Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.391
3.840
113
Ljubljana
hmpg.net
GD8_1VnWUAANmmH.png
Kakšna je njegova plača v primerjavi z ostalimi v Avvstriji
Ali drugi poklici nimajo tako urejenih pogojev

PS. delam v multinacionalki. Avstrijci ne .ebejo mailov po 18.00 in med vikendom. Urejeno imajo, da jim ni treba delati del, za katere nimajo izobrazbe, pa čeprav so "enostavna". Inflacijska povečanja mezd imajo glede na pogajanja s sindikati urejeno skoraj vsi poklici.

PPS. Torej je uvoz migrantov pravilen?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
Kakšna je njegova plača v primerjavi z ostalimi v Avvstriji
Ali drugi poklici nimajo tako urejenih pogojev

PS. delam v multinacionalki. Avstrijci ne .ebejo mailov po 18.00 in med vikendom. Urejeno imajo, da jim ni treba delati del, za katere nimajo izobrazbe, pa čeprav so "enostavna". Inflacijska povečanja mezd imajo glede na pogajanja s sindikati urejeno skoraj vsi poklici.

PPS. Torej je uvoz migrantov pravilen?
lahko potrdim z druge roke. Vprasal mozakarja ki je od srede decembra doma, malo dopust zdaj pa se 10 dni bolniške kak je s projekti. je rekel da ne ve, da ima sluzben tel 1 mesec ugasnjen. placa drugace 3x nasa povprecna neto. AT multinacionalka .

pol ves kje smo mi in za kaj nas nek avstrijc ima. skoraj upravičeno.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.381
1.381
113
lahko potrdim z druge roke. Vprasal mozakarja ki je od srede decembra doma, malo dopust zdaj pa se 10 dni bolniške kak je s projekti. je rekel da ne ve, da ima sluzben tel 1 mesec ugasnjen. placa drugace 3x nasa povprecna neto. AT multinacionalka .

pol ves kje smo mi in za kaj nas nek avstrijc ima. skoraj upravičeno.
Ampak naši direktorji in lastniki pravijo, da si ne morejo privoščit boljših plač za delavce (hint AT plače v višjem rangu so obdavčene približno enako ali celo bolj kot naše), ker bodo podjetja v SLO pač propadla in to ni vzdržno, da bi imeli delavci višje plače, pa vedno so davki krivi pa grda država.
Mentaliteta je hudič, pa zavedanje, da se mora direktor ukvarjat s poslom, novimi naročniki in optimiranjem dela v svoji firmi ne pa samo z jamrat in iskati izgovore.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Ampak naši direktorji in lastniki pravijo, da si ne morejo privoščit boljših plač za delavce (hint AT plače v višjem rangu so obdavčene približno enako ali celo bolj kot naše), ker bodo podjetja v SLO pač propadla in to ni vzdržno, da bi imeli delavci višje plače, pa vedno so davki krivi pa grda država.
Mentaliteta je hudič, pa zavedanje, da se mora direktor ukvarjat s poslom, novimi naročniki in optimiranjema dela v svoji firmi ne pa samo z jamrat in iskati izgovore.
Kak si direktor?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Tista plača je plačilo za nazaj, verjetno dobljeno na tožbi. Podobno kot je imel pilot pred meseci 45k€. Res ne misliš da je imel tako plačo?

Jasno da pilot nima take plače, niti sestra, čeprav ne vemo, zakaj tako izplačilo. Moj point je že cel čas, da se preveč posplošuje. Nonstop nekateri nabijajo, da zdravniki služijo po 16k, povprečna izplača zdravniška plača je bila mislim da oktobra 2023 cca 4800 bruto, torej nekje 2800 neto. Pa tega ne pišem zato, da bi rekel da je nizka ali visoka, hočem samo povedat, da nekateri nonstop nabijajo in lažejo oz zavajajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Glede na zapis zdravnika v avstriji
kako postovoljno pristaneš, da boš delal več kot 48 ur/teden in ne več kot 72 ur/teden?
Malo čuden razkorak za 2,5 kratnik slo plače.

Pa te 14 plače imam tudi poln ku.rac
Mi jih dobimo 15 plus potni stroški
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.013
3.527
113
41
Lj
Nekaj takega lahko samo neko izreče, ki je sociopat:
Predsednik Fidesa: Paciente pozivam, naj še malo potrpijo

 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Nekaj takega lahko samo neko izreče, ki je sociopat:
Predsednik Fidesa: Paciente pozivam, naj še malo potrpijo

Imajo srečo, da jih ne rabim.
Je treba nekomu podstrešje popravit
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Nekaj takega lahko samo neko izreče, ki je sociopat:
Predsednik Fidesa: Paciente pozivam, naj še malo potrpijo


Hehe ne morem verjet, da se enkrat strinjam s tabo.