Boeing 747 zletel s steze

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.007
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Bom dal kar sem. Saj plovilo je le plovilo. Sueški prekop je blokiran.

1616557525171.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Na posnetku je drugi Eurofighter. Pilatus je spremljal prvega. Pilatus je letel v ravnem letu med tem ko je bil Eurofighter fejst pokonc :valjamse:
Nista pristala samo nizek prelet Brnika ;)
Sem bil ravno med Mostami in Vodicami ko mi je nad glavo "pritegnil" precej pokonci. Takrat sem opazil samo enega iz avta (nisem se ustavil lahko da je bil še kje pilatus) ). Ko sem prišel na konec Vodic sta se že oba strmo vzpenjala nazaj proti Ljubljani.
Pilatusa ni bilo nikjer proti LJ.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Pa je eurofajter dohajal pilatosa?

pilaus je idealno letalo za to, za kar je namenjeno. solsko letalo. ne bojno. to da so mu obesli nosilce za vsa mogoca orozja, je zdaj druga stvar ...

navigacija, komunikacija, HUD, katapultni sedezi, ... vse je enako kot v vecjih zrakoplovih. manjka samo ... pravi motor. propeler je pac omejen z max obodno hitrostjo.

ampak za solanje je to to.

smo majhna drzava. ze zdaj se vsi bunijo da imamo drag drzavni aparat. ce pa bi privlekli se kaksne pozresne, drage zverine bi pa sploh bil jok in stok ... ampak grmelo bi pa, to pa ja ...

estonija, ki so podobni revezi kot mi, ima vecino jet-ov najetih. v sivi barvi, pod civilnim registrom. leasing. kot avto.

mogoce je to tudi pri nas opcija. F5, 4 plovni ves cas ... mokre sanje pilotov pilatusov ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
T-6 je šolski, ne bojni. V tekmi za lahko bojno je bil AT-6 (verzija T6), ampak se je zgodba itak končala brez izbora za ZDA, so pa izbrali Embraerja (in en AT-6) za izvozne projekte ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Idejo so dobil pa ravno pri nas na Počku ko so naši vadli z Pilatusi....