Covid-19 Cepiva

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Tako je. Niso se cepili, ker niso videli nic negativnega, ce se ne cepijo. Na pozitivne stvari pa se pozvizgajo. Sedaj, ko se jih pa osebno dotakne, so na slabsem, pa se gredo cepiti. Torej je bila pri teh edina ovira sebicnost in dvom, da covid je in da njemu itak ne bo nic, za ostale pa mu itak dol visi. Ce deluje, super. Skoda ker niso ze prej to uvedli, bi imeli mogoce lepso jesen in veseli december.
Bravo točno to in tako se je tudi pokazalo v kakšni družbi živimo.
In razni Andyi in njemu podobni so tipični predstavniki take družbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
A ko greste pa na kakšno operacijo in podpišete goro enih papirjev, tistega pa ne problematizirate??
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
cepijo se z JJ ker dobiš papirje za JJ takoj.

To kar zdaj delajo je cepljene pod prisilo oz. obvezno cepljenje brez, da bi prevzeli odgovornost za to. In to je skregano z logiko.

Lepo so skregali folk med sabo, med cepljene pa necepljene. Necepljeni so (smo) vsi butasti pa antivaxerji pa flatheadi pa ne vem kaj še vse - no ni res.

Zdrave kmečke logike ni več.

Sam (zaenkrat) še nisem cepljen, kdaj bom ne ve, mogoče čez mesec mogoče čez leto odvisno od situacije.
V službi mamo zagotovljeno testiranje, tankat avto bo hodu tamali, v vaški mercator lahko grem pa hofer tudi, pač ostali ne bodo od mene meli nobene koristi. Bom prišparal tisti denar.

Cepil pa se zaenkrat še ne bom, ker zaenkrat še ne vidim prednosti za cepljenje, sem relativno mlad, nisem v najboljši kondiciji, kadim ne, pijem ne, sem odgovoren do sebe in drugih (trenutno prebolevam prehlad se distanciram in nosim masko doma v hiši, da ostalih ne okužim, pa tudi samotestiral sem se in sem neg.).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ali pa modrostne ven pulit, pa kontracepcijske...sam kaprica.
Sedaj bi se pa vsi z JJ ker mas papirje čez slab mesec...

Z J&J cepivom se cepi vsak pameten, ki je pogledal analize cepiv za trenutno situacijo. J&J pokriva povprečno vse seve enakovredno oz. ima cca. 60-70% učinkovitost in zaenkrat kaže da s tehnologijo vektorja ni problema s izzvenevanjem cepiva kot se dogaja pri mRNA cepivih. Pač tehnične številke 95% vs 70% marsikoga zavedejo, zadnje študije pa kažejo da so mRNA cepiva vseeno slaba in dejansko po 6 mesecih ne dosegajo več efektivnosti vektorskih potem pa gre samo še na slabše.

Vladna strategija cepljenja folka pozno spomladi in čez poletje in to po večini z mRNA cepivi bo sedaj privedla do problema velikega zbolevanja cepljenih s temi cepivi v dejanski sezoni (se že dogaja, recimo zdravniki in medicinske sestre so že na udaru ker so bili med prvimi cepljeni). Problem je ker so s tem cepljene tudi vse rizične populacije (DSO).

Torej sam sem napovedal spomladi da je nesmisleno se it "nerizičnim" cepit čez poletje ker razen "potrdila" ne boš nič pridobil. Upal sem da se bodo pojavile V2 verzije cepiv na jesen in da bodo tretje doze reševale probleme pa se to ne bo zgodilo. Sedaj pozimi bo tako večina populacije ki je se cepila spomladi dejansko necepljena oz. ima cepivo zelo slabo efektivnost.

Za čez zimo za lastno skrb boš največ pridobil če se cepiš z vektorskim cepivom, ker če se danes cepiš s pfizerjem boš čez 6 mesecev (recimo marca) spet potreboval booster. Vprašanje seveda tudi kako bo z mutacijami in novimi sevi. Trenutno najboljše vektorsko cepivo je J&J.

