tudi z belim robckom mal po cevi povleces....pa bos videl. Dpf masijo pac kratke voznje, slaba nafta in pa okvare motorja, navadno kak injektor ki ni vec v top stanju. Spucaj, goni in tankaj premium dizeljn pa bo.

hja... res je, da imam 10km regionalke, večinoma 30-40m/h... povprečna hitrost v kombiju je okol 30 se mi zdi. mogoče je res to problem. Ok, se grem 2x-3x na teden še v lj po ac, samo to je 20min AC pol pa spet jahanje po lj...

Zanima me tud, zakaj mi zdej kaže lučko za DPF, in obvestilo, da dela DPF cleaning in da naj ne ustavljam vozila... Ampak prej v vseh teh 3 letih pa ni bilo nikoli tega opozorila. Ker če bi mi to napisalo med rednim čiščenjem, bi valda potegnil po AC še nekaj 10km, da se spuca...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.629
1.237
113
Aja, da ne pozabim, na PSA navadno zadosca ze reset na par mestih prek testerja, pa se dpf spuca sam med voznjo...Gre za programirano napako, seveda pod krinko ekologije. Je sicer logicno, ampak za moj okus vsaj ene 100.000km prekmalu. Kar pomeni da bi verjetno celo zivljenjsko dobo zdrzal.
 
  • Haha
Reactions: zino

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
Komaj čakam, res, toliko pametnjakovičev, ki kupujejo dizle ker "manje troši", pa EGR, DPF in AB dajo ven ker "to sam blukera mutor da ne more dihat"...
Res me zanima, kaj se bo zgodilo takrat.

ali bojo prodal, ali pa nazaj vgradili tele elemente.

Ve kdo, kakšna je trenutna cena dpf-ja?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.629
1.237
113
hja... res je, da imam 10km regionalke, večinoma 30-40m/h... povprečna hitrost v kombiju je okol 30 se mi zdi. mogoče je res to problem. Ok, se grem 2x-3x na teden še v lj po ac, samo to je 20min AC pol pa spet jahanje po lj...

Zanima me tud, zakaj mi zdej kaže lučko za DPF, in obvestilo, da dela DPF cleaning in da naj ne ustavljam vozila... Ampak prej v vseh teh 3 letih pa ni bilo nikoli tega opozorila. Ker če bi mi to napisalo med rednim čiščenjem, bi valda potegnil po AC še nekaj 10km, da se spuca...
Lahko da je posodobljen SW, ali pa prej nikoli niso bili izpolnjeni pogoji za redni regen. Mi je pa cudno da se ti tako po ciscenju prizgalo. Koliko km si pa prevozil od servisa? In kaj je servis sploh naredil? Sploh kaj?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
ne, sej se nisem dal cistit, nima cajta zdele.

od prejsnjega ciscenja, pred 3 leti, ni nikoli prozgalo lucke...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.223
3.375
113
Dpf masijo pac kratke voznje, slaba nafta in pa okvare motorja, navadno kak injektor ki ni vec v top stanju. Spucaj, goni in tankaj premium dizeljn pa bo.
Spet zlagaš meglo v kocke.
Enkrat smo to že obdelali, da za mašenje dpf-ja ni kriva nafta ampak olje s previsoko vsebnostjo SAPS elementov. Enim to še kar ni jasno in tupite svoje.
Saje zgorijo, saps elementi so pa negorljivi elementi in se kot sediment nalagajo in jih s sežigom ne spraviš stran. Pomaga edino mehansko odstranjevanje.

Ampak dejmo še naprej tankat premium dizel. :bonk:
 
  • Haha
Reactions: zino

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Lahko tudi slabo ali nedelujoč senzor diferenčnaga tlaka na DPF Filtru...

Bin there done that... In Greece.... Proklet BOSCH ko ravno takrat crkne ko si najdlje od doma....
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.082
799
113
Tudi gonit dizla žal ne pomaga več. EGR ventil v navezi s hladilnikom, nimajo saje kam it. S časoma se zabaše. Čas odvaja le čimmanj hladnih zagonov. Tale z dif tlaka na dpf je tudi huda ja, ker se ti lahko zaradi tega senzorja dpf zabije pri perfektnih vožnjah.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.629
1.237
113
Spet zlagaš meglo v kocke.
Enkrat smo to že obdelali, da za mašenje dpf-ja ni kriva nafta ampak olje s previsoko vsebnostjo SAPS elementov. Enim to še kar ni jasno in tupite svoje.
Saje zgorijo, saps elementi so pa negorljivi elementi in se kot sediment nalagajo in jih s sežigom ne spraviš stran. Pomaga edino mehansko odstranjevanje.

Ampak dejmo še naprej tankat premium dizel. :bonk:
Nismo nic obdelali, to je morda tvoja teorija. Navadno avti dobivajo vedno enako olje (bluehdi npr ineo first), pa je frekvenca regen na premium nafti 500km namesto prejsnjih 180. Ampak nekateri kar tupite svoje...
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.223
3.375
113
Imaš spomin zlate ribice, ampak naj ti bo, tako ti vsak dan zveš kaj novega. :aplauz:

Drugi tvoj biser je pa uporaba solne kisline na kovini. :bonk: