Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Saj tebe gotovo obravnavajo kot gosta, če se blagovoliš pojaviti v ambulanti. Ali ti položijo rdečo preprogo? :aplauz:
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Če vas zanima, kako izgleda strojnica verjetno najpomembnejših dvigal v državi.

Pač stara strojnica, kot še marsikje po blokih iz tistega časa.
Mi pa ne gre v račun, da se tistih škatel relejev in stikal ne da zamenjat s kakšno novejšo škatlo.
Gumbi v dvigalih so, žice so, gumbi v nadstrojih so, lučke so, žice so pripeljane do centralne enote, senzorji so, zakaj se teh žic ne da zvezat v kakšno novejšo centralno enoto?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Pač stara strojnica, kot še marsikje po blokih iz tistega časa.
Mi pa ne gre v račun, da se tistih škatel relejev in stikal ne da zamenjat s kakšno novejšo škatlo.
Gumbi v dvigalih so, žice so, gumbi v nadstrojih so, lučke so, žice so pripeljane do centralne enote, senzorji so, zakaj se teh žic ne da zvezat v kakšno novejšo centralno enoto?
Ker potem kak veljak ne more zaslužiti svojo provizijo.....

https://edition.cnn.com/2017/07/20/americas/man-steps-trouble-trnd/index.html (so mu jih potem podrli na koncu).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Pač stara strojnica, kot še marsikje po blokih iz tistega časa.
Mi pa ne gre v račun, da se tistih škatel relejev in stikal ne da zamenjat s kakšno novejšo škatlo.
Gumbi v dvigalih so, žice so, gumbi v nadstrojih so, lučke so, žice so pripeljane do centralne enote, senzorji so, zakaj se teh žic ne da zvezat v kakšno novejšo centralno enoto?
Denar. Ker ni poceni.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Danes se za dvigala uporabljajo frekvenčni pretvorniki ki jih ne moreš na te strare škatle vezat, oziroma je verjetno "ceneje" zamenjat vse kot pa novo tehnologijo dopolnjevati s staro , ker ti tega ne bo hotel nihče naredit še manj pa kašno garancijo na to dajat.
Glede nato, da imajo v UKC probleme že pravilne dimenzije jaškov za dvigala zgraditi je res bolje da se vze zamenja. Ker na koncu jih bo tako kot vsaka zadeva v zdravstvu stalo veliko več kot pa najdražja tehnologija.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
Mi pa ne gre v račun, da se tistih škatel relejev in stikal ne da zamenjat s kakšno novejšo škatlo.
Veš kako gre.
Potrebujejo 10 aparatov in je razpis za 10 novih aparatov.
In potem se recimo še eden pokvari.
Ne, ne smejo kupit novega, lahko pa starega popravijo za dvakratno ceno novega.
Ni važno, da bi bil nov cenejši in imel garancijo.

birokratizem/idiotizem :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.168
1.357
113
Veš kako gre.
Potrebujejo 10 aparatov in je razpis za 10 novih aparatov.
In potem se recimo še eden pokvari.
Ne, ne smejo kupit novega, lahko pa starega popravijo za dvakratno ceno novega.
Ni važno, da bi bil nov cenejši in imel garancijo.

birokratizem/idiotizem :bonk:
V resnici je slabše kot si opisal.

Pokvari se del, katerega ti proizvajalec proda za recimo 500€
Ampak ti ga ne smeš kupiti od njega. Kupiti ga moraš od uvoznika, ki pa za del hoče 10k€. Striktno po Slovenski zakonodaji.
Prodajalec bi ti ga z veseljem prodal za 500€ ampak ti ga ne smeš kupiti.

Ugani kam gre denar ?

In tako delujejo slovenska javna podjetja- saj imajo neomejeno denarja. Odgovarja pa tako ali tako nihče nikoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.042
3.930
113
V resnici je slabše kot si opisal.

Pokvari se del, katerega ti proizvajalec proda za recimo 500€
Ampak ti ga ne smeš kupiti od njega. Kupiti ga moraš od uvoznika, ki pa za del hoče 10k€. Striktno po Slovenski zakonodaji.
Prodajalec bi ti ga z veseljem prodal za 500€ ampak ti ga ne smeš kupiti.

Ugani kam gre denar ?

In tako delujejo slovenska javna podjetja- saj imajo neomejeno denarja. Odgovarja pa tako ali tako nihče nikoli.
Od kdaj ne moreš kupit nekaj na EU trgu in rabiš posrednika v Sloveniji.
To je debilizem brez primere!!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.959
10.372
113
kateri zdravnik in podobni služijo , pri onem tipu ki je baje 8 let na bolniški s prejemkom 24kilo mesečno???

črna jama za take in ti ki mu štango gor držijo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.419
15.400
113
Projekt požarne sanacije Onkološkega inštituta Ljubljana, posel v znesku 3,76 milijona evrov, je dobila razvpita firma Medicoengineering v lasti Igorja Zabreta in Tanje Frantar Zabret. Toda investicijska dokumentacija ministrstva za zdravje za sedanji projekt požarne sanacije je neustrezna. Šlo je za »dogovor« mimo vseh pravil.
Projekt na ministrstvu za zdravje vodi Tadej Štular, ki je vodil tudi projekt izgradnje nadomestnega vodovodnega sistema na Onkološkem inštitutu, v okviru česar so izvedli tudi delno požarno sanacijo. Štular je bil sicer zaradi suma zlorabe uradnega položaja pri sanaciji vodovoda na Onkološkem inštitutu med 2013 in 2016 ovaden, vendar je tožilstvo ovadbo zavrglo.
Če povzamemo, gre po oceni poznavalcev za avtonomni dogovor vodje projekta, projektanta in izvajalca del. Mimo pravil. Seveda ne drži razlaga z ministrstva, da ni bila potrebna novelacija investicijskega programa, češ da ne gre za več kot 20-odstotno zvišanje vrednosti. V investicijskem programu je navedena vrednost 7,8 milijona evrov. 20 odstotkov od tega zneska je 1,56 milijona evrov, zgolj druga faza požarne sanacije pa se je zvišala za veliko več – za 2,8 milijona evrov.

 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.959
10.372
113

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113


 
  • Jezen sem
Reactions: sajkek