Covid-19 Cepiva

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.636
113
Svizci zmninirali cepljenje:

V tukajšnjem zdravstvenem domu so sicer cepili že 5500 Velenjčanov, samo včeraj so cepili prek 600 šolnikov, a reakcije po cepljenju ima zgolj učiteljski kolektiv ene same šole.

Po našem poizvedovanju po drugih šolah v Velenju sicer ni večje odsotnosti učiteljev, prav tako nikjer zaradi tega odpovedali pouka: v Šolskem centru Velenje se je denimo cepilo okoli 120 zaposlenih, pa so odsotni le štirje, prav tako le o nekaj obolelih poročajo z OŠ Antona Aškerca in OŠ Livada.

To so potrdili tudi v ZD Velenje, kjer so v prejšnjih dneh cepili več kot 600 šolnikov. Kot nam je dejal direktor Janko Šteharnik, vse skupaj »ne more biti drugega kot naključje. Mislim, da je šlo za za neki 'tihi telefon', ko so poročali eden drugemu o slabem počutju in nehote je nastala neka panika. Cepili smo 600 ljudi, mislim, da vzrok tiči nekje drugje, gre za strah.

Poudaril je, da v ZD niso zabeležili nobenega nujnega primera po cepljenju, nobenega učitelja ni bilo v dežurno ambulanto. Zahtevali so, da se vseh 26 učiteljev javi svojim osebnim zdravnikom – tega menda doslej niso storili.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Ni krš, pač korona je not, oslabljena.

In kaj naredi, da sproži normalni odziv telesa, v najslabšem primeru bo reakcija enaka, kot če fašeš korono. Če si "zdrav", boš pač malo odležal in je to to.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.325
3.378
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ni krš, pač korona je not, oslabljena.

In kaj naredi, da sproži normalni odziv telesa, v najslabšem primeru bo reakcija enaka, kot če fašeš korono. Če si "zdrav", boš pač malo odležal in je to to.

Ja, kot sem že napisal, ah... Če imaš oslabljen imunski sistem, bo reakcija večja in "glej dalje post #1.796"
Kaj še naj rečem in napišem, da se bo prijelo?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Ni krš, pač korona je not, oslabljena.

In kaj naredi, da sproži normalni odziv telesa, v najslabšem primeru bo reakcija enaka, kot če fašeš korono. Če si "zdrav", boš pač malo odležal in je to to.
Ej darjan delam eno raziskavo pa me zanima kaj si ti po poklicu oz. izobrazbi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.381
113
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kolega, infekciolog, mi je rekel za korono takole:
- reakcija je vezana na imunski sistem
- slabši imunski sistem, večja reakcija
- sedeče službe, malo gibanja - večja reakcija...
- športniki in ostali "fit" - nobene reakcije...
- vse dodatne (stranske) bolezni dodajo nekaj k reakciji...
- nekatera zdravila za stranske bolezni pa zmanjšajo reakcijo cepiva. Katera, še raziskujejo...
Jaz mu verjamem, če mu kdo ne, ni hudega...
V bistvu je jebeštrga pri koroni ravno to, da zgornje ne drži čisto.
Večinoma ja, ne pa pri vseh, tako imaš potem zdrave in razgibane 40- in 50-letnike ki obležijo (tudi v bolnicah na intezivnih oddelkih), na drugi strani pa folk, ki v življenju ni videl drugega kot kavča, vase vliva pir in kadi, pa nič od niča ... :p
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.838
835
113
MB
V sredo z AZ cepljena oba z ženo. Zvečer oba z vročino, ona 39+, jaz 37,5.
Ona še je imela mrzlico in glavobol, kateri se je vlekel tudi naslednji dan... v petek še ji je pordečilo mesto vboda.
Jaz sem se bolje zlizal.:)

image018.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Zakaj to ptoem noben ne pove Avstrijcem in ostalim EU državam, ki ustavljajo cepljenje? Mogoče samo ne vejo in jim je treba povedati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Ma ne vem, glej, vse je nelogično glede te korone.

Samo poglej naše ukrepe, kaj nam govori vlada, kaj govori Krek, beovička, ipd...niti trohlice logike. Edino če je edina logika hlastanje za dobičkom, potem je vse jasno.

Kaj pa se dogaja drugje, pa ne vem osebno, vidim samo kaj nam lansirajo mediji, kar je lahko čisto ciljno usmerjeno in nima veze z realnostjo. Za švedsko recimo pravi potrč kak je top, mediji pa kako so v kakecu.
Tuji mediji so verjetno tudi za SLO pisali kak smo na vrhu umrljivosti pa ne vem kaj vse, verjetno so imeli poleg slike krst, pa vsi vemo, ki smo bili tu, da ni bilo baš nekaj.
 

B81

22. jul 2007
36.331
10.155
113
V bistvu je jebeštrga pri koroni ravno to, da zgornje ne drži čisto.
Večinoma ja, ne pa pri vseh, tako imaš potem zdrave in razgibane 40- in 50-letnike ki obležijo (tudi v bolnicah na intezivnih oddelkih), na drugi strani pa folk, ki v življenju ni videl drugega kot kavča, vase vliva pir in kadi, pa nič od niča ... :p
Qrca to drzi...vec ljudi, ki so "sportniki" in imeli hudo korono poznam, kot nesportnikov z blazjo obliko....
Tudi po tv vidis hujse primere, pa vsi neki maratonci...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Fizicna kondicija ni pogoj za dobro/slabo prebolevanje kovida...vazni so geni in bele krvnicke...tisti, ki jih ima vec, lazje preboli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan