Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Veš, kateri Dr. se najbolj dela norca iz ljudi?
Golob.

Pred volitvami polna usta dvoživk, največjih krivcev za stanje v zdravstvu.
Po volitvah večina, ministri, kaj naredijo?
Ukinejo DZZ.

Še kakšen drug načrt?
Ne. Tako kot zadnjih X vlad.

Kaj bodo naredili?
Ma tak al drugačen način razdelili nekaj denarja.
Tako kot X vlad orej.

Bo pomagalo?
Ne, kot že X-krat prej.

Glavno, da se prevlečemo do naslednjih volitev.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in jonny77

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.696
113
40
MB
Aja. Tu ti "fasizem" ne paše?
Absolutno bi zgoraj omenjena klavzula morala bit vpeljana v sistem.

Če prejemaš štipendijo, tudi ne moreš po šolanju rečt, da pa pri vas ne bom delal.
No, lahko samo vrneš keš za 3,4,7 let štipendij.
Kje pa mi?

stipendijo dobivas ob tem da imas solnino brezplacno ne?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.513
6.252
113
Kaj je nas sistem. JS? Vsi po faksu v JS za kokiko let? Saj je prav, ne pa da samo dohtarje vežejo s tem. Kolikor specializacije, toliko casa suzenj. Po faksu je pa 12 let vezan. Za vse naj velja! Vključno za nszsposljive FDVjevce, studij je stal! Naj pa najprej kredo za to vzame.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.513
6.252
113
Sprašujem, kaj je nas sistem? Po tej definiciji gredo vsi najprej v NVO za par let. Drzava dala, drzavi oddelaj. Nema, da bi zase delal. Vse ostalo je vracanje denarja. Ne pa, da morajo samo dohtarji po teh pravilih delati, ostali pa prosto.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.359
9.696
113
40
MB
Sprašujem, kaj je nas sistem? Po tej definiciji gredo vsi najprej v NVO za par let. Drzava dala, drzavi oddelaj. Nema, da bi zase delal. Vse ostalo je vracanje denarja. Ne pa, da morajo samo dohtarji po teh pravilih delati, ostali pa prosto.
v državi kjer 300k ljudi v realnem sektorju živi preostale se sprašuješ če je js sistem.

je ja.

bo pa đoni razložil svojo teorijo kje je ok bit fašist pa kje ne.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.513
6.252
113
Sprasujem, kaj je "nas sistem". Pise v tvitku, da kdorkoli, ki konca faks, bi moram oddelati v nasem sistemu? Folk ploska... Cemu? Zdravniki so edini v to prisiljeni. Se pravi zdravstvo bomo tezko tako reševali.

Ampak, ne smemo reci zasuznjiti dohtarje do penzije, to je treba drugace zaviti. Kdorkoli s kokcanim faksom v "nas sistem". Se pravi poleg dohtarjev vsi v javni sektor in njega priveske?

Jaz sprasujem, ce lahko eden bolj natancno razlozi tale silni brainstorming in me pomiri, da v njem ni katastrofalnih napak
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Sprasujem, kaj je "nas sistem". Pise v tvitku, da kdorkoli, ki konca faks, bi moram oddelati v nasem sistemu? Folk ploska... Cemu? Zdravniki so edini v to prisiljeni. Se pravi zdravstvo bomo tezko tako reševali.

Ampak, ne smemo reci zasuznjiti dohtarje do penzije, to je treba drugace zaviti. Kdorkoli s kokcanim faksom v "nas sistem". Se pravi poleg dohtarjev vsi v javni sektor in njega priveske?

Jaz sprasujem, ce lahko eden bolj natancno razlozi tale silni brainstorming in me pomiri, da v njem ni katastrofalnih napak
Te ne more pomiriti. Balkan vseka iz vsakega ven (tudi mene, razen tebe), ko mu treba kaj oddelat ali plačat.

100k iz javnega v realni pa se bo vse hitro poglihalo. Razen zdravstvenega sistema, to je v fundamente gnilo.

