Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Daj si ne meči peska v oči, da bi bilo privatizorano zdravstvo boljše za večino pacientov. Treba je porihtat obstoječ sistem in preprečiti takšne anomalije o katerih pišemo na tukaj. Treba je postavit kompetente šefe, ki se ne bodo bali svojih zaposlenih in bodo znali uporabljati korenček in palico.
To je nemogoče narest. To je tako kot bi rekel roparjem da se morajo dat v red, za dobro drugih. In ker tega ni mogoče narest je edina rešitev da umakneš skledo denarja in preideš iz načina "mi vam damo goro denarja, vi na mogoče nudite storitve, ali pa tudi ne" na privat način, ki je "ti mi nudiš storitev, jaz ti plačam".
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.175
1.349
113

Torej drobljenje narocil, da niso presegala 40k, ki je potrebnih za javni razpis. Pa to je le pljunek v morje.

Groza. Bi bilo treba pretrest kar vse javne zavode v tem smislu.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Ministrer pravi da ne smemo iskati krivcev. Glejte stran, nič ni narobe.
"Ključno je, da vsi vemo, kaj delamo in da se ne ukvarjamo s preteklostjo in ne iščemo krivca za zdajšnje stanje, ampak da se naredi akcijski načrt, kako se bodo te nepravilnosti odpravile," je poudaril minister za zdravje Danijel Bešič Loredan.

 
  • Haha
Reactions: sad

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska

Torej drobljenje narocil, da niso presegala 40k, ki je potrebnih za javni razpis. Pa to je le pljunek v morje.

Groza. Bi bilo treba pretrest kar vse javne zavode v tem smislu.
Najprej bi bilo treba poštimati javne razpise, da ne bi več omogočali v nedogled pritoževanja. Ćisto razumljivo, da naročilo razdrobijo, če ne morejo čakati dve leti, da bi javno naročilo postalo pravnomočno.
 
  • Haha
Reactions: Matey

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Jaz sem zdrobil kako naročilo zato, da sem dobil robo drug dan in ne čez dve leti. Je pa res, da se s tem lahko preferira določenega ponudnika, ki se ga tudi lahko preferira s prirejanjem pogojev razpisa.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
A zdravniki naročajo robo tko kot folk kupuje v Mercatorju? Eno žemljo, 10 dag salame itd.? Očitno kar vsak naroča sam zase. Sem mislil da kaj planirajo pri nabavi, tako kot vsako večje podjetje to dela.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.928
113
A zdravniki naročajo robo tko kot folk kupuje v Mercatorju? Eno žemljo, 10 dag salame itd.? Očitno kar vsak naroča sam zase. Sem mislil da kaj planirajo pri nabavi, tako kot vsako večje podjetje to dela.
Tak nekak.
Pa ko je čas za morje rabijo pacienti fenistil proti pikom komarjev na očesnem oddelku...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
A zdravniki naročajo robo tko kot folk kupuje v Mercatorju? Eno žemljo, 10 dag salame itd.? Očitno kar vsak naroča sam zase. Sem mislil da kaj planirajo pri nabavi, tako kot vsako večje podjetje to dela.
Se nimajo časa ukvarjat s skupno nabavo. Vidiš, da so preobremenjeni že sedaj. Sploh nekateri, ki morajo popoldan še dobavit vse, kar so dopoldan naročili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Sem mislil da kaj planirajo pri nabavi, tako kot vsako večje podjetje to dela.
Zakaj pa bi v UKC racionalizirali nabavo?
Saj lastniku je vseeno. Oz. določeni člani "lastnika" s takšnimi nabavami celo služijo. Lastniku dol visi za poslovanje, bo že proračun pokril minuse.

Sem bil pravkar pri zobozdravnici, koncesionarki.
Je imela novo zobotehnico na uvajanju. "Ne jemlji krtačko še ven iz škatle, ne vem če bom še eno potrebovala. Da ne mečemo brezveze stran." Pri malenkostih se vidi odnos do denarja.
Na drugi strani ji ni problem dat 10.000€ več za boljši laser. Ker ve, da bo lahko več in bolje v istem času naredila.

V UKCju je to misija nemogoče. Edini kriterij je najnižja cena. Če pa preveč ostre pogoje postaviš, pa razpis pade, ker je menda za točno določenega ponudnika prilagojen. Če pa je slučajno vse OK, pa do materiala ne moreš priti prej kot v 2 mesecih.

Ta koncesionarka pa pokliče Stražišarja, pa dobi jutri s hitro pošto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Pepe

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Jah, saj te pa tupiš že sto let, kako je privat najboljše. Ne vem zakaj je treba še ne primer za to.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Ker nekateri še vedno vztrajate na državnem zdravstvu kot edini možni obliki.
In z Mesecm v vladi ne bo šlo na bolje.
Nekaj se celo omenja, da bi tudi koncesionarji (zasebniki) morali naročati po zakonu o javnih naročilih.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.934
10.347
113
bareški zdravniki, še vedno?

kako bodo tole alter doktorji zagovarjali. Me prav zanima. Kokice.

In takole dela vsak drugi, pač na različnih ravneh. Tale slednji pač šel all-in...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
bareški zdravniki, še vedno?

kako bodo tole alter doktorji zagovarjali. Me prav zanima. Kokice.

In takole dela vsak drugi, pač na različnih ravneh. Tale slednji pač šel all-in...
Zagovarjal?
Enako kot prej.
* svetovanje in pregled se plača. So se že zmenili za tarifo.
* nakazilo za svetovanje v HK naj FURS pregleda in ocarini.
* operacija v UKCju, po njihovi tarifi, nimam pripomb.
* te nove zadeve okoli nabave materiala pa naj lastnik (UKCja) sankcionira. To je pač nekaj, kar bi vesten lastnik moral vedno spremljat.

Kakšen razplet bo? Čisto možno, da ga bo kakšna Zagrebška bolnica povabila delat pri njih. Star je zgleda dovolj, da ima še jugoslovansko licenco. (pa tudi če nima se da hitro uredit).
 

B81

22. jul 2007
36.337
10.155
113
Hec bo, ko se bodo nasli ljudje, ki so dali kuvert(ic)e tem zdravnikom, kako pa potem naprej? :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.071
1.011
113
Kako le potem naprej? FURS v akcijo.
Ampak pri kuverticah je bolj malo sledi, tako da tu ne bo nekega izplena.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.882
2.182
113
ne spremljam pa bi prosil samo za povzetek
ali je pacient za vse storitve dobil račun?
torej za UKC plus hong kong ali kaj je že bilo?