Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Bom previdno vprašal: a tako zgleda, ko ekonomist na čelu ZDja izvaja optimizacijo in varčevalne ukrepe?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Posnetki klicev na številko 112 še niso dostopni, trajalo pa bi lahko še mesec dni, preden jih pridobijo, je dejal Štahernik

A toliko časa traja da se izgubijo?
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
776
796
93
Mislim, da se ravno zaradi ministra Loredana ne bodo izgubili... direktor bo pa kmalu bivši, če bo preveč zagovarjal svoje podrejene.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.926
4.196
113
ne, tak zgleda tovarišijski kapitalizem.
Jasno je, da sistem k je toliko tujcev in priseljencev, ter nezaposljivih prisesano na obveznem, šipcem celo občine plačujejo pzz.., da stvar kolapsira. Še več nekdo z plačo 3k bruto plačuje 500 eur zavarovanje in nima dohtarja..

to ti je komunajzerstvo v vsem svojem sijaju...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
Boš že videl, kake bodo usluge, ko bo vse privatizirano. :evil: Sicer pa je to vaš cilj, vse za bogate, reveži naj pa pocrkajo, naj Darwin dela svoje

:bonk:

naš cilj? cigav?

sicer pa kot običajno, ti je spet zletelo nad glavo, kar sicer ni presečenje, ker jo tiščiš globoko v pesek.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.926
4.196
113
Boš že videl, kake bodo usluge, ko bo vse privatizirano. :evil: Sicer pa je to vaš cilj, vse za bogate, reveži naj pa pocrkajo, naj Darwin dela svoje :bonk:
Obvezno zavarovanje mora začeti bit plačljivo za luftarje. Ta sistem je nevzdržen, sedaj tisti ki mastno plačuje celo nima zdravnika. Kar je še večja ironija kot tvoja neumna ugotovitev...

Najprej se bodo spokal Albanci, ki se ne bodo šli zdravstveni turizem v RS.... Upravičeni bi bili tisti na zavodi, vendar ko prvič zavrne job je na pay listi obveznega.
Zdravstvo pa je treba privatizirat, saj javno ne deluje, preplačujejo vse po žnjkrat, kradejo...

Rešitit ne znajo, lastnik bo pa znal z lastnim kapitolom dobiti najboljše za primerno ceno. ZZZS pa more dvignit nadomestila na primerljiv nivo.

To je edina rešitev.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Privat zdravstvo ne bo bolje za povprečnega državljana.
Privat že zna optimizirat nabavo, vključno z dobičkom ;).
Poleg tega bo vsak privatnik šel delat raje 10 enostavnih primerov, kot enega težkega, ki ima veliko verjetnost koplikacij. Zgoraj je igi se mi zdi podal tak primer.

Problem našega sistema so dejansko zlorabe, pa naj bo od Albancev do zdravnikov in vseh vmes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Matey

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.689
113
40
MB
Privat zdravstvo ne bo bolje za povprečnega državljana.
Privat že zna optimizirat nabavo, vključno z dobičkom ;).
Poleg tega bo vsak privatnik šel delat raje 10 enostavnih primerov, kot enega težkega, ki ima veliko verjetnost koplikacij. Zgoraj je igi se mi zdi podal tak primer.

Problem našega sistema so dejansko zlorabe, pa naj bo od Albancev do zdravnikov in vseh vmes.
Popolnega sistema tako ni, ampak nas pac ne deluje. Deluje pa ne zato ker je vsakokratna oblast koruptivna in to omogoca kakor jim pac pase.

zdaj bizi pac predlaga da jim dajmo vec denarja pa bo boljse, nam normalnim je pa jasno da to ni resitev.

ne rabi bit privat, more pa delovat, pri nas pa ne.

ne pod levimi ne pod desnimi, zdaj al politika tega ne zna delat al pa je nekaj narobe s sistemom.
Al sem kaj spregledal?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
ne rabi bit privat, more pa delovat, pri nas pa ne.
Ravno zato mora bit privat, ker v javnem je toliko korupcije, da je nemogoče. Predstavljaj si da bi recimo vsak mesec dal par sto evrov serviserju za avto, on pa bi ti samo rekel odjebi in pokazal srednji prst.

No ko o srednjem prstu pacientom:
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Lol svobodni zdravnik. Kaj vse si bodo še izmislili, samo da jim ne bi bilo treba izboljšati zdravstva.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.381
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
Svobodni zdravnik je znan institut.

Ampak mi (Bojana Beovič) bi malo drugače:
Zakonski predlog zdravniške zbornice se bistveno razlikuje od zakonskih ureditev na Nizozemskem in v Nemčiji: izrecno namreč dopušča, da je tako imenovani »neodvisni ponudnik zdravstvenih storitev« hkrati zaposlen v javnem zavodu.
Tam je lahko samo eno - ali svobodni ali zaposlen. Ne dvoživka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Svobodni zdravnik je znan institut.

Ampak mi (Bojana Beovič) bi malo drugače:
Zakonski predlog zdravniške zbornice se bistveno razlikuje od zakonskih ureditev na Nizozemskem in v Nemčiji: izrecno namreč dopušča, da je tako imenovani »neodvisni ponudnik zdravstvenih storitev« hkrati zaposlen v javnem zavodu.
Tam je lahko samo eno - ali svobodni ali zaposlen. Ne dvoživka.
Točno to sem za spraševal tudi jaz, ker nisem opazil če je kje napisano, ampak se mi je zdelo da se ne bi odpovedali garantirani visoki plači kar tako. Torej dejansko isto kot je zdaj, samo poimenovano drugače.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Svobodni zdravniki , da bodo še bolj delali tak kot sedaj (ne bi smeli). Samo en od neštetih primerov

"Poglejmo še k drugemu zasebnemu izvajalcu. Trije kardiologi delajo tako v javni bolnišnici kot tudi pri zasebniku Cardial, ki spada pod Diagnostični center Bled v lasti zavarovalnic Save Re in Triglav. Med njimi je tudi zdravnica iz UKC-ja Ljubljana Urška Dolores Breskvar Kač. Med julijem in decembrom lani je pri Cardialu opravila skupaj 114 kardiovaskularnih pregledov, čeprav ima soglasje le za štiri ure dela na teden. V UKC-ju Ljubljana, kjer je kardiologinja zaposlena za polni delovni čas, pa je v enakem obdobju opravila komaj nekaj več pregledov, in sicer 153.