Je res da ga večina sedaj jemlje zaradi PCT pogoja, samo itak ga ni veliko na zalogi in kdo je "znal" se je cepil malo prej in je lahko vesel in ne dvomim da bo čas pokazal da se je prav odločil! Tu se je malo treba it tudi špekulacije. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: D_K in p4pe

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Je res da ga večina sedaj jemlje zaradi PCT pogoja, samo itak ga ni veliko na zalogi in kdo je "znal" se je cepil malo prej in je lahko vesel in ne dvomim da bo čas pokazal da se je prav odločil! Tu se je malo treba it tudi špekulacije. ;)
Mentaliteta za kozlat ! Najbolje bi bilo, da bi vsi do sedaj čakali a ne? Ko imate marjetice na volje celo za izbirat !
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Z J&J cepivom se cepi vsak pameten, ki je pogledal analize cepiv za trenutno situacijo. J&J pokriva povprečno vse seve enakovredno oz. ima cca. 60-70% učinkovitost in zaenkrat kaže da s tehnologijo vektorja ni problema s izzvenevanjem cepiva kot se dogaja pri mRNA cepivih. Pač tehnične številke 95% vs 70% marsikoga zavedejo, zadnje študije pa kažejo da so mRNA cepiva vseeno slaba in dejansko po 6 mesecih ne dosegajo več efektivnosti vektorskih potem pa gre samo še na slabše.

Vladna strategija cepljenja folka pozno spomladi in čez poletje in to po večini z mRNA cepivi bo sedaj privedla do problema velikega zbolevanja cepljenih s temi cepivi v dejanski sezoni (se že dogaja, recimo zdravniki in medicinske sestre so že na udaru ker so bili med prvimi cepljeni). Problem je ker so s tem cepljene tudi vse rizične populacije (DSO).

Torej sam sem napovedal spomladi da je nesmisleno se it "nerizičnim" cepit čez poletje ker razen "potrdila" ne boš nič pridobil. Upal sem da se bodo pojavile V2 verzije cepiv na jesen in da bodo tretje doze reševale probleme pa se to ne bo zgodilo. Sedaj pozimi bo tako večina populacije ki je se cepila spomladi dejansko necepljena oz. ima cepivo zelo slabo efektivnost.

Za čez zimo za lastno skrb boš največ pridobil če se cepiš z vektorskim cepivom, ker če se danes cepiš s pfizerjem boš čez 6 mesecev (recimo marca) spet potreboval booster. Vprašanje seveda tudi kako bo z mutacijami in novimi sevi. Trenutno najboljše vektorsko cepivo je J&J.

Je res da ga večina sedaj jemlje zaradi PCT pogoja, samo itak ga ni veliko na zalogi in kdo je "znal" se je cepil malo prej in je lahko vesel in ne dvomim da bo čas pokazal da se je prav odločil! Tu se je malo treba it tudi špekulacije. ;)
Torej se vseeno splača cepiti z J&J. Malo so me odvrnili odgovori od včeraj, da so bili bolj ali manj vsi, ki so cepili z J&J "out", vsaj kakšen dan. No saj se lahko tudi kakšen dan (ali dva) tudi preleži, samo da nekih hudih stranskih učinkov.

Čeprav je nekdo kakšno stran nazaj omenil, da je nekje prebral/slišal, da bi se lahko zgodilo, da bi priznavali samo mRNA cepiva. Vendar močno dvomim, da bi se to lahko zgodilo, saj novice o tem, niti v smislu razglabljanja ali trača, nikjer nisdm zasledil.

