Čiščenje DPF

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Takole:
 

Priponke

  • Dpf.jpg
    Dpf.jpg
    3,7 MB · Ogledi: 208
  • Dpf jun22.jpg
    Dpf jun22.jpg
    2,8 MB · Ogledi: 205
  • Všeč mi je
Reactions: tony

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
jest sm ga dal skurit 2020, pa do zdej dela ok. je pa to zihr najboljsa izbira za dpf proti vsem tekocinam ipd...

ne vem pa kako je z regenracijami, ker ne vem kdaj jih dela... ampak ocitno laufajo, k do zdej se je pa ze nabralo nekaj km, pa ni vec dpf errorja
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
torej sploh ne vem zakaj se ukvarjajo s tistimi prislnimi regenarcijami?

tale izgorevanje je okol 250e, ce se prov spomnim. v tem primeru vreden vsakega evra.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
torej sploh ne vem zakaj se ukvarjajo s tistimi prislnimi regenarcijami?

tale izgorevanje je okol 250e, ce se prov spomnim. v tem primeru vreden vsakega evra.
Marsikateri upokojenec ima dizla in dela z njim po večini kratke relacije..v trgovino, ženo do frizerja, k zdravniku in spet v trgovino. Motorja tudi toliko ne nagreje da bi se regeneracija sprožila, če pa se že pa jo prekine vmes..ali drugače dpf nikoli nima delovne temperature. Na koncu ima zabasan filter...kjer pa zadošča prisilna regeneracija (ker je potrebno skurit saje in ne odstranjevat pepela).
So pa to večinoma avtomobili z malo kilometrov kjer lahko izključiš zapacanost zaradi problemi z delovanjem motorja (slabo ozgorevanje nafte, puščanje olja, itd).
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ne vem zakaj bi bilo žganje enostavnejše od spiranja, sploh ce je tako drago. Če že snemaš dpf, ga lahko tudi opereš. Kemikalije koštajo 10€ v Eurospinu npr. Mene bi bilo pri žganju malo strah v situacijah, kjer sta v istem loncu fap in adblue filter (ki je bolj fin in nežen)
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Strajnar pravi ,da pepel pač izpiha potem ven. Zdej al je to ekvivalent izpiranju pa ne vem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Verjertno zavisi zakaj je bil filter zabasan..a je poln pepela, ali se je zabasal zaradi neustreznega delovanja motorja (tu drugega kot izpirat ne bo šlo).
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Jaz sem sedaj prevozil 2000km po pranju in zadeva dela bp. Bi pa naslednjic verjetno raje preventivno delal z manjso koncentracijo kisline in pustil namakati cez noc, cevosan pa verjetno nadomestil s praškom za pomivalni stroj. Tako to delajo maherji na bmw dpfjih ki so zelo obcutljivi na pranje pod pritiskom in ali s previsoko temperaturo
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Eni so skupaj kat in dpf, eni pa adblue in dpf. Materiali so razlicni in vsi ne prenasajo enakega matranja. Konkretno se pri bmw lahko stopi lepilo keramicnega satovja ce ga ga namocenega v kislino napades se z vrocim vapom
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pa čist tako, ta način čiščenja ki si ga ubral ti, kako je to na dolgi rok? A je zadeva uspešna? Si se kaj pozanimal? Namreč nevem zakaj bi potem imeli razni Strajnarji sploh biznis in bi se po domače jeb*ali z rezanjem, zažiganjem, švasanjem nazaj če je ta metoda akvivalent, cenejša in si jo lahko praktično vsak malo sposoben naredi doma?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ne vem. Kolega je na jutubu nasel enega angleza, ki to dela na bmwjih. Recepturo je uporabil pri sebi pred enim letom. Jaz sem po njegovih navodilih opral 2 meseca nazaj. On je od pranja prevozil 15000, jaz 2000. Kaj bo cez kako leto pa ne vem. Tudi jaz pa dvomim, da bi bil opran dpf kot nov. Ampak ne bom nikoli vedel verjetno, ker 300.000 definitivno ne bom naredil s tem avtom. Čisto vsak pa tega doma ne more narediti ker rabis dvigalo ali pa kanal, potem pa še indukcijo ali brener za razstavit izpuh...pa kadičko za kemikalije...pa nek primeren odtok za vso to kemijo...
 
Nazadnje urejeno:

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Metoda ni preverjena. Preverjena je na dveh vozilih. Model na jutubu me je preprical s strokovnim pristopom, je delal poskuse z raznimi čistili in razlicnimi obdobji namakanja. V posode je nasul vse materiale ki so v dpf (kovina, keramika, drage kovine, pepel, saje, mascobe) in nato iskal pravo formulo. Med drugim dobro očisti tudi cocacola, ampak bi moral namakat 5 dni.