Covid-19 Cepiva

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Iz Avstralije prihajajo novice, da bo naslednji teden 24.000 otrok cepljenih na stadionu . Staršem bo vstop prepovedan, prisotna pa bo policija.

1.) to je le nečloveško vedenje in mejno kršenje konvencije ZN o otrokovih pravicah.
2.) Zakaj otroci? - Niti polovica Avstralcev, starejših od 70 let, ni cepljenih!


Že samo dejstvo, da se lahko kaj takega zgodi v eni zahodni državi kaže, da je s kovid cepljenjem nekaj hudo alarmantno narobe in, da je previdnost na mestu...!
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.070
3.954
113

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.369
301
83
Bom rekel hvala bogu, ene prime bolj, druge sploh ne, ....nas se še ni prijelo, vsaj ne, da bi vedel, naj ostane tako, čeprav imam občutek, da bo letos pokalo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Iz Avstralije prihajajo novice, da bo naslednji teden 24.000 otrok cepljenih na stadionu . Staršem bo vstop prepovedan, prisotna pa bo policija.

1.) to je le nečloveško vedenje in mejno kršenje konvencije ZN o otrokovih pravicah.
2.) Zakaj otroci? - Niti polovica Avstralcev, starejših od 70 let, ni cepljenih!


Že samo dejstvo, da se lahko kaj takega zgodi v eni zahodni državi kaže, da je s kovid cepljenjem nekaj hudo alarmantno narobe in, da je previdnost na mestu...!
A vse to nečloveško dejanje, zaradi enega okuženega starca prejšnj teden?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.415
3.847
113
Ljubljana
hmpg.net
Iz Avstralije prihajajo novice, da bo naslednji teden 24.000 otrok cepljenih na stadionu . Staršem bo vstop prepovedan, prisotna pa bo policija.

1.) to je le nečloveško vedenje in mejno kršenje konvencije ZN o otrokovih pravicah.
2.) Zakaj otroci? - Niti polovica Avstralcev, starejših od 70 let, ni cepljenih!


Že samo dejstvo, da se lahko kaj takega zgodi v eni zahodni državi kaže, da je s kovid cepljenjem nekaj hudo alarmantno narobe in, da je previdnost na mestu...!
Iz zanesljivih virov sem izvedel, da Ytbnd, ne samo da očitno širi laži, tudi angleščina mu ni najbolj domača. Glede laži sevede ni osamljen, to je pri antivaxerjih pogost pojav.

Novica iz Avstralije namreč je:
1. res je. V AU bodo organizirali cepljenje na stadionu
2. res je, da bo za mlajše, vendar bo za "students", mlade (17-18 let), ki imajo pred seboj zaključni izpit ("maturo")
3. ni res, da je obvezno, priporočeno je

Da bi pa novica izgledala resnična je potrebno ustrezno obrezati in montirat, posnetek, v njegovem primeru pa izbrati pravega.

PS. Pri nas tako stari hodijo na maturantske izlete sami, brez staršev, v tujino.,
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
CLIO15,
Ampak...to pomeni da nisi okužen. Ker če bi fasal virus, bi tudi PCR pokazal pozitivo ob teh 40 ciklih.
Cepivo ne "odbije" virusa, le lažje preboliš to kar sledi, če sledi, virus pa je vseeno "v tebi".
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.592
994
113
48
KR
CLIO15,
Ampak...to pomeni da nisi okužen. Ker če bi fasal virus, bi tudi PCR pokazal pozitivo ob teh 40 ciklih.
Cepivo ne "odbije" virusa, le lažje preboliš to kar sledi, če sledi, virus pa je vseeno "v tebi".
A ni tako, da naj bi bila po cepljenju tudi manjša količina virusa v telesu in s tem težje prenašaš virus na drugega? Ne me kregat, sam prašam. :oops:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.070
3.954
113
CLIO15,
Ampak...to pomeni da nisi okužen. Ker če bi fasal virus, bi tudi PCR pokazal pozitivo ob teh 40 ciklih.
Cepivo ne "odbije" virusa, le lažje preboliš to kar sledi, če sledi, virus pa je vseeno "v tebi".
Eh malo se norca delam iz tega našega zdravstva.

Ker sam približno veš kaj ti je, te osebni online zdravnik pošlje na testiranje, vse kar sem želel od nje je da mi odpre bolniško za 3 dni da pridem k sebi in ja bil sem po 24 urah že solidno pri sebi in koza zapravi še 90 eur za PCR test, da ji danes lahko rečem da je itak ne rabim.
Če bi bilo kaj resnega bi po treh dneh že tanko piskal če se nebi spravil na urgenco.
Mislim kaj tem zdravnikom dogaja.
krucefiks cepljeni so lahko že od Januarja, če so šli za zdravnika menda ne bodo zdravili zdravih ljudi.
V Španiji je baba neko bakterijsko sranje fasala, sma vsaj z privatnim turističnim zavarovanjem zavila k privatnem zdravniku, ki je tudi upravljal hitre teste, pa je ni prvo testiral za covid, ampak jo je vzel v ambulanto predpisal summed pa še neke sranje z kortistereoidi, plačala 94 eur in še 20 v lekarni in je trajolo vse 30 minut in sva šla dalje na plažo.
Zavarovalnica bo ji povrnila stroške in to je to.
Ne pa naša državna greznica ko pol tedna ne prideš do zdravnika pa še epidemije ni več.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Kot sem ze napisal - ce bi tako intenzivno testirali cepljene kot testirajo necepljene, jih ne bi bilo tako malo pozitivnih med cepljenimi.
Cepljene se testira samo ce dobijo simptome in se sami zelijo testirati. Fafangel je sam rekel, da ce je v domacem okolju kdo okuzen, se cepljenega ne daje v karanteno.
Kaj praviš, morda pa Fafangel o tej problematiki le ve kanček več od tebe. :jok:
 
19. jul 2007
2.822
1.538
113
Izrael in učinkovitost cepiv:
Če se pogleda splošno sliko izgleda slika relativno depresivno.
1629292739805.png


Ko pa se pa podrobno pogleda podatke in se primerja primerljivo s primerljivim pa se vidijo reprezentativni rezultati. (Zakaj pa pogled na celotno populacijo ne da pravilne slike - ker delež cepljenih/necepljenih ni homogeno porazdeljen po celotni populaciji*).

Ko podatke malo porazdeliš po starostnih skupinah in potem primerjaš rezultate, se pa vidi, da imajo cepiva zelo dobro delovanje, kar se tiče hospitalizacij (kar bo pa ključna točka, kjer se bo pogovarjalo o lock-downih),

1629292439872.png



*statistično pa to popisuje Simpson's paradox (https://en.wikipedia.org/wiki/Simpson's_paradox)