Covid-19 Cepiva

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Trest bi se morali že sedaj zaradi tega:
https%3A%2F%2Fd6c748xw2pzm8.cloudfront.net%2Fprod%2F981c1740-00d3-11ec-8dc4-ed832247c50d-standard.png


In dejstva da je šele 6. septembra splošni odlok prepovedal dostop v DSOje vsem ki niso PTC. Trenutno bi vsaj za DSO (zaposleni, obiskovalci) urgentno morali uvest pogoj pcT in cepljenje s 3jo dozo vseh varovancev. Ker očitno še kar gonijo C na masi, žal sam ne pričaujem drugega kot spet kup umrlih v DSO ki so popolnoma nezaščiteni. Krivi bodo pa necepljeni, itak.
Zdaj bi se bilo fajn še odločiti, ali bomo trdili da to delajo iz nevednosti, ali namerno. Mogoče Matey ti veš, če to namerno delajo, da se pobije starce?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.526
14.130
113
Seveda, da se vse to in še več (okuževanje po zdravstvenih ustanovah) počne namerno. Na vsake toliko pa se ubije še kakšnega mladega, saj veš, zaradi zastraševanja pa to. Nesposobnost določanja smiselnega delovanja, ki se kaže pri nas že od samega začetrka covid krize enostavno ne pride v poštev in je povsem nerealna opcija. Prekleti nacisti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Seveda, da se vse to počne namerno. Na vsake toliko pa se ubije še kakšnega mladega, saj veš, zaradi zastraševanja pa to.
Nesposobnost določanja smiselnega delovanja, ki se kaže pri nas že od samega začetrka covid krize enostavno ne pride v poštev in je povsem nerealna opcija.
Smo potem ugotovili, da tistega 19 -letnika niso ubili, ampak so razšili lažno informacijo z namenom zastraševanja ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Če se danes nekomu sprdne, da je treba vse starjše od 65 let cepiti proti davici, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, se bo zagotovo našlo 70% penzionistov, ki bodo nastavili roko v znak solidarnosti do otrok.
A damo na referendum? Prisilimo stare da bodo solidarni, kot so bili sedaj mladi do njih. Hkrati jim naložimo še da se morajo znebiti odvečnih nepremičnin, ki jih mladi rabijo, sicer država polastnini.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Zdaj bi se bilo fajn še odločiti, ali bomo trdili da to delajo iz nevednosti, ali namerno. Mogoče Matey ti veš, če to namerno delajo, da se pobije starce?
Mogoče pa bi strokovnjaki vseeno pogledali številke in če so resnične šli v smeri Izraela. Torej tretji poživitveni pik.
Ampak seveda, glej zdej AndY1 in podobne ''doktorje'', kako bodo samo dodali: no, le dojemate kam vas peljejo. Jaz osebno sem sicer raje ožičen s 5G in se svetim v temi, kot pa da sem 2m pod zemljo.

Ni vse, kar antivaxer napiše, nujno neresnično.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Mogoče pa bi strokovnjaki vseeno pogledali številke in če so resnične šli v smeri Izraela. Torej tretji poživitveni pik.
Ampak seveda, glej zdej AndY1 in podobne ''doktorje'', kako bodo samo dodali: no, le dojemate kam vas peljejo. Jaz osebno sem sicer raje ožičen s 5G in se svetim v temi, kot pa da sem 2m pod zemljo.

Tretji pik se že nekaj časa izvaja, samo sistemsko so tole malo zakomplicirali. Prvič je jasno da se pik izvaja na lastno odgovornost in se podpiše list da se strinjaš da si del poskusnega programa, po drugi strani se pa pik "samo" priporoča. V UKC LJ so se več ali manj piknili že vsi ostareli zdravniki ki so prebrali izraelske študije, samo jajca na tnalo pa še noben ni dal,l da bi šel ven uradni befel naj se cepi v DSOjih. Tako da sistemskega cepljenja s 3jo dozo v DSOjih še ni*, se pa ga da izvest če se svojci malo potrudijo in staro mamo privlečejo na cepišče da ji dajo 3ji šus.

* eni domovi po "priporočilu" NIJZ začenjajo samoiniciativno cepljenja sedaj oz. naslednji teden, eni bodo pa urandiško čakali da dobijo uradno obvestilo da lahko začnejo cepit

Če mene vprašaš je tole že prepozno ker bo večina DSOjevcev ujela vrh epidemije necepljenih (s tistim 14 dnevni zamikom kolikor traja da doza prime) in se samo še rešuje kar se rešiti da. Če bi stroka bila strokovna bi piknili s 3jo dozo vse DSOjevce takoj ko se je začela rast okužb. Če je treba potegnit s cepišč za rajo ljudi da se pocepi DSOjevce v 3h dneh je tudi to sprejemljivo in razumljivo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Vidim, da ne razumeš sarkazma. Ampak ja, v dani situaciji, podpiram PCT, še posebej C, ker vem zakaj in čemu in zgodovina je to isto že pokazala, večkrat.
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: turbobitch in sad

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Tretji pik se že nekaj časa izvaja, samo sistemsko so tole malo zakomplicirali. Prvič je jasno da se pik izvaja na lastno odgovornost in se podpiše list da se strinjaš da si del poskusnega programa, po drugi strani se pa pik "samo" priporoča. V UKC LJ so se več ali manj piknili že vsi ostareli zdravniki ki so prebrali izraelske študije, samo jajca na tnalo pa še noben ni dal,l da bi šel ven uradni befel naj se cepi v DSOjih. Tako da sistemskega cepljenja s 3jo dozo v DSOjih še ni*, se pa ga da izvest če se svojci malo potrudijo in staro mamo privlečejo na cepišče da ji dajo 3ji šus.

* eni domovi po "priporočilu" NIJZ začenjajo samoiniciativno cepljenja sedaj oz. naslednji teden, eni bodo pa urandiško čakali da dobijo uradno obvestilo da lahko začnejo cepit

Če mene vprašaš je tole že prepozno ker bo večina DSOjevcev ujela vrh epidemije necepljenih (s tistim 14 dnevni zamikom kolikor traja da doza prime) in se samo še rešuje kar se rešiti da. Če bi stroka bila strokovna bi piknili s 3jo dozo vse DSOjevce takoj ko se je začela rast okužb. Če je treba potegnit s cepišč za rajo ljudi da se pocepi DSOjevce v 3h dneh je tudi to sprejemljivo in razumljivo.
Moj diabetolog ima dobrih 40 let, pa se je ravno danes tretjič piknil, zato, ker je bil drugič piknjen januarja.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.146
5.568
113
Statistika iz Singapurja


Polno cepljenih je 81%, 84% ima eno dozo (celotna populacija).

2. Over the last 28 days, the percentage of local cases who were asymptomatic or had mild symptoms is 98.2%. Of the 124 cases who required oxygen supplementation, 59 were not fully vaccinated and 65 were fully vaccinated. Of the 9 who had been in the ICU, 5 were not fully vaccinated and 4 were fully vaccinated. Of the 4 who died, none was fully vaccinated[2].
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
ali pri cepljenju s prvo dozo npr. Pfizer dobiš QR-potrdilo o cepljenju, veljavno 21 dni ? Tako kot ti npr. QR hitrega testa velja 48 ur ?