Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
To je naloga vodstva. Sedaj pa poglej, kdo so večinoma vodstvo? Recimo tudi v ZDjih, direktorica ZDja. Ne samo, da je zdravnica, še privat ordinira.
Kdor pričakuje, da se bo kaj spremenilo, dokler bo tako, je recimo ''naiven''.
V ZD še še najdejo drugi poklici v vodstvu, v bolnicah pa je za delo odgovoren strokovni direktor ki pa so izključno zdravniki ker je to en od pogojev.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.242
113
za STROKOVNEGA direktorja je pa že skoraj treba, drugače je lahko kakršenkoli drug direktor s poljubno pripono spredaj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
In konkretno v bolnici zdravnik ne opravi "11 pregledov v 8 urah", ampak 11 pregledov v 1 uri, potem gre pa na vizito na oddelek, pa na posvet, pa v drugo ambulanto, pa ...

Tako da tiste primerjave, ki jih v Tarči delajo, so malo nepoštene. Ampak za dosego cilja so čisto OK.
In potem pogleda od daleč v sobo in proglasi človeka za mrtvega. :p
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Ja, tudi to se zgodi.
Pač sobni zdravnik, po možnosti friško s faksa. Mogoče celo njegovo prvo truplo. Zelo verjetno brez mentorja. Si bo zaapomnil protokol do konca življenja.

Čim več takšnih spodrsljajev je treba objavit. Mogoče bodo potem (mladi) zdravniki le rekli "mentorja ni prisotnega, ne bom delal" al pa "sem 3. letnik specializacije DM, nimam še licence in NE bom delal samostojno v ambulanti" al pa "ponoči sem na urgenci delal, danes imam po zakonu prost dan. Najdite zamenjavo, me ne briga kje".
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ja saj, friški s faksa, ego napumpan do neba, niti na misel mu ne pride, da bi kako sestro kaj vprašal.
 
  • Haha
Reactions: sad

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Ja, tudi to se zgodi.
Pač sobni zdravnik, po možnosti friško s faksa. Mogoče celo njegovo prvo truplo. Zelo verjetno brez mentorja. Si bo zaapomnil protokol do konca življenja.

Čim več takšnih spodrsljajev je treba objavit. Mogoče bodo potem (mladi) zdravniki le rekli "mentorja ni prisotnega, ne bom delal" al pa "sem 3. letnik specializacije DM, nimam še licence in NE bom delal samostojno v ambulanti" al pa "ponoči sem na urgenci delal, danes imam po zakonu prost dan. Najdite zamenjavo, me ne briga kje".
Dej malinko bi bil ves presran in bi 3x preveril...
To je bil en star, ki dela na treh koncih hkrati in je nekaj podpisal in poklical kar so mu drugi prinesli ker on pa res nima cajta za take malenkosti kot je smrt (ni dnarja v tem).
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
niti na misel mu ne pride, da bi kako sestro kaj vprašal.
Mogoče se je pa preveč na sestro zanašal.
"Mamca v sobi 8 so umrli"
In kot po Murphyju ravno takrat kliče hčerka, in ker je "smrt" ugotovila ena stara sestra, pač sporoči žalostno novico.
Potem išče obrazce za pospisat, išče EKG, odvleče do sobe, med odpenjanjem srajce mamca trzne, po prvem šoku jo k sebi spravijo, potem par minut debata, kaj naredit, pa iskanje telefonske, pa klic, da so mamca še živi.
Tako da 30 minut je še zelo hitro šlo vse skupaj.

Sobni zdravnik je pa (običajno) en, ki še ni specializacije vpisal (ker potem bi pisalo specializant).

In kaj se bo iz tega izcimilo?
Fant se bo malo bolj pravil držal, tako glede potrditve smrti, kot komunikacije s svojci.
"Gospa niso podpisali soglasja, da lahko informacije o zdravstvenem stanju drugim razlagam. Adijo."
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Če je volja se da. Pa tudi če bi jih plačali za to delo.
A v Srbiji tudi zmerjajo zdravnike z dvoživkami, pohlepneži, hipokriti, ...?
Kljub temu, da imajo veliko večje razmerje zdravniške plače do povprečne plače?

