Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Itak, jaz sem firmi rihtal milijonske posle mesečno, moj honorar pa je bil v rangu 5000€. Škoda da se nisem spomnil tudi sam vzeti kolikor bi mi po lastnem mnenju pripadalo....

In ne, ni problem v tem koliko je kirurg dobil oz mislil da mu pripada. Problem je način in odnos. Tega zagotovo ni napravil prvič, in kot drugo, zagotovo ni edini. Če meni da mu pripada več kot dobi, naj gre do "šefa" in to zahteva. Ni hudič da mu honorarja ne bodo odobrili če sam na svojo roko zrihta UKC 27.000€ ali kolikor že za dan dela.

UKC naj ga brcne ven saj bo šel kahko v DC bled delat bodo samo za njega še nevrokirurgijo odprli. Pa bo tam na svoje stroške delal če bi rad več zaslužil. Me zanima kolk časa bi ga prenašali, al pa k Bitencu na Golnik. Verjetno bi ga po prvem ven nagnal. Tu ga je pa sral od leta 2016 ko je stran odprl pa so ga po 6 letih dobil s prsti v marmeladi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

cvetka2

Pripravnik
1. jun 2021
55
40
18
Seveda, UKC naj brcne ven vse, ki so na kakršenkoli način izigrali sistem. in se okoristili. Me zanima, koliko bi jih ostalo, pa ne samo zdravnikov. Jaz imam 3 sodelavce, katerim zaradi poznanstva ali sorodstvene povezave ni potrebno dolgo čakati na termin pri zdravniku ali kupovati zdravil in sanitetnega materiala. Pa ti sorodniki/znanci niti niso vsi zdravniki, tudi medicinska sestra zna marsikaj urediti tako mimo sistema....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
In to se ti zdi čisto sprejemljivo?
Zato pa vsi kradejo, ker je vam to normalno.
Kot že zapisano: v razvitem zahodu bi tako samo še hamburgerje v Mcdonaldsu vrteli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

cvetka2

Pripravnik
1. jun 2021
55
40
18
Nikakor se mi to ne zdi sprejemljivo, ampak zdaj enega zdravnika linčajo, medtem ko krade skoraj vsak, ki ima priložnost.To bi bilo treba rešiti sistemsko in jim onemogočiti, da počnejo takšne packarije. Če zdaj odpustijo dr. Bošnjaka, niso prav dosti rešili. Kdo ga bo nadomestil, kaj bo z njegovimi obstoječimi pacienti v UKC? Vsi si ne morejo privoščiti nevrokirurga samoplačniško. Potrebne so korenite spremembe, odpustitev enega grešnega kozla ne bo spremenila stvari na bolje. Je preveč zavožena situacija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dandelion

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Nikakor se mi to ne zdi sprejemljivo, ampak zdaj enega zdravnika linčajo, medtem ko krade skoraj vsak, ki ima priložnost.To bi bilo treba rešiti sistemsko in jim onemogočiti, da počnejo takšne packarije. Če zdaj odpustijo dr. Bošnjaka, niso prav dosti rešili. Kdo ga bo nadomestil, kaj bo z njegovimi obstoječimi pacienti v UKC? Vsi si ne morejo privoščiti nevrokirurga samoplačniško. Potrebne so korenite spremembe, odpustitev enega grešnega kozla ne bo spremenila stvari na bolje. Je preveč zavožena situacija.
Vcasih pomaga en vzorčen primer. In potem drugi primisli preden bo pocel bedarije. In višjega, ko vsekaš po prstih bolj uspešno bo.

za paciente bodo drugi poskrbeli. Kaj pa ce bi ga vlak povozil? Svet gre pač naprej. Vsi smo zamenljivi.

Samoplačniško pa razen posvetov ne bo imel prav veliko dela. So zadaj vseeno prevelika tveganja, da bi to ena “popoldanska” klinika upala prevzeti nase. Pa tudi ekipo potrebujes konkretno za taksno operacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.381
3.836
113
Ljubljana
hmpg.net
Torej se strinjaš, da je to najbolje kar lahko je?.

