bedaki na cesti

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Nisem mogel verjeti, to se je zgodilo meni. Pripeljem do krožnega prometa, pogledam levo , vidim vozilo, pa sem kar zapeljal v krožnega. :oops1: Še dobro, da je oni v krožnem spremljal dogajanja v prometu in je še pravočasno ustavil, pred neprevidnim voznikom. Še danes, en teden po dogodku mi ni jasno, zakaj sem zapeljal v krožnega, kljub temu, da sem videl vozilo ??
 
27. jan 2022
4.704
1.676
113
Videl si ga, nisi pa ga zaznal - se zgodi, če imaš srečo tako kot tebi.

Včeraj na krožišču avto pred mano - ista štorija - da ti ne bi to v navado prišlo. ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Če bi imel kamero zadaj, bi z veseljem pogledal posnetek od danes zjutraj.
Vkljucujem se na prednostoo cesto, sorazmerno pregledno, zacuda ni prometa, pogledam levo in desno ze s kakih 100m pred kriziciscem lagano turisticno se vkljucim, cez kaksnih 200m pogledam v ogledalo in za ritjo ena mama s Polom. WTF kje se je ona vzela za moje ritjo.
Ce sem jo izsilil, se ji javno opravicujem.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Nisem mogel verjeti, to se je zgodilo meni. Pripeljem do krožnega prometa, pogledam levo , vidim vozilo, pa sem kar zapeljal v krožnega. :oops1: Še dobro, da je oni v krožnem spremljal dogajanja v prometu in je še pravočasno ustavil, pred neprevidnim voznikom. Še danes, en teden po dogodku mi ni jasno, zakaj sem zapeljal v krožnega, kljub temu, da sem videl vozilo ??
Točno to se je meni zgodilo pred mnogo leti na Korziki. Tip ni imel luči in jaz ga gledam, pa ne vidim. Se mi v avtu en zadere, pa še pravi čas ustavim.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Tipična. Možgani iščejo avto z lučmi, vse ostale slike brišejo.

Pol se pa malo spomnimo kolikokrat se nam zgodi, da se enostavno s spomniš odseka kako si ga prevozil. Spet čista avtomatika za vožnjo, zavedni del je delal nekaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
To se mi sploh dogaja, ce se pogovarjas "aktivno". Ni vazno ali s sopotnikom ali pa preko BT po telefonu.
Vcasih je ze dovolj razmisljanje o necem drugem....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Nisem mogel verjeti, to se je zgodilo meni. Pripeljem do krožnega prometa, pogledam levo , vidim vozilo, pa sem kar zapeljal v krožnega. :oops1: Še dobro, da je oni v krožnem spremljal dogajanja v prometu in je še pravočasno ustavil, pred neprevidnim voznikom. Še danes, en teden po dogodku mi ni jasno, zakaj sem zapeljal v krožnega, kljub temu, da sem videl vozilo ??
Obstajajo raziskave, da je vsaka n-ta odločitev v prometu napačna.

Preprosto je vsak samo človek in ne robot.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
kak mesec ali dva nazaj je eno soboto iz mbja proti bistrici ponoč en šel, imel dolge in 4 zmigavce, verjetno je šlo za kakšno stavo...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Tudi če imaš nekaj v vidnem polju ni nujno da vidiš. Možgani ogromno informacij ignorirajo, ker bi bili drugače preobremenjeni. Lahko da v nekem primeru avto ignorirajo kot nepomemben, in ga ne vidiš.
Meni se je to zgodilo na enem preglednem križišču, kjer je stop znak. Itak se nisem nikoli tam ustavil, ker vidiš vse naokoli. Dokler nisem enkrat zadnji čas ustavil, da me s prednostne ni direkt nabil. Nimam pojma, kako sem ga spregledal. Omenim kolegu, je rekel, da se je na istem mestu tudi njemu to zgodilo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Lahko da je taki kot križišča in se pri določeni hitrosti tak poklopi, da maš celi čas skritega za stebričkom.
To je pri nas v tem kriziscu kjer sem jaz kasneje gospo videl v ogledalu. Kar nekaj avtov se je ze zrinilo s ceste.....
Pa ponavadi mal z glavo pomigam mimo stebricka, tokrat sem premalo pomigal, ali pa je gospa tolk pridivjala. Ceprav dvomim.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Enkrat sem sam vzel enemu prednost na glavni cesti. Definitivno sem pogledal levo, desno in ga nisem videl. On se tudi gotovo ni pripeljal bistveno prehitro. Široki A stebrički znajo narediti popoln mrtvi kot.
to sem že dostikrat opazil pri prečkanju te ceste zjutraj. od določeni hitrosti mene na skiroju in vozila, ki se mi z moje desne približuje proti krožišču, sem ves čas v mrtvem kotu A stebrička in me voznik opazi šele ko stojim na sredi med pasovoma in gledam, če se bo ustavil. takrat ves presenečen gleda, od kod sem se naenkrat pojavil na sredi ceste.
zaradi tega pa me vedno znova presenečajo nekateri pešci in kolesarji, ki suvereno zapeljejo čez cesto ali stopijo na prehod, kot da bi imeli betonske stene na obeh straneh. ker pač oni imajo prednost pred avtomobili

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Mene izsiljevanje na kriziscu ne moti, celo vsec mi je, ce potem zna clovek pospesiti in se vkljuciti v promet. Ker ni hujsega kot mencanje, neodlocnost in pospesevanje 3minute do 25kmh kar dela tricetrt voznikov.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
zaradi tega pa me vedno znova presenečajo nekateri pešci in kolesarji, ki suvereno zapeljejo čez cesto ali stopijo na prehod, kot da bi imeli betonske stene na obeh straneh. ker pač oni imajo prednost pred avtomobili
Sem dosti krat sam na kolesu, pa vedno preverjam če me oseba v avtu vidi, res delam kontak z očmi, da vidim da me je videl in ali ve da imam jaz prednost
in se potem lahko varno zapeljem naprej... Ker v avtu res kdaj ne vidiš dobro kolesarjev, električni skiroji so pa sploh poglavje zase...

Štajerska cesta in rondoji na njej so pa pač štajerski :rolleyes:


p.s. najboljša rešitev v LJ za voznike ki zavijajo desno in da ti kolesar ne pade v mrtvi kot! Ogledalo za spremljanje kolesarjev :srce:
1655969237161.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sass