Če bi obstajal pregled, koliko je hospitaliziranih glede na cepljenje s posameznih cepivom, verjamem, da bi se bilo nasploh lažje odločali. Bi se pač videlo, ali cepljeni z nekim cepivom močno izstopajo, ali je približno enakomerna razporeditev.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Težko je bit pameten. Na začetku je kazalo da so mrna cepiva (pfizer in moderna) enostavno toliko boljša da se vektorskih ne splača jemat. Potem je prišla še negativna propaganda za astra-zeneco in je bilo to to. Pri nas se je potem večinoma cepilo samo z pfizerjem. J&J je bil deležen negativne propagande takoj ko je prišel na naš trg ker je umrla žena od diplomata. Dejansko ta smrt je bila posledica stranskih učinkov cepiva, samo ni bila edina in najbrž jih je že veliko prej umrlo zaradi astra-zenece pa najbrž tudi kdo zaradi mRNA cepiv (samo niso bili žene diplomatov). Bi se pa dalo konkretno smrt preprečit če bi se šlo po protokolu, tako da tu je zajeb bil večnivojski (dejansko gre za napako v obravnavi in ne direktno povezano s cepljenjem).

Zaradi timinga cepljenja in načina distribucije cepiva ti tudi delež hospitalizacij ne bo veliko povedal. Ti lahko sam povem da večina res kritičnih je cepljenih s pfizerjem (mogoče z moderno) enostavno zato ker so bili to prvi cepljeni v rizičnih skupinah in ti tudi povečini filajo bolnišnico. Z J&J so na začetku cepili samo mlade, tako da je spet večina doz bila podeljena osebam pod 40 letom in ti niso ravno obiskovalci bolnice pri covidu tako da imaš najbrž najmanj hospitalizacija ravno pri J&J. Ti pa to nič ne pove o dejanski učinkovitosti cepiva.

Glede manjka J&J na cepilnih mestih je pa zanimiv paradoks. Naj bi imeli po uradnih podatkih imeli nekaj pod 25k doz na voljo pa so s par cepilnih mest javili da dobijo cepivo šele proti koncu tedna. Glede na to da je to cepivo, ki ga lahko hraniš v navadnem hladilniku se mi poraja vsaj malo dvoma ali to cepivo res obstaja na zalogi. Ker ne vem kaj je problem nabasat hladilno torbo in nest cepivo do cepilnega mesta, to je 2h dela ne pa 3 dni zamika. Isto je s cepivom moderna, tega naj bi imeli kar precej zalog pa se jih ne porablja niti ni javno dostopno vsem (razen par cepilnih mest ga ni na voljo nikjer). Ali ga šparajo za 3jo dozo dohtarjem (da ne bom nesramen je tu tudi del DSOjevcev s tem cepljen) ali pa ga enostavno ni. Skratka malo se kaže da so ali vsaj nesposobni ali pa je zadaj kakšna preprodaja na sivo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Težko je bit pameten. Na začetku je kazalo da so mrna cepiva (pfizer in moderna) enostavno toliko boljša da se vektorskih ne splača jemat. Potem je prišla še negativna propaganda za astra-zeneco in je bilo to to. Pri nas se je potem večinoma cepilo samo z pfizerjem. J&J je bil deležen negativne propagande takoj ko je prišel na naš trg ker je umrla žena od diplomata. Dejansko ta smrt je bila posledica stranskih učinkov cepiva, samo ni bila edina in najbrž jih je že veliko prej umrlo zaradi astra-zenece pa najbrž tudi kdo zaradi mRNA cepiv (samo niso bili žene diplomatov). Bi se pa dalo konkretno smrt preprečit če bi se šlo po protokolu, tako da tu je zajeb bil večnivojski (dejansko gre za napako v obravnavi in ne direktno povezano s cepljenjem).

Zaradi timinga cepljenja in načina distribucije cepiva ti tudi delež hospitalizacij ne bo veliko povedal. Ti lahko sam povem da večina res kritičnih je cepljenih s pfizerjem (mogoče z moderno) enostavno zato ker so bili to prvi cepljeni v rizičnih skupinah in ti tudi povečini filajo bolnišnico. Z J&J so na začetku cepili samo mlade, tako da je spet večina doz bila podeljena osebam pod 40 letom in ti niso ravno obiskovalci bolnice pri covidu tako da imaš najbrž najmanj hospitalizacija ravno pri J&J. Ti pa to nič ne pove o dejanski učinkovitosti cepiva.

