Covid-19 Cepiva

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.368
113
Pomurje
Nedavno sem imel možnost od bližje opazovati potek covid obolenja pri dveh starejših osebah, partnerjih živečih v istem gospodinjstvu, starost dobrih 60 let:
- Prva oseba je delno cepljena (en odmerek Pfizerja, bi ravno bilo treba iti po drugo dozo a je prišlo do okužbe), kadilec, par let nazaj prebolela borelioza drugače pa zdravstveno stanje kar ok.
- Druga oseba je polno cepljena od sredine poletja (Pfizer), prav tako prebolela borelioza ampak veliko let nazaj, nekadilec, konstantne težave s pljuči (skorajda redne vsakoletne pljučnice itd.) in želodcem, prekomerna teža.
- Prva oseba zboli (začne se samo z vročino), hitri test pozitiven, kasneje PCR prav tako.
- Druga oseba zboli z enodnevnim zamikom glede na prvo, PCR potrdi covid.
- Prvi in drugi osebi se iz dneva v dan konkretno slabša stanje že od samega začetka in ni bilo par dni minimalno potem pa po petem dnevu izbruh na polno, simptomi so bili višja telesna temperatura (37.2-37.6), izjemno močan in pogost "grd" kašelj, glavobol, bolečine v mišicah in sklepih, boleča pljuča (kot tiščanje na njih), vrtoglavica, izjemna utrujenost, boleče noge, sčasoma tudi izguba vonja in okusa, saturacija je OK skozi celoten potek bolezni.
- Prva delno cepljena oseba in zdravstveno manj problematična je potrebovala 3 tedne, da je zadevo prebolela in se sedaj počasi sestavlja nazaj.
- Druga polno cepljena oseba in zdravstveno veliko bolj problematična je potrebovala samo dober teden dni, da je zadevo prebolela, je že povsem ok.

Zaključek: cepivo drugi oz. polno cepljeni osebi definitivno ni pomagalo v smislu, da se ni okužila od prve a ji je pa kljub na splošno slab(š)i zdravstveni situaciji verjetno pomagalo tako, da je bolezen prebolela konkretno hitreje in brez komplikacij. Verjetno sem pa napisal zato, ker ne vem kakšen bi bil potek v primeru necepljenja.
Sosed star 90 let z rakom in na kemoterapiji se je okužil v bolnici, prebolel brez problema in to necepljen.
Kolega star 40, podobno tvojemu opisu. 3 tedne težav
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
zakaj je bil izbrisan prispevek, ki govori o smrtih, povzročenih z respiratorji in intubacijo ? Originala, kopiranega iz 24ur, sicer ne najdem več, je pa tukaj zadeva obširneje opisana. In v drugem videu na tej strani (prvi je bil izbrisan) pojasnjena v razumljivem, sicer angleškem, jeziku
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113

Singapur je država s približno 5,5 milijona prebivalci. Kampanja cepljenja zoper covid-19 je potekala dobro, trenutno imajo polno cepljenih že 80 odstotkov prebivalstva. Toda v začetku oktobra jim je začelo naraščati število dnevno pozitivnih na korona testih. 2000 so jih zaznavali pred tremi tedni, čez 3000 od prejšnjega tedna, včeraj pa kar 5324, kar je rekordna številka od začetka epidemije koronavirusa.

Na ministrstvu za zdravje so kar nekoliko zbegani, saj se jim zdi tolikšen porast ob odličnem odstotku cepljenih nenavaden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in javr

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Poleg rekordnih številk okuženih imamo pretekli teden tudi rekordno relativno število okuženih cepljenih (35% vseh potrjenih okužb):
cepljeni.png


Poleg tega sem zadnje opazil nov način zavajanja javnosti o cepljenju (sploh tista uradna grafika ki jo rad lima 123). Recimo objavili so da je bilo včeraj cepljenih 6.895 ljudi, kar je lepa številka, samo problem je ker je polovica cepljenih (3000+) tistih ki so cepljenih s tretjo dozo. Četrtek in petek najmreč večina cepišč sedaj cepi s tretjo dozo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113

Singapur je država s približno 5,5 milijona prebivalci. Kampanja cepljenja zoper covid-19 je potekala dobro, trenutno imajo polno cepljenih že 80 odstotkov prebivalstva. Toda v začetku oktobra jim je začelo naraščati število dnevno pozitivnih na korona testih. 2000 so jih zaznavali pred tremi tedni, čez 3000 od prejšnjega tedna, včeraj pa kar 5324, kar je rekordna številka od začetka epidemije koronavirusa.

Na ministrstvu za zdravje so kar nekoliko zbegani, saj se jim zdi tolikšen porast ob odličnem odstotku cepljenih nenavaden.
Nič nepričakovanga. To pomen, da strogi dolgi lockdowni ne pomagajo. Ene druge številke bodo važne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr in jendomen

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
seveda, nic nepricakovanega:
7 dnevno povprecje

25.04.2020:
1000 okuzb, 10 dni kasneje manj kot ena smrt povezana s covidom

22.09.2021:
1000 okuzb, 10dni kasneje 5 smrti povezanih s covidom

katere stevilke so vazne?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.217
9.455
113
kod Džej-Zija
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec