blog ex specialca

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.112
311
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
aha 600 evrov.... res je velika tatvina. (to sem že bral prej v blogu samo mi ni potegnilo da je 600 evrov VELIKA TATVINA ki za moje sploh ni tatvina ampak je samo spor glede plačile storitve glede katere naročnik ni zadovoljen oziroma če že hočejo izsiljevanje
kako se imenuje tatvina, utaja "primanjkljaj", izguba , nekaj tisoč,deset tisoč, stotisoc, mio, 10 mio , evrov?(po kazenskem pravu)
dajte mu tako kazen kot Lahu. 0,01% "pridobljenega" premoženja.
Se pravi 60 centov če sem prav računal.
467716-post_slo.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Še ni prišlo do sodbe, on je le v priporu in to za ušivih 600 evrov.
a ni bilo nekje napisano, da bo 18.03. razprava??
Torej sodba še ni bila izrečena?? No, sej teh 600€ baje ni dejanski razlog.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.964
3.080
113
Ljudi so poslali na sodišče že zato ker so bili davčni dolžni 2€ tako da ne se čudit v tem slovenistanu
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
aha 600 evrov.... res je velika tatvina. (to sem že bral prej v blogu samo mi ni potegnilo da je 600 evrov VELIKA TATVINA ki za moje sploh ni tatvina ampak je samo spor glede plačile storitve glede katere naročnik ni zadovoljen oziroma če že hočejo izsiljevanje
kako se imenuje tatvina, utaja "primanjkljaj", izguba , nekaj tisoč,deset tisoč, stotisoc, mio, 10 mio , evrov?(po kazenskem pravu)
dajte mu tako kazen kot Lahu. 0,01% "pridobljenega" premoženja.
Se pravi 60 centov če sem prav računal.

Ne morem verjet da ma lahko nekdo tko zlo dvojna merila. Ko si dobil kazen za napacno parkiranje je bil cel alter poln te zalostne zgodbe kako so ti grdi redarji dali kazen in da je to krivica. Ne predstavljam si, kaj bi naredil, ce bi nekdo prisel k tebi, ti sal samar in rekel da zdaj bos pa dal 600 EUR drgac bo hudo. Ma sreco da so to okvalificirali kot drzno tatvino, jaz bi kot rop.

In kot je sam napisal, ni to edina zadeva. Mel je vec kot 2 ukrepa na dan ko mu je bila odvzeta prostost. Tko da se je se enkrat izkazalo da je laznivec.

@softi glede na to, da sva se o tem ze pogovarjala se mi zdi ze dobesedno bolno, da bi to se kar obdeloval pa se neumnega delal. Pa kje sem jaz napisal, da janse ni treba preiskat? Jaz sem samo napisal da zakoni veljajo enako za vse in ce je neka preiskava bila ze opravljena in niso odkrili nic pol ne mores kar naprej preiskovat. To je kokr lov na carovnice - so ble zenske oproscene obtozb ampak samo dokler ne najdejo se kaj, in je folk celo zivljenje bil osumljen.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik angelica pravi:
Ja, zaradi predpostavke o "ukradenih" 600 eur država nekoga futra v priporu več kot 30 dni.

naj ga kar pustijo pri miru?????

Seveda da ne, treba ga je nagacit... Pred tem pa na zadavi za 600€ porabiti vsaj 60.000€. Ce bi bili pri vseh zadevah tako dosledni ali vsaj priblizno uporabili zdravo pamet.
crazy1.gif


za sama kvalifikacija je zavajajoca...... velika tatvina za 600€?!
stupid-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik angelica pravi:
Ja, zaradi predpostavke o "ukradenih" 600 eur država nekoga futra v priporu več kot 30 dni.

naj ga kar pustijo pri miru?????

Seveda da ne, treba ga je nagacit... Pred tem pa na zadavi za 600€ porabiti vsaj 60.000€. Ce bi bili pri vseh zadevah tako dosledni ali vsaj priblizno uporabili zdravo pamet.
crazy1.gif


za sama kvalifikacija je zavajajoca...... velika tatvina za 600€?!
stupid-1.gif

Res je zavajajoča, če se je zgodilo tako kot je opisal v svojem blogu, potem gre za rop in ne veliko tatvino. Uradno pa mo očitajo drzno tatvino.

Velika tatvina

205. člen

(1) Storilec tatvine iz prvega odstavka prejšnjega člena se kaznuje z zaporom do petih let:

1) če je storil tatvino tako, da je z vlomom, vdorom ali drugačnim premagovanjem večjih ovir prišel v zaprto stavbo, sobo, blagajno, omaro ali druge zaprte prostore;

2) če sta storili tatvino dve ali več oseb, ki so se združile zato, da bi kradle;

3) če je storil tatvino na posebno predrzen način;

4) če je imel pri sebi kakšno orožje ali nevarno orodje za napad ali obrambo;

5) če je storil tatvino ob požaru, povodnji ali podobni naravni nesreči;

6) če je storil tatvino tako, da je izrabil nemoč ali nesrečo drugega.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kaj sva se midva menila zasebno, po ZS je azsebno. in ja, rekel si in strinjala sva se, da dobre lopove lahko preganjaš samo neuspešno.