Če bi tebe nekdo desetletje zmerjal in obtoževal, potem te pa prosil da v svojem prostem času čez vikend nekaj brezplačno narediš, ker je to kao tvoja moralna dolžnost in zaprisega, bi mu tudi fakiča pokazal.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
A v Srbiji tudi zmerjajo zdravnike z dvoživkami, pohlepneži, hipokriti, ...?
Kljub temu, da imajo veliko večje razmerje zdravniške plače do povprečne plače?

Če bi tebe nekdo desetletje zmerjal in obtoževal, potem te pa prosil da v svojem prostem času čez vikend nekaj brezplačno narediš, ker je to kao tvoja moralna dolžnost in zaprisega, bi mu tudi fakiča pokazal.

Glede na stanje v slovenskem zdravstvu bi rekel da je zmerjanje v precej primerih upravičeno. Še raje bi videl da bi te ki si to zaslužijo nagnali iz služb, pa ne bi bilo treba zmerjanja. Ampak ljudem pač drugega ne preostane.
In ja Sslovenski zdravniki (če si nekateri sploh zaslužijo to ime) bi se lahko marsikaj načuli tu. Pa ne da delajo zastonj kot so to oni, ampak da vsaj delajo.
Tvoje zagovarjanje vsake barabe v zdravstvu ratuje že patetično.

Njih si tudi zagovarjal, evo ti resnico. Vse bi bilo treba nagnat pa naj pometa ceste po Celju.

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.552
113
Če je volja se da. Pa tudi če bi jih plačali za to delo.
Ne tudi, če bi jih plačali. Prav je, da so pošteno plačani, ne pa nagravžno za nič dela (NE VSI IN CELO NE VEČINA). Jajc je, da je sistem razsut do konca.
A v Srbiji tudi zmerjajo zdravnike z dvoživkami, pohlepneži, hipokriti, ...?
Kljub temu, da imajo veliko večje razmerje zdravniške plače do povprečne plače?

Če bi tebe nekdo desetletje zmerjal in obtoževal, potem te pa prosil da v svojem prostem času čez vikend nekaj brezplačno narediš, ker je to kao tvoja moralna dolžnost in zaprisega, bi mu tudi fakiča pokazal.
Ti pa lahko sebi fakiča pokažeš in že nehaš pizdakat. Ker sem prepričan, da ti v Srbiji, tega ne bi naredili, če bi bili na ”stopnji razvoja” kot smo v Sloveniji, ko svinje pošiljajo bolnike na svojo privat operacijo popoldan, tvegane pa seveda ruknejo v bolnišnico. Pa služijo s preprodajo materiala preko obvoznega podjetja, itd., itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
In ja Slovenski zdravniki (če si nekateri sploh zaslužijo to ime) bi se lahko marsikaj načuli tu.
Vedno manj si jih zasluži to ime. Poglej priimke.
Pa ne da delajo zastonj kot so to oni, ampak da vsaj delajo.
Za primerno plačilo. Kaj pa je primerno plačlio pa ne boš ti odločil, ampak vsak zdravnik zase ve, po kliko bo svoj prosti čas proajal.
Saj smo v kapitalizmu, a ne?
Tvoje zagovarjanje vsake barabe v zdravstvu ratuje že patetično.
Če pogledaš nazaj, nisem nikoli zagovarjal "finančne" barabe. Torej delo na črno, mimo računov, plačila na roko in v tujino, podkupovanje, dobave preko prijateljskih firm,...
Vedno sem predlagal in upal, da bo nekdo le uredil ta sistem, ampak nič ne ka že na to.
Njih si tudi zagovarjal, evo ti resnico. Vse bi bilo treba nagnat pa naj pometa ceste po Celju.

V štartu je bilo malo drugače predstavljeno.
Je pa zanimivo, da so to morali ugotoviti "z zadnje strani", iz time-stampov, kdaj so bili izvidi napisani.
Ne pa recimo, da je bilo v "rednem" času opravljenih premalo "rednih" izvidov. Ker očitno je bilo v "rednem" času narejeno vse, kar je moralo biti narejeno.
Kar pripelje do slabih normativov.
In za normative že tudi koliko let pravim, da bi morali prepisati recimo nemške normative? Pa se takšnim normativom MZ uspešno upira že desetletja. Pa tudi ZZZS.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen