Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

netko

Guru
25. jul 2007
6.888
2.184
113
To zdravniško stavko poganja samo pohlep najbolje plačanega dela zdravniškega ceha. Včeraj sem pri Marcelu izvedel zanimiv podatek. V času kovida je bilo odsotnih, na dopustih ali kako drugače, samo 2-3% zdravnikov. Normalno jih ni na delovnem mestu 20-30%. Trikrat lahko ugibate, zakaj je bilo tako.
Ne rabimo ugibat trikrat, iz prve ti povem.... niso smeli it na dopust, ker so jih rabili
B.udala kakrsna si imas seveda v glavi druge ideje
 

henkl

Majstr
18. nov 2019
471
291
63
To zdravniško stavko poganja samo pohlep najbolje plačanega dela zdravniškega ceha. Včeraj sem pri Marcelu izvedel zanimiv podatek. V času kovida je bilo odsotnih, na dopustih ali kako drugače, samo 2-3% zdravnikov. Normalno jih ni na delovnem mestu 20-30%. Trikrat lahko ugibate, zakaj je bilo tako.
Ne bi bilo dodatka:valjamse:
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen in jest5

kajn

Guru
5. okt 2007
2.742
1.557
113
Iskajoč brata
Izkušnje v času stavke:
Otrok vneto uho, počen bobenček: obravnava isti dan
Po epošti zahtevek za napotnico: odgovor drugi dan, datum pregleda konec maja. Mogoče tudi manjši poseg ob pregledu.
Klical za pregled pri osebnem zdravniku, pri njemu naslednji dan.

V moji okolici zdravniki ne stavkajo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.396
113
Izkušnje v času stavke:
Otrok vneto uho, počen bobenček: obravnava isti dan
Po epošti zahtevek za napotnico: odgovor drugi dan, datum pregleda konec maja. Mogoče tudi manjši poseg ob pregledu.
Klical za pregled pri osebnem zdravniku, pri njemu naslednji dan.

V moji okolici zdravniki ne stavkajo.
Izkušnje v času stavke, na ORLI kliniki so tamali končno poštimal uho s tretjo operacijo. Tam ni nobenih občutkov, da kdorkoli štrajka. Tale gonja proti zdravnikom je milo rečeno svinjarija.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.457
9.396
113
saj nikjer ne tak da bi sedeli pa kožico vozli.

provladni mediji pač delajo to kar jim je naročeno. trenutno so zdravniki pa državni sovražnik št. 1.
Bi bil enakega mnenja, če bi dohtarji štrajkali v času vladavine Presvetlega? Vprašam za prjatla, ker se twiti od Požarjevga Bojčija, kar sami pišejo, če bi bla stavka prej.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Average wages are obtained by dividing the national-accounts-based total wage bill by the average number of employees in the total economy. Torej gre za letni strošek ki ga delodajalci dajo v/za plače (bruto bruto, ne pozabit da je v letnem obdobju tu še obvezen regres pa neobvezna božičnica).

Drugače pa je neprimerljivo, ameriški bruto in naš bruto pač ne more bit enako na neto koncu. Če že se primerja te podatke po BDPju, ampak ko daš to v kontekst je spet težko to tehtat po enakih parametrih.

Ima pa recimo USA precej visok delež BDPja ki pade pod "konto" zdravstva, enega najvišjih na svetu. Mislim da je včasih bil nad 20%, v sloveniji smo pod 15%. Torej čisto po domače povedano, je zdravstvo v USA (precej) dražje kot pri nas.

Zdravstvo v ZDA je najdražje na svetu glede nato koliko denarja gre za to glede na prebivalca. Še Švica kar nekaj zaostaja za njimi. Ampak če ti v ameriki po "nesreči" odstranijo želodec, bo tvoja odpravnina sedmimi številkami, pri nas si pa tudi hrane ki jo boš rabil ne boš mogel do konca življenja zagotovit.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Izkušnje v času stavke, na ORLI kliniki so tamali končno poštimal uho s tretjo operacijo. Tam ni nobenih občutkov, da kdorkoli štrajka. Tale gonja proti zdravnikom je milo rečeno svinjarija.

Super zate, moja je ravno dobila prestavitev operacije za "nedoločen čas". Na šihtu pa že vse zmenjeno, projekti prestavljeni.....in to 2 dni prej.
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: jendomen in cvetka2