Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Saj vem, da se ponavljam kot stara plošča, ampak takšnih penzionistov bo vedno več.
Analiza (iz leta 2013), o starosti zdravnikov na primarnem nivoju.
Stran 25, ta najvišji stolpec.
200 družincev in 100 pediatrov bo v letih 2021-2025 šlo v penzijo.
Zasedene specializacije v zadnjih letih ne pokrijejo niti približno teh odhodov. Kaj šele, da bi se kakšni "viški" delali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Torej javnim uslužbencem bi ti prepovdal objavljat? Tudi v prostem času?
Pa plača se vsak msec dvigne? A živiva v različnih državah?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
...
Zasedene specializacije
...
Ne pozabimo, da je do nedavnega (do Milojke, se mi zdi) Zdravniška zbornica bila zadolžena za razpisovanje specializacij. Šele zadnjih nekaj let je to prevzelo Ministrstvo za zdravje. Verjetno je (tudi) zaradi tega Milojka odletela. Nekaj bodo morali zdravniki tudi sami s sabo razčistiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Torej javnim uslužbencem bi ti prepovdal objavljat? Tudi v prostem času?
Pa plača se vsak msec dvigne? A živiva v različnih državah?

S takimi objavami kažejo svoj odnos ki ga že vsi poznamo, da so nad vsemi. Plače se vsak mesec ne dvignejo verjetno pa imajo več stranko in dvigov kot cel javni sektor skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.387
113
Tole seveda nima veze z zdravniki ampak, ker se nanaša na zdravstvo pa naj bo tu:

Štiriinsedemdesetletni občan naj bi dežurno službo velenjskega zdravstvenega doma prvič klical ob 4. uri zjutraj. Potožil je o hudih bolečinah, ki naj bi mu jih povzročali ledvični kamni. Opisal je tudi, da ima anevrizmo.
Dežurna zdravnica naj bi mu pojasnila, da nima na voljo nobenega reševalnega vozila, zato naj v zdravstveni dom pride sam. Ob prvem obisku je prejel injekcijo voltarena in poslali so ga domov. Po 15 minutah je doma začel močno bruhati, imel je hude bolečine, zato je 55 minut pozneje znova klical pomoč, znova s prošnjo, naj ga pridejo iskat z reševalnim vozilom, še poročajo na portalu.
Zdravnica naj bi mu znova dejala, da do sedme ure zjutraj nima na voljo reševalnega vozila.
Znova se je sam odpeljal v zdravstveni dom, a je tik pred ciljem v avtomobilu umrl.

 
  • Jezen sem
Reactions: matej_

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Tole seveda nima veze z zdravniki ampak, ker se nanaša na zdravstvo pa naj bo tu:

Štiriinsedemdesetletni občan naj bi dežurno službo velenjskega zdravstvenega doma prvič klical ob 4. uri zjutraj. Potožil je o hudih bolečinah, ki naj bi mu jih povzročali ledvični kamni. Opisal je tudi, da ima anevrizmo.
Dežurna zdravnica naj bi mu pojasnila, da nima na voljo nobenega reševalnega vozila, zato naj v zdravstveni dom pride sam. Ob prvem obisku je prejel injekcijo voltarena in poslali so ga domov. Po 15 minutah je doma začel močno bruhati, imel je hude bolečine, zato je 55 minut pozneje znova klical pomoč, znova s prošnjo, naj ga pridejo iskat z reševalnim vozilom, še poročajo na portalu.
Zdravnica naj bi mu znova dejala, da do sedme ure zjutraj nima na voljo reševalnega vozila.
Znova se je sam odpeljal v zdravstveni dom, a je tik pred ciljem v avtomobilu umrl.


Iz druge objave

"Zdravstveno stanje pacienta ni bilo življenjsko ogrožajoče in ni bilo izdanega naloga za prevoz z reševalnim vozilom,"

pa vseeno je umrl, strokovni nadzor seveda ne bo ugotovil nobene nepravilnosti, kot preiskovalna komisija. Mogoče bi pa klicali rešilca v celje da ga pride iskat in odpelje na urgenco, če ga že niso imeli pa bi morali. Verjetno je bil na terenu..
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Pravila, kdaj pripada reševalno vozilo določa ZZZS in preko njega ministrstvo. Če bi vsak, ki ga štihne v križu ali boli v predelu ledvic, dobil prevoz z reševalnim vozilom, rabimo še kar nekaj vozil in dežurnih ekip ter lep znesek zato v zdravstveni blagajni. Tako, da težko rečemo, da so pravila čisto brezveze. Vsekakor pa bo "napredek" glede hitrosti dostopa do storitve, če bodo dežurni zdravniki po večini ZD po Sloveniji ukinjeni.
Situacija je tragična, vendar zaenkrat ni nobenega dokaza, da bi preživel, tudi če bi reševalno vozilo prišlo ponj in tudi ni dokaza, da se mu to ne bi zgodilo, če bi spal brez bolečin. Moj kolega je pred desetletjem umrl, ko se je ulegel v posteljo. Ker je na idealni lokaciji, je bila pomoč v petih minutah. Vseeno ni preživel, star je bil manj kot 50.

ZZZS z ministrstvom in vlado zadaj je še naprej zelo aktivna inštitucija in verjame v nekatere stvari, ki v reali ne obstajajo. 24. 3. 2023 je denimo bila ena okrožnica za izvajalce, kjer nekatere stvari navedene v okrožnici začnejo veljati 1. 1. 2023, nekatere 1. 2. To ni noviteta, kaže pa, da nekateri pri nas še zmeraj verjamejo v časovne stroje.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
sigurno ne bojo nč krivi.

človek, če že prvič ni dobil rešilca, bi ga pri drugem klicu nujno moral. ne morjo napisat, da ni bilo stanje pacienta življensko ogrožajoče. če jim je umrl 50m pred vhodom v ZD.

direktor zd velenja želi oz je že delno privatiziral reševalno službo, kjer naj bi podpisal mimo župana (ki je ustanoviteljica zd velenje) pogodbo s privatnikom, kjer je direktor te firme po informacijah zaposlen v zd velenje kot reševalec. parkrat je šel njihov rešilc z lučkami in sireno ven, kar pomeni, da ni bil sekundarni prevoz pacienta ampak nujni prevoz.

direktor pa mirno dalje.

itak bojo odkrili, da je možakar sam kriv, da je umrl, da je doktorica dežurna naredila vse kar je bilo v njeni moči.
človek se pa že drugič moral sam peljat v zd, pol veš kaka kriza je bla če je šel v pižami za volan.

ponavadi sem za konsenz pa, da se lepo zmenijo, tu pa res upam, da jih bogato iztožijo pa da jim j*** ma***!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi