Covid-19 Cepiva

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Kako se ne testira? Če imam simptome lahko kot odgovorni posameznik grem na test. Če ne, pač ne grem. Kaj ima to veze s cepljenjem?
Cepljenje mi zgolj omogoča lažji prehod meje ali vstop v lokal, ne odvezuje me odgovornosti od širjenja okužbe in ostalih ukrepov.
Na tak način nas je že brez cepiva 90% okuženih asimptomatsko prebolelo okužbo, smo pa kljub temu povzročili epidemijo in nekaj tisoč mrtvih v Sloveniji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in darjan

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Hmm, povprečna starost teh nekaj tisoč umrlih je 80+, od tega velik del iz DSO, ki so bili zaprti za obiskovalce.

Zahvaljujoč pct je sedaj v državi 900 000 oseb (40% cepljenih), ki lahko legalno trosijo virus naokoli.

Kdo od cepljenih hodi prostovoljno vsake par dni na palčkanje v možgane ? Bolj malo, toliko pameti še imajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in jendomen

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Tebe osebno ne, vseeno pa se država koncentrira da se testira le tiste ki niso P in C, čeprav so lahko v isti meri prenašalci, kot so to necepljeni.

Lahko so zgolj teoretično v isti meri, v primeru okužbe seveda. Cepiva so cca. 50-80% učinkovita za preprečitev okužbe, ob 2 dozah seveda.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Hmm, povprečna starost teh nekaj tisoč umrlih je 80+, od tega velik del iz DSO, ki so bili zaprti za obiskovalce.

Zahvaljujoč pct je sedaj v državi 900 000 oseb (40% cepljenih), ki lahko legalno trosijo virus naokoli.

Kdo od cepljenih hodi prostovoljno vsake par dni na palčkanje v možgane ? Bolj malo, toliko pameti še imajo.
V primeru simptomov marsikdo, konec koncev to zahteva tudi zdravstvo (posegi v bolnišnicah ipd.).
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Lahko so zgolj teoretično v isti meri, v primeru okužbe seveda. Cepiva so cca. 50-80% učinkovita za preprečitev okužbe, ob 2 dozah seveda.
Prodajal bučke in metle komu drugemu.


Cepljeni pozitivni (11), edini necepljeni negativen, brez simptomov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
Aha, torej še vedno samo sklepanje. :valjamse: Všeč mi je, kako obvladaš avtodiagnostiko. A to zjutraj, ko se zbudiš, pritisneš F2 in potem "Run diagnostic tests", ali kako gre to pri tebi?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
Seveda. Tudi raka, multiplo sklerozo, shizofrenijo, lupus in podobno robo z lahkoto samodiagnosticiraš. Samo poznati se moraš. Opravljene medicinske fakultete pri tem sploh ne rabiš. :valjamse:
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.585
1.069
113
ksz

Med tem, ko se kregamo a so krivi cepljeni al necepljeni, rizični al nerizični, itd... se nihče ne spomni na razliko fizične vs pravne osebe. Pravne osebe so namreč še stopničko nad cepljenimi glede bonusov, pravic in odsotnosti nadzora...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka