Covid-19 Cepiva

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
V sredo z AZ cepljena oba z ženo. Zvečer oba z vročino, ona 39+, jaz 37,5.
Ona še je imela mrzlico in glavobol, kateri se je vlekel tudi naslednji dan... v petek še ji je pordečilo mesto vboda.
Jaz sem se bolje zlizal.:)

Poglej priponko 43535

Ž, 35+

dopoldan prva doza cepivo AZ
zvečer: vročina 39+, glavobol, mrzlica
dan #1: vse samo hujše
dan #2: simptomi počasi popuščajo
dan #3: počasi nazaj v normalno stanje
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Nisem slisal, da bi bili pri Pfizerju taki stranski ucinki. Malenkost vrocine pri drugi dozi, to je pa to.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ko se greste cepit (tisti, ki ste se ze sli), a vam povedo, s katerim cepivom vas bodo cepili?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.206
3.607
113
Fizicna kondicija ni pogoj za dobro/slabo prebolevanje kovida...vazni so geni in bele krvnicke...tisti, ki jih ima vec, lazje preboli.
Nimam izkušenj, nisem medicinsko izobražen... ...mi je pa nedavno eden, v zvezi s tem "prodajal" teorijo, da športniki imajo pljuča bolj razvita in če pride do tega, da jim gre C-19 na pljuča (zakaj pri nekaterih do tega pride, pri drugih pa ne, tudi nihče ne ve), ravno zato (še) bolj na=bejo...
...ne vem... ...lahko tudi, da me je za=baval :sprasujemse: .
.
Vem pa tudi jaz za enega daljnega znanca, športnik nekje med 40 in 45 let, zaradi C-19 v bolnici na kisiku 3 tedne in izgubil 10+ kg (mišične) mase.
Njegova žena, športno neaktivna "gospodinja" tudi okužena... ...ništa. Dvakrat kihnila in je bilo mimo.
.
Bi bilo res zelo koristimo, če bi medicini uspelo ugotoviti, kateri so faktorji, ki vplivajo na način poteka C-19... ...ker do zdaj nekega "pravila" res (še) ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Cash

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Točnih pravil ne bo nikoli, oz mogoče čez xy let, ko bomo v celoti poznali človeško telo in imunski sistem, sedaj ga za kaj takega še premalo.

Je pa splošno pravilo, da oslabljen imunski sistem podleže kovidu, kot tudi vsakemu virusu, kar je valda jasno. Poleg je še nekaj genetskih izjem, ampak te niti za v statistiko niso.

bottom line je, da velika velika večina ljudi zlahka preživi c19 in njegove posledice, vse ostalo je samo natolcevanje in opravičevanje represije.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Statistika umrlih je dokaz.

Če pa je za nekoga vročina nekaj dni in izguba vonja huda posledica, potem je res, da večina ne preživi zlahka, ampak bistvo je, da preživijo.
 

B81

22. jul 2007
36.331
10.155
113
Sodelavec se po 6 mesecih nima vonja, jaz pa tudi ne po 2.5 mesecih. Da ne omenjam kondicije, lufta itd...pa sem imel blazjo obliko, enako sodelavec. Ni lih gripa, je gripa on steroids.
 

B81

22. jul 2007
36.331
10.155
113
Točnih pravil ne bo nikoli, oz mogoče čez xy let, ko bomo v celoti poznali človeško telo in imunski sistem, sedaj ga za kaj takega še premalo.

Je pa splošno pravilo, da oslabljen imunski sistem podleže kovidu, kot tudi vsakemu virusu, kar je valda jasno. Poleg je še nekaj genetskih izjem, ampak te niti za v statistiko niso.

bottom line je, da velika velika večina ljudi zlahka preživi c19 in njegove posledice, vse ostalo je samo natolcevanje in opravičevanje represije.
Edino da tu je tako, ta okrepljen imunski sistem tudi podleze virusu enako ali huje, kot oslabljen, kar ne bi smel bit fakt. Sploh ni nekega pravila.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
V drugem valu španske gripe so tudi recimo padali otroki in mladostniki, ravno tisti z najboljšim imunskim sistemov - ker je le-ta napadel telo in ga tako pogubil.

Ampak tu tega n0 biloi, še vedno ni trupel na ulici, da bi se opravičevalo represijo in zaprtje šol.