Covid-19 Cepiva

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113

Zakaj pa lahko nijz računa št okuženih glede na VSE cepljene, jaz pa ne smem računat glede na vse necepljene in samo na tiste, ki so bili testirani?

Do zdaj je bilo v Sloveniji izvedenih okoli 1,7 milijona cepljenj proti covidu-19, z enim odmerkom je cepljenih skoraj milijon ljudi. Od teh se jih je po podatkih NIJZ-ja 1113 kljub cepljenju okužilo z novim koronavirusom, kar je promil cepljenih.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.078
113
Zakaj pa lahko nijz računa št okuženih glede na VSE cepljene, jaz pa ne smem računat glede na vse necepljene in samo na tiste, ki so bili testirani?

Do zdaj je bilo v Sloveniji izvedenih okoli 1,7 milijona cepljenj proti covidu-19, z enim odmerkom je cepljenih skoraj milijon ljudi. Od teh se jih je po podatkih NIJZ-ja 1113 kljub cepljenju okužilo z novim koronavirusom, kar je promil cepljenih.
Naj se cepljeni testirajo tako kot se necepljeni, torej na vsakem koraku, vsakih 48 ur, pa bomo videli, če jih bo le še promil.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.302
2.683
113
Zakaj bi bili necepljeni bogi? Mogoce bogi na umu, če se niso zastopili, da s cepljenjem zmanjsajo moznost prenosa okužbe in tako ščitijo tudi ogrožene.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: LjuboB in Dualis

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Tak kot je hanzi napisal, nekdo se ni imel namena cepit, potem pa pride dopis iz NIJZ in že leti.

Nasplošno pa prepričevanje ljudi z napačnimi argumenti oz zavajanjem ni ravno primerna praksa, še posebej če so v igri "uradni organi" v državi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LjuboB in jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Cepljeni so sedaj postali bolj nevarni za "vse", kot necepljeni. Namreč "mislijo", da ne morejo prenašati virusa in nikjer se jih ne testira, če dejansko prenašajo virus ali ne, in ga lepo trosijo naokrog.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Cepljeni so sedaj postali bolj nevarni za "vse", kot necepljeni. Namreč "mislijo", da ne morejo prenašati virusa in nikjer se jih ne testira, če dejansko prenašajo virus ali ne, in ga lepo trosijo naokrog.
Dejansko je zadeva enaka, ko če se noben ne bi cepil in bi vsi lahko hodili povsod brez kakih testov. Kot smo pred obstojem covida. S to razliko, da imamo sedaj skupine nekih testnih ovc z vbrizganimi neznanimi dolgoročnimi učinki eksperimentalnih cepiv. Zdravstvo se pa bremza, ker se ne ve, kakšne posledice eksperimentov nas čakajo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Eh daj no.
Me je zagrabilo neka driska v Nedeljo zvečer , včeraj vročina pol pa borba z email zdravniki, danes pa morem na PCR test, jaz pa že zdrav.

Sedaj pa vprašanje je bila delta ????
Ali kakšen rota virus. Bomo videli čez 24 ur.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Jaz bi rekel pač življenje, saj si zdrav človek, imunski sistem je prepucal, kaj bi se zdaj jebal okoli dohtarjev.

Je pa res, če si imel srečo in delto, boš imel PCT vsaj za 6 mesecev, kar pa se mogoče splača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LjuboB in jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Eh daj no.
Me je zagrabilo neka driska v Nedeljo zvečer , včeraj vročina pol pa borba z email zdravniki, danes pa morem na PCR test, jaz pa že zdrav.

Sedaj pa vprašanje je bila delta ????
Ali kakšen rota virus. Bomo videli čez 24 ur.
Pol veš kak je nek rotavirus nevaren v primerjavi z neko delta različico korona virusa. Če si ti kot zdrav in čil ideal družbe dobil drisko, je nekdo z multiplosklerozo že na smrtni postelji. Med tem ko je tvoje telo ta rotavirus prebolelo kot keks, je nekdo zaradi tega umrl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Cepljeni so sedaj postali bolj nevarni za "vse", kot necepljeni. Namreč "mislijo", da ne morejo prenašati virusa in nikjer se jih ne testira, če dejansko prenašajo virus ali ne, in ga lepo trosijo naokrog.

Koliko cepljenih na forumu in koliko necepljenih se je šlo v zadnjih mesecih testirat ob pojavu prehladnih simptomov?

Cepljeni in preboleli smo na nek način res nekoliko bolj "lažno prepričani" in bolj samozavestni glede obolelosti in prenosa virusa, a velik del necepljenih se od nas ne razlikuje, saj "mladi in zdravi" zaradi virusa pač ne bomo imeli posledic. Itak je samo prehlad ne?

Sicer pa cepljeni v primeru širjenja okužbe ogrožamo predvsem necepljene in neprebolele, kar potrjujejo statistike hospitaliziranih. Bomo državo še naprej zapirali, da necepljeni ne bi zboleli/umrli, ali bomo svobodni vsaj v okviru PCT pogojev?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.266
2.380
113
Pomurje
Koliko cepljenih na forumu in koliko necepljenih se je šlo v zadnjih mesecih testirat ob pojavu prehladnih simptomov?

Cepljeni in preboleli smo na nek način res nekoliko bolj "lažno prepričani" in bolj samozavestni glede obolelosti in prenosa virusa, a velik del necepljenih se od nas ne razlikuje, saj "mladi in zdravi" zaradi virusa pač ne bomo imeli posledic. Itak je samo prehlad ne?

Sicer pa cepljeni v primeru širjenja okužbe ogrožamo predvsem necepljene in neprebolele, kar potrjujejo statistike hospitaliziranih. Bomo državo še naprej zapirali, da necepljeni ne bi zboleli/umrli, ali bomo svobodni vsaj v okviru PCT pogojev?
Jaz preboleli novembra, prejšni teden v petek in potem še nedeljo.
Boleče grlo, izliv iz nosa in kašljanje.

Na žalost negativen
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Ted, zadnji stavek je klasično NIJZ zavajajoč. Tak tvit bi lahko kak Kek poslal, posreduj mu zapis.
 
19. jul 2007
2.822
1.538
113
Biden Administration Expected to Call for Covid-19 Vaccine Booster Shots

The U.S. is expected to recommend that Americans get a Covid-19 booster shot eight months after the second dose of the vaccine, people familiar with the matter say.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.682
6.893
113
Koliko spremlajm US of A, je poživitveni odmerek za tiste s slabim imunskim sistemom, onkološki bolniki, s presajenimi organi, ipd?