Da je rešitev :
1. dajmo ustanovit delovno skupino, ki bo to "rešila sistemsko in jim onemogočila, da počnejo takšne packarije".
2. KZS za take svete krave ne sme veljati, saj lahko naredi več škode (mimogrede, svete krave so samo zdravniki, kaj pa piloti, ti so tudi nadkasta (saj letijo nad našimi glavami), pa morda odvetniki, te potrebujemo, da nas rešijo ped nepravičnimi obtožbami, j pa profesorji, brez njih nihče ne bi nič znal, pa morda še ....)

In še dodatek, k takemu razmišljanju. ČE smo za samoplačništvo v zdravstvu, potem je dr. Dolenc upravičeno sojen, obsojen in bi ga SLovenija morala izročiti, da plača svoj dolg zareadi "napake"? Ker če je nekaj plačljivo, potem mora biti tudi odgovrnost plačljiva?

PS. njega ne bi (samo) odpustili. Verjetno obstaja člen v KZS, ki izven zakona postavlja pridobivanje premoženja na račun stiske. Pa morda kak glede utajevanja davka. Pa kakšen o pranju denarja (ker samo tako lahko spraviš "umazan" denar v obtok). PA glede na to, da je "agencija obstajala 6 let, morda kak o ponavljanju dejanj iz koristoljubja......

Ali pa raje ustanovimo "Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena" (lahko me kličeš Alan)
 

dandelion

Zelenc'
8. jan 2023
15
-7
3
za paciente bodo drugi poskrbeli. Kaj pa ce bi ga vlak povozil? Svet gre pač naprej. Vsi smo zamenljivi.

Pa obvezno naj vse te druge prej temeljito preverijo, da niso v svoji karieri kdaj prejeli kakšnega dodatnega honorarja ali darila/podkupnine dobavitelja, da niso zlorabili svojega položaja in pomagali družini ali prijateljem, da so preskočili čakalno vrsto, pa še kaj bi se verjetno našlo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Ja, saj naj najprej preverijo direktorje in predstojnike vseh oddelkov, potem pa po vrsti. Vse, pri katerih najdejo nepravilnosti, odpustiti, pa se bo hitro počistilo.

Naročilo lahko potrdi vodja oddelka, vodja nabave in vsi navzgor po lestvici. Kdor je nižje brez vedenja višje instance ne more nič.
Sicer pa ravno pri 24 ur. Očitno je bil ta dohtar samo ena od rib v bazenu ki se je pač ujela prva.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Tole ste že nalimal....

1678819282945.png
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
Res so zabredli v veliko korupcijsko supecelico. Očitno cel sistem deluje povezano, podobno kot mafijska posla. Me zanima kako bodo to pometli pod preprogo.

 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.164
1.353
113
Res so zabredli v veliko korupcijsko supecelico. Očitno cel sistem deluje povezano, podobno kot mafijska posla. Me zanima kako bodo to pometli pod preprogo.

Oni so zdravniki.

Po zakonu ne morejo biti za nič krivi.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
UKC je medtem preiskal samega sebe in ni ugotovil nepravilnosti:

 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.381
1.381
113
Zasebiku ne bo v interesu pomagati teti brez denarja, če ne bo dobil plačila. Zasebniku bo v interesu samo to, kar bo dobro plačano in čisto nič druga. Če bo lahko namesto operacije žrelnice na ORL naredil 100 drugih zadev, ki bodo prinesle več denarja lastniku, bo naredil to in pač pustil 100 otrok na čakalni listi.

Daj si ne meči peska v oči, da bi bilo privatizorano zdravstvo boljše za večino pacientov. Treba je porihtat obstoječ sistem in preprečiti takšne anomalije o katerih pišemo na tukaj. Treba je postavit kompetente šefe, ki se ne bodo bali svojih zaposlenih in bodo znali uporabljati korenček in palico.