bedaki na cesti

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Če bi se tam pri Tušu šlo za varnost, bi že zdavnaj zgradili podhod za pešce, ampak še prehod za pešce pri semaforju so narisali nekaj let pozneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Naselje je po definiciji tam, kjer so stanovanjske hiše, kjer ljudje stanujejo, in ne tam, kjer folk vse hodi. Koneckoncev folk hodi v kolonah tudi na Triglav, pa zato še ni cela pot naselje.
Od tam, kjer ti praviš da folk hodi čez bivšo regionalko je do prvega stanovanjskega bloka 400m + in pred 30 in več leti tam, kjer hodi folk čez cesto ni bilo table za naselje.
Potem se je šele nekdo spomnil, da bi se tam dalo fajn zaslužit, pa so prestavili tablo za naselje in tja redno postavljajo radar.

Na delavskem mostu je odkar obstaja že bila omejitev 50, 60, 70, 80 in 90. Je bil delavski most v naselju in tudi izven naselja.
Fak, koliko bluzenja, samo zato ker se ti ne da prebrat ali ne razumet kaj želim povedat. Na eni strani ceste o kateri govorimo je spalno naselje, na drugi pa travniki in gozd. In dejstvo je, da je in bo šlo stotine ljudi vsak dan čez, ne glede na to, ali prehod je ali ga ni. Ja podhod bi moral biti tam že leta 1985, pa ga še danes ni, ker je cesta državna, problem pa občinski.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Fak, koliko bluzenja, samo zato ker se ti ne da prebrat ali ne razumet kaj želim povedat. Na eni strani ceste o kateri govorimo je spalno naselje, na drugi pa travniki in gozd. In dejstvo je, da je in bo šlo stotine ljudi vsak dan čez, ne glede na to, ali prehod je ali ga ni. Ja podhod bi moral biti tam že leta 1985, pa ga še danes ni, ker je cesta državna, problem pa občinski.
Težko rečemo, da je na eni strani ceste spalno naselje, če je naselje oddaljeno od te ceste, o kateri govorimo več kot 300m. Pa vmes še kakšna druga cesta. in s tem opravičujete omejitev 50 v kao naselju.

Ja ljudje hodijo tam čez, ampak to nebi smel bit razlog, da zato postavijo tablo za naselje. Tabla za naselje je tam iz inkasantskih razlogov, ker se za prekoračitev v naselju pokasira več kot izven naselja. Cesta je tam ravna pregledna, do najbližje stanovanjske enote pa več kot 300m.
Za omejitve hitrosti v Sloveniji poznamo tudi tablo za omejitev hitrosti, ki pa jo žal iz inkasantskih razlogov pogosto zamenjuje tabla za naselje. Poznamo pa tudi podhode....
Sem napisal, da je bila včasih tam omejitev 90 izven naselja, (ob istih razmerah) pa nekateri kar ne verjamete. Enako kot cesta čez delavski most (sedaj 70) in od Labor proti ljubljani (sedaj 50), ki je tudi čudežno padla v naselje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Uf, pa ne da si že skoraj dojel da je point v tem da ljudje tam so in bodo vedno hodili čez cesto. Ostalega ne bom komentiral ker nima najmanjše veze z mojim pisanjem.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Direkcija za ceste dela plane, da bi krožnega na priključku Kranj vzhod, pri bivšem Baumaxu preuredila v semaforiziranega, takega kot delajo sedaj v Vodicah. Računajo, da bi se na ta način znebili stoječe kolone ob popoldnevih na avtocesti. Kaj pa to pomeni za tiste iz smeri Šenčurja pa vemo.
Direkcija za ceste? Kaksna direkcija? Za metanje kurca na roke kvecjemu. Pretocnost bodo povecali z dvopasovnico kar je jasno vsakemu kmetu z zdravo kmecko pametjo in ne semaforjem. Mati mila kaksne ljudi producira ta zemlja, ni Bog zastonj namenil nekaterim, da ne morejo imeti otrok. Vse je z razlogom.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Direkcija za ceste dela plane, da bi krožnega na priključku Kranj vzhod, pri bivšem Baumaxu preuredila v semaforiziranega, takega kot delajo sedaj v Vodicah. Računajo, da bi se na ta način znebili stoječe kolone ob popoldnevih na avtocesti. Kaj pa to pomeni za tiste iz smeri Šenčurja pa vemo.
Čak, a niste ob odprtju krožišča pri Mercatorju razlagali, kako bo krožišče bolj propustno, in kako bo rešilo problem kolon s šenčurske strani, pa tolkli po meni, ko sem pisal da je krožišče slabše kot prej, pa da so samo miljon zapravili. Pa da js ne znam vozit.
Zdej pa stoječe kolone na avtocesti. Ki pa jih spet rešujejo povsem napačno.

Dobra rešitev bi bila izgradnja izvoza/uvoza iz AC na Britofu. Ozko grlo je pa xx semaforjev od Mercatorja do mesta, ker ni sevarne obvoznice.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Čak, a niste ob odprtju krožišča pri Mercatorju razlagali, kako bo krožišče bolj propustno, in kako bo rešilo problem kolon s šenčurske strani, pa tolkli po meni, ko sem pisal da je krožišče slabše kot prej, pa da so samo miljon zapravili. Pa da js ne znam vozit.
Zdej pa stoječe kolone na avtocesti. Ki pa jih spet rešujejo povsem napačno.

Dobra rešitev bi bila izgradnja izvoza/uvoza iz AC na Britofu. Ozko grlo je pa xx semaforjev od Mercatorja do mesta, ker ni sevarne obvoznice.
Od petrola v šenčurju do krožnega pri mercatorju si ob največji gužvi (16.00) v petih minutah.

Ne, ne rabimo še petega kranjskega izvoza z avtoceste. Ravno obratno, nabralo se je nizkih gradenj in trgovskih centrov in skladišč, ki bi jih bilo potrebno vrniti v prvotno stanje (njivo). Nekaterim bi moral potegnit asfalt čez glavo in jih zabetonirat do pasu da bi ugotovili kdaj je dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo in Hanzi

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Čak, a niste ob odprtju krožišča pri Mercatorju razlagali, kako bo krožišče bolj propustno, in kako bo rešilo problem kolon s šenčurske strani, pa tolkli po meni, ko sem pisal da je krožišče slabše kot prej, pa da so samo miljon zapravili. Pa da js ne znam vozit.
Zdej pa stoječe kolone na avtocesti. Ki pa jih spet rešujejo povsem napačno.

Dobra rešitev bi bila izgradnja izvoza/uvoza iz AC na Britofu. Ozko grlo je pa xx semaforjev od Mercatorja do mesta, ker ni sevarne obvoznice.
A si mogoče pozabil, da je med tistim (prenovljenim) krožiščem in AC izvozom, kjer se začne nabirati kolona, vmes še eno krožišče (pri ex-Baumaxx) , ki ne požira tega prometa? Med obema krožiščema pa je stanje opazno bolje kot pred prenovo krožišča. Prav tako ne opažam neke bajne gužve (kot nekoč) s škofjeloške smeri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Madona vas je cel bataljon primernih za ministre za novo vlado. Pisite golobu na email. Medtem je pa vsak vaski redneck pogruntal, da dvo ali stiripasovnica vpadnica v vsako vas z vec kot 10.000 prebivalci dela cudeze. Cesar se cez luzo drzijo in ne rabijo nobenih rondojev z vaskimi situlami v sredini.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Komentarji na 9gagu so zelo velikokrat zlata vredni, kdaj celo boljši od osnovne objave :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: rdr1000

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
8416d6291e90b514e0399e3333093ae3.jpeg