Covid-19 Cepiva

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
A tole je že bilo?
Nima sicer zveze s Covidom, ima pa s cepivi in z gripo.
Vsaka podobnost s sedanjostjo je zgolj naključna (s tematiko pa niti ne ;))

Star članek iz Financ

"Cepivo je slovenski proračun olajšalo za 12 milijonov evrov, ministrstvo za zdravje pa je državljane vseskozi pozivalo, naj se čim prej cepijo. V navodilu za cepljenje naj bi tudi proizvajalec - GSK - priznaval, da ne pozna vseh stranskih učinkov cepljenja."

"Že do konca tega meseca naj bi se začela obsežna preiskava o tem, ali je bila razglasitev pandemije nove gripe izsiljena. Veliko vlogo naj bi pri tem odigrali prav največji svetovni farmacevti."

Toporisic
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
katero cepivo je najmanj škodljivo ? Ljudstvo se noče cepiti z Astrazeneco. S katerim pa se hoče ?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Za papire dobiti je top Jensen.
Najboljša zaščita je Moderna, lahko ti pa ksiht trza.
Pfizer pa se cepi večina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Ne? Jansen se cepiš le 1x. Tudi ni nobene potrebe po naslednji dozi. Če/ko pa bo, pa se precej govori, da bodo zahtevali mRNA cepivo, ki kao ščiti bolje, čeprav je dokazano, da je Jansen na nivoju Phizerja, oba pa malo za Moderno.
Kakšen link za to, so kje uvedli pravilo, da se prizna samo mRNA cepivo?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
evo, še evidenca prisilnega cepljenja v polnoletnosti: 6-krat v enem letu brez da bi se komu zdelo vredno povedati za kaj oz. proti čemu, enostavno hočeš-nočeš-moraš, isto kot po novem vladnem odloku; naj mi kar v to knjižico vpišejo še pfizer, da bo vse v stilu

 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Za papire dobiti je top Jensen.
Se je kdo cepil z Jansenom? Je bila kakšna reakcija telesa? Oz. ali se splača cepiti z Jansenom, zato da ni potrebno hoditi dvakrat :)? Kolikor vidim, stranski učinki niso glih bolj pogosti pri Jansenu glede na druga cepiva, so pa potencialni stranski učinki pogosto hujši...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Bodo drugi napisali.
Jaz sem dobil pfizer pa je vse potekalo BP.
Edino rokica je malo bubala na dotik.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Šampona bo itak kmalu zmanjkalo. Vzami astro , zakaj ker je nobeden noče .

slabše vidim , pa trga me po kosteh boli zob ...in klopi me ne marajo, pa gob ne najdem ;) stranske učinke brat je pa neumnost.

Šampon, kuhalo 2-3 dni.
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Se je kdo cepil z Jansenom? Je bila kakšna reakcija telesa? Oz. ali se splača cepiti z Jansenom, zato da ni potrebno hoditi dvakrat :)? Kolikor vidim, stranski učinki niso glih bolj pogosti pri Jansenu glede na druga cepiva, so pa potencialni stranski učinki pogosto hujši...
Vsi, ki smo dobili Jansen, ki jih poznam, smo bili kak dan out. Predvsem boleča glava, nespečnost, slabše počutje.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Se je kdo cepil z Jansenom? Je bila kakšna reakcija telesa? Oz. ali se splača cepiti z Jansenom, zato da ni potrebno hoditi dvakrat :)? Kolikor vidim, stranski učinki niso glih bolj pogosti pri Jansenu glede na druga cepiva, so pa potencialni stranski učinki pogosto hujši...
Jaz sem bil samo zmatran. Cepil sem se v četrtek okol 14h, proti večeru sem bil že zjeban, potem v petek šel na šiht, po šihtu na 3 pire, pol sem pa spal ene 9 ur in je prov pasal tak spanec po dolgem cajtu. Ko sem vstal pa kot, da nič ni blo.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
sem najprej poslušal poročila po radiu, potem še gledal dnevnik na RTV in POP in povsod isto: opozicije ni. Sicer nekaj bevskajo o nekem letovanju na jahti, nekdo je celo nekaj sanjal o prisilni privedbi k neki komisiji, o vladnem covid odloku pa nihče od opozicije nič. Torej se bo treba prostovoljno in po svobodni volji it cepit z neko nepreverjeno pfizer brozgo ne proti covidu, ampak da te vlada, vsaj začasno, ne bo ovirala pri vsakdanjih aktivnostih. So pa že poročali s kakšnim veseljem se je 2000 zaposlenih v bolnici LJ cepilo z že tretjim odmerkom. Bognedaj pa omeniti da se jih 35% ni še niti s prvim.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Bodo drugi napisali.
Jaz sem dobil pfizer pa je vse potekalo BP.
Edino rokica je malo bubala na dotik.
Nosečo ženo bi dal pičit? 12 letnega otroka, ki je prebolel tudi? Al pa če bi mel hude težave pri prvi dozi, bi mel kohones it po drugo? Ni vse sam bubarokica in niso vsi, ki niso cepljeni usekani antivakserji, kot si eni biseri predstavljate.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Tisti, ki ste imeli neželeno reakcijo telesa po cepljenju, a ste imeli to reakcijo po prvem ali drugem odmerku? Ali celo po obeh (to je verjetno izjemno redko)?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Cepljenje nosečnic se v osnovi načeloma priporoča vendar pa je smiselno pred realizacijo tega vsak primer pogledati posebej in se odločiti podrobnostim primerno.

Kar se pa cepljenja otrok tiče je pa to povsem druga zgodba, ki jo (zaenkrat?) redki starši realizirajo. Tisti za katere pa vem, da so jo so pa - pazi to - zdravniki.
No, bi ti svojo dal cepit sploh v prvi triadi? Pa svojga otroka?