Covid-19 Bi podprli obvezno cepljenje proti COVID-19 v Sloveniji

Podpirate morebitno obvezno cepljenje

  • Da

    Glasovi: 99 48,5%
  • Ne

    Glasovi: 98 48,0%
  • To se te ne tiče

    Glasovi: 3 1,5%
  • Vse ostale razen mene

    Glasovi: 4 2,0%

  • Skupaj glasov
    204

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
slep ne vidi
neumen ne razume,
Necepljeni pa umirajo.
kaj bi blo, npr, ce bi tak graf naredili cez tri/stiri mesece?

vidim, da ste ultra cepilci tudi vsegliharji, brez sposobnosti analiticnega razmisljanja, ali pa umetniki posplosevanja in izkrivljanja
kako bi zgledalo, ce bi te, vzhodno evropske, drzave primerjali tudi glede BDPja per capita, pa glede razvitosti in dostopnosti zdravstvenega sistema,
najbrz bi se te drzave v tem grafu v vseh teh kazalnikih uvrstile nad povprecje EUja?

pa kako je bilo skozi celotno epidemijo,?

pac tako razlicnih drzav ne mores kr tako primerjat,
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ker eni sanjate kako je bilo lepo v jugi ,predlagam jugoslovanski sistem cepljenja...al je prehard?
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.431
113
Pa si ziher da so ščitila?
Ker ta klump bi tudi, če bi vsakega cepili v enem tednu in nobenega ne spustili v državo in ven brez karantene 2 tedna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
In enako cel svet pod enakimi pogoji v enakem obdobju. Veliko sreče. Pa še v tem primeru je veliko vprašanje.....
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Pa si ziher da so ščitila?
Ker ta klump bi tudi, če bi vsakega cepili v enem tednu in nobenega ne spustili v državo in ven brez karantene 2 tedna.
Obveznega cepljenja v Jugoslaviji ni bilo. Edino, ki bi ga lahko šteli med "prostovoljni mus" je bilo cepljenje proti črnim kozam, in cepivo je 100% ščitilo pred okužbo. Cepili so 80°% prebivalstva, bolezen so v slabih dveh mesecih izkoreninili, in ni se več pojavila.

Tale klump od cepiva ni niti približno učinkovit tako, kot bi moral biti. Cepljeni se lahko okužijo, zbolevajo, umirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Obveznega cepljenja v Jugoslaviji ni bilo. Edino, ki bi ga lahko šteli med "prostovoljni mus" je bilo cepljenje proti črnim kozam, in cepivo je 100% ščitilo pred okužbo. Cepili so 80°% prebivalstva, bolezen so v slabih dveh mesecih izkoreninili, in ni se več pojavila.

Tale klump od cepiva ni niti približno učinkovit tako, kot bi moral biti. Cepljeni se lahko okužijo, zbolevajo, umirajo.
No, a lahko od tebe slišimo enkrat, kaj bi ti naredil s covid problemom? Kaj bi naredil drugače? Kakšne ukrepe ali postopke predlagaš? Ne samo jamrat, kaj je narobe s cepivom, testiranjem, ukrepom, stroko in vlado (ok, za tole zadnje se vsi strinjamo, da je vse narobe)! Povej, da vidmo!!!
Cepljeni pa še vedno manj kužijo, manj zbolevajo in predvsem, kar je najbolj pomembno, veliko manj umirajo, pa če se pretrgaš!!!
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Včasih so delali cepiva ki so dejansko pomagala, zdaj pa jih delajo zaradi denarja. In če moraš cepivo na vsake pol leta vzeti je to boljš za biznis. In če to cepivo slabe deluje prav tako, ker okužiš še več ljudi, ki prav tako potem morajo biti cepljeni, pa lahko še v bolnici zaračunajo oskrbo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: bizi in jekleni