ampak ej..tole drzna tatvina..eno focno mu je dal.. pa kaj vi anrdite s cefurcki po lj. zarad drznih tatvin, bi v enmu tednu mogla bit copova prazna..pa ni..ste neuspesni.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
To je predvsem dokaz nesposobnosti in neucinkovitosti drzave.... Zaradi nesposobnosti sodic pride do taksnih sporov, potem se pa resujejo na zelo neucinkovit nacin. Samo ce upostevas strosek pripora je zadeva v startu cista zguba. Poleg vseh ostalih stroskov seveda. Nekaj sto mio € zadeva pa lepo cicajo in cakajo....
smirk-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Apollo: nobene od obeh kazni nisem placal. Na istem mestu mi jih tudi v prihodnosti ne morete vec izstaviti. No izstavite lahko, placal jih ne bom, ker nimate zakonske podlage. Povej od kdaj lahko MOL kasira za parkiranje na privat zemljiscu?
In sedaj ko ga imate v priporu, ga sodisce ni sposobno prej obravnavat kot 30 dan.
Nic nimam proti tebi osebno, niti proti tvojemu delu. Moti me kot vecino drugih, da se drzava (ne ti osebno, ker ti samo kimas zakonom v sluzbi) ukvarja s takimi zadevami. Hkrati pa jih je polna usta kako se trudijo za "pravicno drzavo", da smo ze izven krize....
Brezposelnih pa 2x vec kot pred 3 leti. Tujina se ze pobira dejansko, mi se samo z usti politikov, dejjansko pa se ladja se kar polni z vodo in se sploh se ni potopila
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Vsekakor se strinjam, da tip v priporu drzavi dela minus. Saj v bistvu vsi delajo minus. Ampak verjetno se strinjava, da ne more biti denar merilo. Ker drzava mora kriminalce preganjat zato da je red, ne zato da se ji splača. Ker če bi vse skozi stroške gledal, pol ukinemo zapore pa sam še položnice delimo.

@softi
Ja, ko mulc na copovi neki babici torbico sune z rame gre tudi za drzno tatvino. A se take storilce isce? Se, ampak ce se ga v pol ure ne dobi, je jasno da se je izmuznil s tega obmocja. Pol se pa delajo prepoznave po slikah itd... Pri kunstlju je stvar verjetno precej preprosta, ker je mehanik vedel komu je avto servisiral.

Saj je mozno, da je kunstelj upraviceno reklamiral zadevo. Ampak clovek se bo moral navadit, da tudi zanj v tej drzavi velja nek red. in tko kot ne mores z vojsko zasest parlamenta, pa tko kot vojska ne more aretirat civilista, tko ne mores it k mehaniku ga tresnit po buci in zahtevat denar. Njegov problem je to, da to ni edina stvar kjer je vkljucil svoj "temperament" in da mu sodisce ostalih stvari in predkaznovanosti gotovo ne bo stelo v olajsevalne okoliscine.

In ja jaz sem ze veckrat povedal - dobrih kriminalcev policija ne dobi. Če bi jih dobila, ne bi bili dobri. In vse kar mora bit cilj zaposlenim v policiji, je to, da to mejo stalno premikajo in da je vedno manj dobrih. V primeru drzavnih podjetij pa je problem ce vsi pomalem kradejo, ker potem nihce ne prijavi drugega, ker bi s tem namocil se sebe. In policija izve za te zadeve ko je barka ze na dnu morja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Apollo: nobene od obeh kazni nisem placal. Na istem mestu mi jih tudi v prihodnosti ne morete vec izstaviti. No izstavite lahko, placal jih ne bom, ker nimate zakonske podlage. Povej od kdaj lahko MOL kasira za parkiranje na privat zemljiscu?
In sedaj ko ga imate v priporu, ga sodisce ni sposobno prej obravnavat kot 30 dan.
Nic nimam proti tebi osebno, niti proti tvojemu delu. Moti me kot vecino drugih, da se drzava (ne ti osebno, ker ti samo kimas zakonom v sluzbi) ukvarja s takimi zadevami. Hkrati pa jih je polna usta kako se trudijo za "pravicno drzavo", da smo ze izven krize....
Brezposelnih pa 2x vec kot pred 3 leti. Tujina se ze pobira dejansko, mi se samo z usti politikov, dejjansko pa se ladja se kar polni z vodo in se sploh se ni potopila
No dej zdej preberi kar si napisal pa mi povej ce ma en kunstelj zakonsko podlago enga udarit pa mu rect naj da denar? Ja nima je ane zato ga pa drzava preganja.

Se strinjam da nas trenutna oblast pelje se globljen v anus kot smo ze ampak to se ne pomeni da lahko potem nek pisec bloga terorizira ostale drzavljane.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Prav to mora biti merilo.... Ce se ze daje zgled potem se zacne pri vrhu. Ce njega kaznujes zaradi drobiza ali "oprostis" nekomu par mio zadevo moras vedeti da ima drugo bistveno vecji "vpliv".
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Potapljamo se pa zato ker masimo luknje katere so naredili redki crvi, odprtine od granat pa pustimo odprte, oziroma se delamo da jih sploh ni, dejansko nas pa dnevno obstresljujejo z granatami:

kak slo vikileaks bi res bil dobrodosel. Zgodbe bi bile precej podobne. Kunstelj je samo toliko revez in bebec da vas je pol leta cakal sredi ljubljane, Asangea pa si je "privoscil" odvetnike in sel v drzavo kjer naj bi bilo tudi kaj pravice.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Prav da ga preganja. Glede na to da se ni prevec aktivno skrival, bi ga najbrz "po hitrem" postopku peljali na sodisce. Ne pa da cel mesec caka.
Saj mogoce nas bo enkrat dovolj na "cesti" da recemo DOST VAS MAMO. Stevilka se kar raste. Niti za en % brezposelnih nimamo delovnih mest, ki so najbrz za vecino nesprejejemljivi
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
pa kaj tebi ni jasno??? a naj bi ga kar direkt peljali pred sodnika? Ker se pač ne ve, kdaj bodo koga prijeli, mora tudi sodišče imeti nekaj časa, da ko se to zgodi, prepuči spis in razpiše obravnavo, kajne?