Z energijo porabljeno za btc, si lahko gladko obrišeš rit. Ni nobena podlaga in ti ničesar ne garantira.Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Da lahko "naprintaš" bitcoin, je potrebno vložit veliko energije. In glede na to, da energija danes ni zastonj, ima bitcoin zelo dobro podlago, da ga ne moremo naredit kar iz zraka, tako kot fiat valute. Ko bo pa energija zastonja, pa bicoin sigurno ne bo imel več podlage. Če pa ti verjameš v fiat zgodbice in centralne banke, ki delajov dobro ljudi, pa uporabljaj evre in živi veselo naprej. ko bo Bitcoin dovolj velik, bo bistveno manj prepucavanja glede ponzi shem, volatilnosti, itd....
BTC je inflatorna valuta in to je to. Pa če probaš še tako olepšavat. Vsake 10min imaš dotok novih kovancev, ki zbijajo vrednost ostalim.Citat:
ja bitcoin se printa, ampak se prinatnje na 4 leta razpolovi, kar za fiat valute ne velja, saj jo je ob krizah še več v obtoku.
Čisto vse, kar si uspel naklamfati, bo veljalo tudi za BTC(ozeroma katerokoli kriptovaluto). Menda ne misliš, da bodo krediti v BTC zastonj?Citat:
bla, bla, bla o zarotah bank itd
Seveda, zastavljen je deflatorno. Ampak dokler se delajo novi kovanci, je v praksi inflatoren. Zato so vse te floskule o deflatornosti prav smešneCitat:
Uporabnik ferdo pravi:
BTC (in večina ostalih kripto valut) ima že v začetku omejeno maksimalno možno količino izdaje. V kolikor bi bilo izdajanje povezano z nekim realnim gospodarstvom, bi bilo torej dolgorčno deflatorno.
No in sedaj poglejmo koliko ljudi ima večino BTCjev. Razporeditev je še za razred slabša, kot pri denarjuCitat:
Seveda se "tiskajo" novi bitcoini, saj tako zagotoviš, da zadeva ne bo centraliziranas strani enega subjekta, kakor je to v fiat valuti.
V bistvu se število minerjev zmanjšuje. Bolj kot ne minirajo le še velike farme.Citat:
Bitcoin je še kako decentraliziran, seveda pa ni idealno decentraliziran. Čez leta bo v miniranje vstopalo vedno več igralcev (držav), ki bodo minirale.
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
PS: pa povej en dober razlog zakaj ljudje kupujejo iphone po 1k€. tudi to je brezveze, pa se vseeno prodaja, čeprav boš rekel, da lahko s telefonom za 300€ počneš vse enako.
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Ko se izgubi zaupanje v valuto, banka ni sposobna poplačati nič, razen brezvrednega papirja. Vse velike krize nas na to opominjajo.
Naši stari starši se še spominjajo, kako so izgubili vse prihranke in jim jih nihče ni povrnil.
Kriptovalute še niso tako splošno sprejete, da bi postale redno menjalno in plačilno sredstvo, vendar gre v tej smeri, počakajmo 5 morda 10 let in situacija bo zelo drugačna.
Če otrok še ni shodil, to še ne pomeni, da čez nekaj let ne more postati prvak v atletiki
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Kripto-chainov, ne moreš niti imenovat valuta, ker povečini nikjer niso uradno sprejeto menjalno sredstvo. (zlatniki in FIAT pa so) Niti v tem času nihče - razen kriminalcev, ki nimajo druge možnosti - ničesar ne plačuje z njimi. Vsi jih kupujete in prodajate zgolj zaradi špekulacije rasti.
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Kot prvo, za fiat valutami ne stoji država ampak centralna banka.
Država ne jamči praktično z ničemer, kar se je že prevečkrat pokazalo med gospodarskimi krizami in hiperinflacijami.
Tud letos je imela predstavnica FEDa trdicionalni govor, v katerem je razlagala, zakaj se kongres in drugi bla, bla ... ne smejo vmešavati v delovanje centralne banke. Situacija tudi v drugih državah ni dosti drugačna.
To ni nič presenetljivega, saj je tudi država le institucija, ki jo vodijo stranke na oblasti, ki so ravno tako koruptivne in jim določenoih zadev ni ravno dobro prepustiti v upravljanje. Država je dokazano zelo slab gospodar.
Še dobro, da za internetom ne stoji država