Poglej onega dr ki je spizdil k jodlarjem, prostovoljno je podpisal da bo delal najmanj 48 ur/teden in največ 72ur/teden. Prostovoljno, da crkneš.
Naši družinski teh ur ne spravijo skupaj v 2 tednih, kar on v enem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Če hočemo ljudi "zasužnjiti" v naš javni sektor, potem moramo uvesti šolnine in poskusiti na ta način. Ampak seveda levi pol bi to naredil na diskriminatoren način in bi oprostil štipendije N kategorijam ljudi.
Realna varianta bi bila, da se šolajočemu za vsako leto vpisa v šolo obračuna "šolnina". Dalj se šolaš, večji je dolg. Potem pa se odplačuje skozi povečan % dohodnine, ko začneš dohodnino plačevati. Do odplačila dolga. Če želiš vrniti državljanstvo, ne smeš imeti dolgov do države. Marsikatera država ne dovoljuje dvojnega državljanstva in se moraš odreči državljanstvu. Doseči bi morali še, da po EU državah gre del osebnega davka zmeraj državi državljanstva. Zdi se mi, da bi bilo tako nekako še realno, ljudje pa bi še lahko študirali, čeprav starši niso bogati. Odpadli pa bi mogoče študiji, kjer slutiš, da boš nezaposljiv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Če hočemo ljudi "zasužnjiti" v naš javni sektor, potem moramo uvesti šolnine in poskusiti na ta način. Ampak seveda levi pol bi to naredil na diskriminatoren način in bi oprostil štipendije N kategorijam ljudi.
Realna varianta bi bila, da se šolajočemu za vsako leto vpisa v šolo obračuna "šolnina". Dalj se šolaš, večji je dolg. Potem pa se odplačuje skozi povečan % dohodnine, ko začneš dohodnino plačevati. Do odplačila dolga. Če želiš vrniti državljanstvo, ne smeš imeti dolgov do države. Marsikatera država ne dovoljuje dvojnega državljanstva in se moraš odreči državljanstvu. Doseči bi morali še, da po EU državah gre del osebnega davka zmeraj državi državljanstva. Zdi se mi, da bi bilo tako nekako še realno, ljudje pa bi še lahko študirali, čeprav starši niso bogati. Odpadli pa bi mogoče študiji, kjer slutiš, da boš nezaposljiv.
Podpiram. Vse je boljše kot sedaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
In ti delaš na bolniški, šef te kliče izven službenega časa?

Mejduh, izgleda da smo Slovenci res zelo produktivni. Na nivoji japoncev, plače pa balkanske.
ja, javim se, če lahko prek telefona kaj rešim, valjda rešim. Pač odgovorno koker se pač dna...
Drugače pa da ti zaprem gobec al prste. v 20 letih se edino korono mel bolniško tisti teden...tolk o tem.
Dopusti pa isto, če kdo pokliče mu pomagam, tudi skočim v sluzbo, če sem slučajno blizu in ne na Sejšelih,. Pač imam odnos in odgovornost da zarad mene nek projekt ne bo stal, če ni nemogoče.

Seveda, s tem ne pomeni da se ne strinjam z modelom, ko si doma si doma, in ne v sluzbi. Sploh če si na neki socialni plači.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Poglej onega dr ki je spizdil k jodlarjem, prostovoljno je podpisal da bo delal najmanj 48 ur/teden in največ 72ur/teden. Prostovoljno, da crkneš.
Naši družinski teh ur ne spravijo skupaj v 2 tednih, kar on v enem.
Ne vem, kateri je ta vaš družinski, naš družinski, ki je res iz naše družine, na mesec preživi v službi tudi 250 ur. Res je, da je tu veliko dežurstev, kjer si tam in praviloma ni pacientov cel čas, ampak tam pa moraš biti.
Od kar poznam naš sistem, ne hodim k zdravniku v ponedeljek :) . Nikoli ne veš, če ni celega vikenda preživel v zdravstvenem domu in so ga vsako noč parkrat zbudili. Tak človek bo delal napake ne glede na poklic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe