Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Super ideja z operacijami v času dežurstva. In imaš operacijo, pa jo prekinejo zaradi drugega nujnega primera, denimo prometne nesreče z nekaj resno poškodovanimi. ...

...Zdravnik, ki ga dobro poznam, je pred mesci začel s samostojnimi dežurstvi in je doslej nabral že kar nekaj polnih vikendov ali vsaj 24 ur v kosu. Doslej še ni imel primera, ki bi bil nujen....

....dajo medicinskemu bratu nalogo, da zašije, pa bodo drugič naprej.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Enkrat ti je že bilo svetovano, da piši o tistem, kar poznaš. Ampak dobro, preprečiti ti ne morem, pač še en kandidat, da se pridružiš moji listi pri snečkotu.
Ti - če se držiš svojih nasvetov - verjetno pišeš o tem, kar se spoznaš (lopatanje).
Si to podedoval ali si se izobraževali?
veš, pri snečkotu je bol družba, kot pri tebi.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Potem pač preprosto nisi vedel. Vsi ne vemo vsega.
Zdravnik, ki ga dobro poznam, je pred mesci začel s samostojnimi dežurstvi in je doslej nabral že kar nekaj polnih vikendov ali vsaj 24 ur v kosu. Doslej še ni imel primera, ki bi bil nujen. Pa tudi noči ne, ko ne bi bilo potrebno nekajkrat vstati. Denimo tudi za potrditev smrti na domu. Načeloma tudi to lahko počaka do jutra, ker pogrebni zavod ne gre po mrtvega človeka ob dveh ponoči.
Mene nič ne čudi, da starejših zdravnikov osebje ne budi. Konec koncev zdravnik za resno zdravljenje nujne situacije rabi bodisi dobro farmacevtsko podporo ali dobro opremo. Ne enega, ne drugega v ZD ni. Običajno dobijo ljudje analgetik in odpeketajo domov. kar bi lahko tudi sami naredili, če ne bi bili razvajeni.

Sem imel v familiji enega ki mu je dal analgetik in ga poslal domov, pri razlitju slepiča.
 
  • Wow
Reactions: Matey in ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Sem imel v familiji enega ki mu je dal analgetik in ga poslal domov, pri razlitju slepiča.
Sem vozil enega zaradi slepiča k zdravniku, potem v bolnico, tam naredili en kup preiskav in šele čez 12+ ur potrdili, da je slepič in se odločili za operacijo. Čeprav je dežurni osebni zdravnik takoj rekel, da bo zelo verjetno slepič. Torej močno dvomim, da je diagnostika tako preprosta, kot to deluje na forumu. Dežurni je sicer dobro uganil (čisto lahko pa bi tudi brcnil mimo), očitno pa naprednejši postopki tega niso kar tako potrdili.
Novopečeni zdravnik v družini je zadnjič tudi prišel zadovoljen z dežurstva, da je za enega prav ugotovil, da je slepič, ker je preveril, kaj se je s pacientom po njegovi napotitvi zgodilo. Ampak znaki niso vedno tipični.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Sem vozil enega zaradi slepiča k zdravniku, potem v bolnico, tam naredili en kup preiskav in šele čez 12+ ur potrdili, da je slepič in se odločili za operacijo. Čeprav je dežurni osebni zdravnik takoj rekel, da bo zelo verjetno slepič. Torej močno dvomim, da je diagnostika tako preprosta, kot to deluje na forumu. Dežurni je sicer dobro uganil (čisto lahko pa bi tudi brcnil mimo), očitno pa naprednejši postopki tega niso kar tako potrdili.
Novopečeni zdravnik v družini je zadnjič tudi prišel zadovoljen z dežurstva, da je za enega prav ugotovil, da je slepič, ker je preveril, kaj se je s pacientom po njegovi napotitvi zgodilo. Ampak znaki niso vedno tipični.

5 € stane preiskava krvi kjer bi takoj videla problem. Zdravnica 5 let pred penzijo. Če se ti človek ki nikoli ne hodi k zdravniku zvija in omedleva od bolečin potem lahko kaj več naredit kot da ga s škatlico tablet pošlješ domov. Ampak za njo je znano da že nekaj časa hodi samo še po plačo in čaka penzijo.
Drugega pa v njihovih krajih na žalost ni.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Sem vozil enega zaradi slepiča k zdravniku, potem v bolnico, tam naredili en kup preiskav in šele čez 12+ ur potrdili, da je slepič in se odločili za operacijo. Čeprav je dežurni osebni zdravnik takoj rekel, da bo zelo verjetno slepič. Torej močno dvomim, da je diagnostika tako preprosta, kot to deluje na forumu. Dežurni je sicer dobro uganil (čisto lahko pa bi tudi brcnil mimo), očitno pa naprednejši postopki tega niso kar tako potrdili.
Novopečeni zdravnik v družini je zadnjič tudi prišel zadovoljen z dežurstva, da je za enega prav ugotovil, da je slepič, ker je preveril, kaj se je s pacientom po njegovi napotitvi zgodilo. Ampak znaki niso vedno tipični.
Večinoma pišeš fenomenalno. Tukaj pa te zameglijo sorodstvene vezi in Black Jack je lepo napisal, ni Slovenija le v Ljubljani.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
V našem ZD ponoči dežurni zdravnik ne more naročiti preiskave krvi. Ko sem jaz vozil bolnika s slepičem k zdravniku in v bolnico, so v bolnici naredili analizo krvi in ultrazvok, pa še niso vedeli, če je slepič. In verjetno še kaj drugega, ker sva se od 22.00 do 2.00 prestavljala od vrat do vrat, od preiskave do preiskave, pač glede na to, kaj je ponoči delovalo, potem pa so ga sprejeli na opazovanje in naslednji dan po dodatnih mnenjih naredili operacijo.
Sedaj pa ne vem, zakaj ne zaposlijo Flikija, ki to takoj ve. Ker je prebral na internetu in sigurno drži :evil:
Stvari v reali niso tako preproste. Še za cliota, ki ima par 1000 delov ne zna cela alter znanost ugotoviti, zakaj normalno ne teče. Radi bi take in take preiskave od OT. Kako problem ugotoviti pri človeku, ki ima pa skoraj toliko samo mišic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Sem čisto lepo napisal. Pri tej temi ti je zameglilo um sploh tvoj bližnji naklada. Glede Ljubljane, saj si sam pisal da se ne rabijo dežurstva češ pa naj gre. Ni tako lahko in ja vem da si iz drugih koncev.
Pa še nekaj, ti bi šparal tam kjer ni treba, v zdravstvu bi največ prispevali pri korupciji.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Korupcija je popularna floskula v Sloveniji. Potrebno pa je najti realno rešitev. Razpisi so javni, kdor misli, da ve, da se da kaj dobiti ceneje, naj pač preprosto odda ponudbo. Mogoče se naredi še vzporedni portal, kjer se zbirajo bolj ali manj konkurenčne ponudbe, ki bi odpadle, ker ne izpolnjujejo nekaterih nenujnih pogojev. Denimo ima oprema certifikate, ne more pa ponudnik zagotoviti dovolj velike bančne garancije in denimo nima prometa toliko kot je v razpisu (neupravičeno?) zahtevano. To bi dalo neko sliko.
Dejstvo je, da je problem slovenskega zdravstvenega sistema, da velike organizacije vodijo zdravniki, "priučeni" managerji. Je Musk iskal managerje za tovarne Tesle tako, da je izbiral med avtomehaniki, ki bi radi bili managerji? Precej dvomim.

Sicer pa, pojavil se je predlog stranke SAB glede bolniških, ki je medijsko nekoliko prezrt: zurnal. Manj v breme delodajalca. Meni se zdi vreden podpore, manjka pa mu revolucionarnosti. Res pa je, da bo že to težko prišlo skozi. Sindikati se bojijo, da se bo grdim delodajalcem jemalo premalo. Pozabljajo, da so brez delodajalcev sindikati povsem nepotrebni.
Revolucionarni predlog pa bi bil, če bi bila ura bolniške iz ZZZS vredna za vse enako, ker gre za solidarnostno zavarovanje. Če plačuješ več obveznega zavarovanja, ti tudi ne pripada lepša plomba iz tega naslova. Za višjo bolniško pa bi bila neka dodatna zavarovanja. Ne pa zato, da je dobra polovica osnovnega pregleda pri zobarju iz konta ZZZS, ostalo pa iz dodatnega zavarovanja, oziroma samoplačniško.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
V našem ZD ponoči dežurni zdravnik ne more naročiti preiskave krvi. Ko sem jaz vozil bolnika s slepičem k zdravniku in v bolnico, so v bolnici naredili analizo krvi in ultrazvok, pa še niso vedeli, če je slepič. In verjetno še kaj drugega, ker sva se od 22.00 do 2.00 prestavljala od vrat do vrat, od preiskave do preiskave, pač glede na to, kaj je ponoči delovalo, potem pa so ga sprejeli na opazovanje in naslednji dan po dodatnih mnenjih naredili operacijo.
Sedaj pa ne vem, zakaj ne zaposlijo Flikija, ki to takoj ve. Ker je prebral na internetu in sigurno drži :evil:
Stvari v reali niso tako preproste. Še za cliota, ki ima par 1000 delov ne zna cela alter znanost ugotoviti, zakaj normalno ne teče. Radi bi take in take preiskave od OT. Kako problem ugotoviti pri človeku, ki ima pa skoraj toliko samo mišic.

To je že drugi izgovor ki ga iščeš za opravičevanje njene napake. Bilo je sredi dneva in ne sredi noči in laboratorij je delal. Ko so v bolnici dobili izvid krvi so takoj vedeli pri čem so tudi ona bi (no mogoče ona ne en normalni zdravnik pa).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888