Cene servisov, olja in inflacija

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
na mojem so mi dali 5 let garancije in 5 let servisov..... najboljša varianta.
1x letno ga pripeljem in delajte kaj hočete.
so naredili celo več kot bi bilo potrebno.
Po poteku garancije pa sem že gledal da imajo bolj prijazen cenik - oziroma % glede na leta obiska.
Mercedes to?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
Niso ti dali, ampak si že plačal. ;)
emmmm..... ne najbolj....
načeloma sem rahlo obvozil njihov sistem. po podpisu njihovega financiranja sem poplačal leasing na minimum, da je ostalo "samo" 60€ na mesec
lih fajn da avto ni moj za izračun vrtca in otroških....
prav tako so se zmanjšale njihove parazitne obresti na katere ti ciljaš da sem preplačal.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
emmmm..... ne najbolj....
načeloma sem rahlo obvozil njihov sistem. po podpisu njihovega financiranja sem poplačal leasing na minimum, da je ostalo "samo" 60€ na mesec
lih fajn da avto ni moj za izračun vrtca in otroških....
prav tako so se zmanjšale njihove parazitne obresti na katere ti ciljaš da sem preplačal.
Lahko obračaš kokr hočeš, zastojn kosila ni. Plačal si sigurno, ker mehaniki ne delajo za hvala lepa. Lahko se pa še naprej prepričuješ, da nisi. :aplauz: Se zihr boljš počutiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Pa koga boli kura... Ne znamo vsi sraufat ali pa se nam ne ljubi. Poiščeš najbolj ugodno ponudbo pri pooblaščencu in gremo dalje. Avto menjam na pet let in me boli kaj bo po garanciji. Dokler se bo dalo tako bomo fural takšen sistem. Saj je samo avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in B81

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.137
2.478
113
Pa koga boli kura... Ne znamo vsi sraufat ali pa se nam ne ljubi. Poiščeš najbolj ugodno ponudbo pri pooblaščencu in gremo dalje. Avto menjam na pet let in me boli kaj bo po garanciji. Dokler se bo dalo tako bomo fural takšen sistem. Saj je samo avto.
Presenetljivo obstaja v tej državi kar precej ljudi, ki niti sanjati ne morejo, da bi lahko avto menjali na 5 let in bi jih bolelo kaj bo potem... Šokantno, vem.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Presenetljivo obstaja v tej državi kar precej ljudi, ki niti sanjati ne morejo, da bi lahko avto menjali na 5 let in bi jih bolelo kaj bo potem... Šokantno, vem.
Ne ni, sam se dela drama kaj bi lahko pa kako bi. Prvo se kupi avto primeren prihodom. Drugo, če nekdo servisira na uradnem je verjetno razlog, beri zgoraj kateri. Tretje, koliko bi lahko privarčeval zgodbe se pa hitro končajo pri kakšni bolj delikatni elektroniki oz posegu. A so bel kruh? Ne, niso. Vem pa vsaj koga za jajca držati, če gre kaj narobe in ne rabim iskati nekoga po domačem dvorišču in spraševati bližnjih sosedov, če je domači mojster bil kaj doma, ker ima izklopljen telefon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX in sad

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Glede na porabljeno zavorno olje gre očitno še za ene sralce, ki se jim ni dalo na kolesih menjati bremz olja.

Čez 2 leti zasitnari, naj takrat menjave bremz olja ne delajo polovičarsko.
Kako se menja zavorno olje in kdaj? Tega se v zivljenju nisem zamenjal.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.657
1.260
113
Kako se menja zavorno olje in kdaj? Tega se v zivljenju nisem zamenjal.
Dosti proizvajalcev sedaj "menja" na 2 leti. Sicer je max zivljenjska doba 5 let. Na kratko: prakticno noben servis ne zamenja prav. Vecinoma potegnejo samo ven olje iz posodice in nalijejo novo. Rezultat tega je enako nič, saj se olje v posodi ne mesa z delovnim krogom (delom). Efekt bi bil enak ce bi olje zlili na tla. Potem imas normalne mehanike, ki olje spustijo na vseh kolesih ven. Tam je efekt nekako do 50posto v kolicini olja in morda 60 v koristi za zavore. Edino prava menjava je s testerjem, ki zamenja olje tudi v ABS/ESP, je pa zamudna in terja ene 10x ponovitev odzracevanja na vsakem kolesu....
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
Dosti proizvajalcev sedaj "menja" na 2 leti. Sicer je max zivljenjska doba 5 let. Na kratko: prakticno noben servis ne zamenja prav. Vecinoma potegnejo samo ven olje iz posodice in nalijejo novo. Rezultat tega je enako nič, saj se olje v posodi ne mesa z delovnim krogom (delom). Efekt bi bil enak ce bi olje zlili na tla. Potem imas normalne mehanike, ki olje spustijo na vseh kolesih ven. Tam je efekt nekako do 50posto v kolicini olja in morda 60 v koristi za zavore. Edino prava menjava je s testerjem, ki zamenja olje tudi v ABS/ESP, je pa zamudna in terja ene 10x ponovitev odzracevanja na vsakem kolesu....
Bistvo je, da se zamenja okoli koles, ker tam lahko zavre od pregrevanja. Drugače je pa vseeno, če je nikoli ne zamenjaš. Ni to neko bio eko solatno olje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.395
3.487
113
Posodico sprazniš in naliješ svežo, pol pa greš od najboljih odaljeniega kolesa proti najbližjemu posodi za nalivanje.
Pa če liter skozi spraviš vsaki 2 leti si že dosti naredil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sajkek

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Dosti proizvajalcev sedaj "menja" na 2 leti. Sicer je max zivljenjska doba 5 let. Na kratko: prakticno noben servis ne zamenja prav. Vecinoma potegnejo samo ven olje iz posodice in nalijejo novo. Rezultat tega je enako nič, saj se olje v posodi ne mesa z delovnim krogom (delom). Efekt bi bil enak ce bi olje zlili na tla. Potem imas normalne mehanike, ki olje spustijo na vseh kolesih ven. Tam je efekt nekako do 50posto v kolicini olja in morda 60 v koristi za zavore. Edino prava menjava je s testerjem, ki zamenja olje tudi v ABS/ESP, je pa zamudna in terja ene 10x ponovitev odzracevanja na vsakem kolesu....
Ti trdiš, da zavorno olje zdrži max. 5 let ampak da ga skoraj noben servis ne zna zamenjat, oz. ga menja tako, da je efekt enak, kot če bi ga zlili na tla. Torej se po 5 letih avti na naših cestah ne bodo več ustavljali ampak bodo že na dnu vrhniškega klanca nabasali v avto ali kamion pred njimi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sajkek

luka51

Guru
16. avg 2007
13.921
5.194
113
Olje drži odvisno od okolja, ker se menja zaradi vsebnosti vlage.
Menjaš takrat ko pokaže določen % vode. Lahko je po 2 letih lahko je po 8 letih.