Covid-19 Bi podprli obvezno cepljenje proti COVID-19 v Sloveniji

Podpirate morebitno obvezno cepljenje

  • Da

    Glasovi: 99 48,5%
  • Ne

    Glasovi: 98 48,0%
  • To se te ne tiče

    Glasovi: 3 1,5%
  • Vse ostale razen mene

    Glasovi: 4 2,0%

  • Skupaj glasov
    204

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Ja točno to..
Sicer pa prihaja kmalu na trg klasično cepivo novavax.
Še zdaleč ni klasično cepivo. Klasično cepivo je npr. Kitajsko ali Indijsko, kjer je samo inaktiviran virus notri.
Novavax je bolj podoben mRNA in vektorskim cepivom, ker je končni rezultat spike protein.

"The vaccine is produced by creating an engineered baculovirus containing a gene for a modified SARS-CoV-2 spike protein. The spike protein was modified by incorporating two proline amino acids in order to stabilize the pre-fusion form of the protein; this same 2P modification is being used in several other COVID-19 vaccines.[25] The baculovirus is made to infect a culture of Sf9 moth cells, which then create the spike protein and display it on their cell membranes. The spike proteins are harvested and assembled onto a synthetic lipid nanoparticle about 50 nanometers across, each displaying up to 14 spike proteins.[19][20][24]"

 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Vaccine type Subunit



NVX-CoV2373 has been described as both a protein subunit vaccine[19][20][21] and a virus-like particle vaccine,[22][23] though the producers call it a "recombinant nanoparticle vaccine".[24]

The vaccine is produced by creating an engineered baculovirus containing a gene for a modified SARS-CoV-2 spike protein. The spike protein was modified by incorporating two proline amino acids in order to stabilize the pre-fusion form of the protein; this same 2P modification is being used in several other COVID-19 vaccines.[25] The baculovirus is made to infect a culture of Sf9 moth cells, which then create the spike protein and display it on their cell membranes. The spike proteins are harvested and assembled onto a synthetic lipid nanoparticle about 50 nanometers across, each displaying up to 14 spike proteins.[19][20][24]

The formulation includes a saponin-based adjuvant.[19][20][24]

cepiva s nanodelci


Za AZ/JJ/Sputnik piše Viral vector, torej ni isto (klasika vektorsko).
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Vaccine type Subunit






Za AZ/JJ/Sputnik piše Viral vector, torej ni isto (klasika vektorsko).
Tudi vektorska niso klasična, ne vem od kje se je ta mit razširil. Tudi vektorska so precej nova, pred Covidom sta obstaja samo dva vektorska cepiva za ebolo izpred nekaj let. Vektorsko je prav tako bolj podobno mRNA kot klasičnim, ker je končni rezultat spike protein. Klasično cepivo je npr. Kitajski Sinovac.

Sicer pa tu imaš sliko, klasična cepiva kot jih poznamo od nekdaj so ta z inaktiviranim virusom, se pravi virus ubijejo/inakativirajo da se ne more razmnoževati in to je to.

1637780364709.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Beseda obvezno je relativen pojem. Če se nočeš, pač plačaš 1.000 EUR kazni in adijo punči. :)

Kaj pa, če bi bilo cepljenje Prisilno?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Saj je prisilno. Nekoga lahko prisiliš na več načinov, ne samo s fizično silo. Recimo otroka lahko prisiliš v veganstvo tako da mu fizično tlačiš zelenjavo v usta, ali pa mu rečeš da če bo jedel kaj drugega kot zelenjavo ga boš poslal v Afriko. Mogoče se komu zdi otroka silit v veganstvo kruto, ampak je isto kot otroka silit v cepivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zakaj ne naredijo potem cepiva ki dela. A so današnji znansveniki bolj neumni kot tisti izpred 50ih let v Jugoslaviji? Očitno so. Bolj logičen razlog pa je da načrtno delajo zanič cepiva.
Le zakaj se že 50 let mučijo s cepivom proti gripi in to klasičnim, z mrtvim virusom, pa jim nikakor ne rata, da bi bila njegova učinkovitost več kot 50%, pa še vsako leto se je treba cepiti. :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Ni se treba, to je razlika. In kljub temu da se skoraj noben ne, svet še vedno ni propadel. Celo povečuje se prebivalstvo ne boš verjel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kaj se zdaj izmikaš? :nigladek: Ti vpiješ, da nepreverjena in eksperimentalna cepiva ne delujejo in da so pred 50 leti delali boljša. :jok:
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
No, a lahko od tebe slišimo enkrat, kaj bi ti naredil s covid problemom? Kaj bi naredil drugače? Kakšne ukrepe ali postopke predlagaš? Ne samo jamrat, kaj je narobe s cepivom, testiranjem, ukrepom, stroko in vlado (ok, za tole zadnje se vsi strinjamo, da je vse narobe)! Povej, da vidmo!!!
Cepljeni pa še vedno manj kužijo, manj zbolevajo in predvsem, kar je najbolj pomembno, veliko manj umirajo, pa če se pretrgaš!!!
Ma nič ne predlaga, samo dreka
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
"Verjetno bi bilo prav, da bi se strinjali, da je cepljenje proti covidu-19 obvezno vsaj za ljudi, ki so recimo starejši od 50 let"
ker se je pokazalo da avstrijski eksperiment "obvezno za vse" in slovenski "obvezno za vse v državni upravi" sproži prevelik odpor, bodo šli po manjših skupinah, torej bodo igrali na karto slovenskega značaja "jaz sem star 49, mene se to ne tiče" in potem postopoma uvajali še obvezno za starejše od 40, obvezno za starejše od 30, obvezno za starejše od 20, obvezno za starejše od 10, obvezno za starejše od 5, in na koncu še obvezno enkrat v prvem letu življenja. Upam, da jih bo Ustavno sodišče tudi tokrat raztrgalo na drobne koščke.