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Aja, pa še to. Jaz nisem za obvezno cepljenje, čeprav sem cepljen. Cep nej se, kdor se hoče. Samo nehajte nabijat nonstop kako cepivo nič ne deluje, ker s tem prepričate marsikoga rizičnega, da se ne cepi!
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Aja, pa še to. Jaz nisem za obvezno cepljenje, čeprav sem cepljen. Cep nej se, kdor se hoče. Samo nehajte nabijat nonstop kako cepivo nič ne deluje, ker s tem prepričate marsikoga rizičnega, da se ne cepi!
Če se do zdaj ni, se tudi ne bo. Razen če Janša reče da tisti ki se cepi da njegov glas velja tolkrat kolikor se cepi na volitvah.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Včasih so delali cepiva ki so dejansko pomagala, zdaj pa jih delajo zaradi denarja. In če moraš cepivo na vsake pol leta vzeti je to boljš za biznis. In če to cepivo slabe deluje prav tako, ker okužiš še več ljudi, ki prav tako potem morajo biti cepljeni, pa lahko še v bolnici zaračunajo oskrbo.
A tko kot so jih nardil za HIV, Epstein-Barr, malarijo, itd itd?
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Včasih so delali cepiva ki so dejansko pomagala, zdaj pa jih delajo zaradi denarja. In če moraš cepivo na vsake pol leta vzeti je to boljš za biznis. In če to cepivo slabe deluje prav tako, ker okužiš še več ljudi, ki prav tako potem morajo biti cepljeni, pa lahko še v bolnici zaračunajo oskrbo.
Itak, da delajo zaradi denarja, tako kot ti, jaz in vsi na tem svetu. Ampak verjetno delajo tudi v dobro vsega človeštva. Povej prosim, kaj jim bo denar, če nas vse pobijejo s temi cepivi?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Zakaj ne naredijo potem cepiva ki dela. A so današnji znansveniki bolj neumni kot tisti izpred 50ih let v Jugoslaviji? Očitno so. Bolj logičen razlog pa je da načrtno delajo zanič cepiva.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.274
-8.463
113
Zakaj ne naredijo potem cepiva ki dela. A so današnji znansveniki bolj neumni kot tisti izpred 50ih let v Jugoslaviji? Očitno so. Bolj logičen razlog pa je da načrtno delajo zanič cepiva.
Učinkovitost cepiva je zelo povezana s hitrostjo mutacij zadeve, proti kateri je cepivo.
Sicer je še par drugih malenkosti, ma ne bi o njih, ker ti gladko pogrneš že pri osnovi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in sixpower

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Zakaj ne naredijo potem cepiva ki dela. A so današnji znansveniki bolj neumni kot tisti izpred 50ih let v Jugoslaviji? Očitno so. Bolj logičen razlog pa je da načrtno delajo zanič cepiva.
No, to me ne bo nikol noben prepričal, da načrtno delajo karkol slabega.
Verjetno pa ne naredijo cepiva, ki 100% deluje, ker ga v tako kratkem času pač ne znajo, jebi ga. Še vedno je pa to zdaj precej bolje, kot nič.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
No, to me ne bo nikol noben prepričal, da načrtno delajo karkol slabega.
Verjetno pa ne naredijo cepiva, ki 100% deluje, ker ga v tako kratkem času pač ne znajo, jebi ga. Še vedno precej bolje, kot nič.
Delajo kar dolgoročno prinese več denarja. Če so izračunali da slabo cepivo prinese več denarja potem jim lastniki niti ne bi pustili da naredijo boljšega.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Delajo kar dolgoročno prinese več denarja. Če so izračunali da slabo cepivo prinese več denarja potem jim lastniki niti ne bi pustili da naredijo boljšega.
OK, ampak slabo cepivo bi potem vplivalo tudi lastnike, njihove otroke, družine, sorodnike, prijatelje, itd. Al misliš, da imajo lastniki zase in za svojo familjo posebna cepiva in da ta podatek nikakor ne more leaknit ven?