Glede manjka J&J na cepilnih mestih je pa zanimiv paradoks. Naj bi imeli po uradnih podatkih imeli nekaj pod 25k doz na voljo pa so s par cepilnih mest javili da dobijo cepivo šele proti koncu tedna. Glede na to da je to cepivo, ki ga lahko hraniš v navadnem hladilniku se mi poraja vsaj malo dvoma ali to cepivo res obstaja na zalogi. Ker ne vem kaj je problem nabasat hladilno torbo in nest cepivo do cepilnega mesta, to je 2h dela ne pa 3 dni zamika. Isto je s cepivom moderna, tega naj bi imeli kar precej zalog pa se jih ne porablja niti ni javno dostopno vsem (razen par cepilnih mest ga ni na voljo nikjer). Ali ga šparajo za 3jo dozo dohtarjem (da ne bom nesramen je tu tudi del DSOjevcev s tem cepljen) ali pa ga enostavno ni. Skratka malo se kaže da so ali vsaj nesposobni ali pa je zadaj kakšna preprodaja na sivo.
Informirani preferirajo ali J&J ali Moderna cepivo. Temu primerno jih zmanjkuje, ker se zadržujejo v skladiščih za posvečene, pa že tako imajo obeh cepiv najmanj na zalogi. Sam se pred časom vzel J&J ko so povsod porivali AZ. So me v vrsti malo postrani pogledali ko sem podal zahtevo, nato preverili koliko so jih še imeli na zalogi in mi dali štempelj, da ga lahko dobim. Kdor ni bil zoprn, je dobil AZ avtomatsko.
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Prijatelj se je cepil z J&J, sedaj pa ga mučita utrujenost in nespečnost. Nič posebej hudega, je pa vseeno zoprno. Meni, da bi k nekoliko boljšemu spancu pomagala kakšna žgana pijača ali pa kakšno pivo ali dva, pa se boji, da bi to proizvedlo kakšno reakcijo ali pa celo huje, zmanjšalo učinkovitost cepiva. Mislite, da je ok, da se kaj spije? Ali pa naj stori nekaj drugega, da bo lahko solidno spal? Hvala
 
  • Haha
Reactions: sandra

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Prijatelj se je cepil z J&J, sedaj pa ga mučita utrujenost in nespečnost. Nič posebej hudega, je pa vseeno zoprno. Meni, da bi k nekoliko boljšemu spancu pomagala kakšna žgana pijača ali pa kakšno pivo ali dva, pa se boji, da bi to proizvedlo kakšno reakcijo ali pa celo huje, zmanjšalo učinkovitost cepiva. Mislite, da je ok, da se kaj spije? Ali pa naj stori nekaj drugega, da bo lahko solidno spal? Hvala

Jah če je "prijatelj" alkoholik naj popije tisto dozo pa bo mirno spal. Načeloma pitje alkohola cepivu ne bo škodilo niti ne bi smelo vplivat na učinkovitost sej je koneckoncev stablizirano na etanolu. Normalen človek pa vzame lekadol kot tudi priporočajo uradno in ti tudi povejo na cepilnem mestu in bi tiste 2-3 dni kolikor max. lahko traja odziv cepiva lažje preživel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: odranoel

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Mentaliteta odločevalcev na vladi je prav vrhunska. Nikol ne bom razumel biserov, ki onanirajo na tole stanje v državi.
Tu so pomoje pogoreli po celi črti... dosti pa je kriva tudi opozicija, ki ni hotela požret svojega ponosa in bi morala sodelovat pri cepilni propagandi že od vsega začetka. Raje so se smejali in slavili Zlatkote in podobne, naredili niso nič, ke pač morajo biti proti temu kar delajo desni. Obojni se obnašajo kot mali otroci.

Me pa res zanima, kako bi JJ "sodeloval" če bi bil v opoziciji :)