bedaki na cesti

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Spet v napačno smer in spet smrt nič krive osebe, za popyzdit.

S Policijske uprave Kranj so sporočili, da se je na izvozu iz avtoceste za smer Tržič v Podtaboru zgodila huda prometna nesreča. Po prvih ugotovitvah je voznik na razcepu za smer Kranj–Jesenice zapeljal v napačno smer na izvozni krak in trčil v drug avtomobil, v katerem je umrla potnica. Oba voznika sta poškodovana.

 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.240
5.803
113
Nemalokrat samomori... zakaj na tak način pa meni popolnoma nerazumljivo. Verjetno takrat v mozgu nič več racionalnega ne špila.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Tisti izvozni krak (iz smeri KR) ima vstopno omejitev 80 km/h, večina jih pripelje 100-110 km/h, na nepravilnem "vstopu" iz smeri Tržiča pa tudi lahko razviješ hitrost, ker je zelo blag ovinek.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tam noben gorenc ali lokalc ne vozi preko 80kmh ker imajo policaji skoraj zakupljen prostor tam dol. Sem sel mimo manj kot minuto predn je trescilo. Bolano.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Jaz ne vem kaj se dogaja zadnje dni. Dva dni nazaj pripelje en po mojem pasu sredi ovinka. Moja in njegova reakcija je za mišji rep rešila karambol. S tem, da je on skoraj iz ceste izletel, ko je odvil. Danes mi pa en iz neprednostne direkt v mene zapelje. Še dobro, da je bilo nekaj prostora in sem odvil. Spet je šlo mimo za 10cm.
Jutri se bojim v avto it.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
  • Žalosti me
Reactions: koliko in Matey

kajn

Guru
5. okt 2007
2.461
1.248
113
Iskajoč brata
Na nekem AMZS predavanju nas je vprašal: Kaj narediti, ko zveš da nekdo v tvojem odseku kontra...? Je rekel da ni pravega odgovora, nikoli ne veš kaj špila ljudem... ali bo se dal na odstavni, ali na prehitevalni, ali bo ustavil, ali želi zaključiti.....
Nekdo izmed občinstva je rekel: Postavil bi se za šlepar, najbolj varno mesto...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.697
113
Jaz ne vem kaj se dogaja zadnje dni. Dva dni nazaj pripelje en po mojem pasu sredi ovinka. Moja in njegova reakcija je za mišji rep rešila karambol. S tem, da je on skoraj iz ceste izletel, ko je odvil. Danes mi pa en iz neprednostne direkt v mene zapelje. Še dobro, da je bilo nekaj prostora in sem odvil. Spet je šlo mimo za 10cm.
Jutri se bojim v avto it.
Enkrat sem sam vzel enemu prednost na glavni cesti. Definitivno sem pogledal levo, desno in ga nisem videl. On se tudi gotovo ni pripeljal bistveno prehitro. Široki A stebrički znajo narediti popoln mrtvi kot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi in jendomen
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Enkrat sem sam vzel enemu prednost na glavni cesti. Definitivno sem pogledal levo, desno in ga nisem videl. On se tudi gotovo ni pripeljal bistveno prehitro. Široki A stebrički znajo narediti popoln mrtvi kot.

V mojem avtomobilu (letnik 2018) je katastrofa glede A stebrička glede na prejšnji avto (enak, samo starejši model). Pravzaprav nevarno za vožnjo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Na nekem AMZS predavanju nas je vprašal: Kaj narediti, ko zveš da nekdo v tvojem odseku kontra...? Je rekel da ni pravega odgovora, nikoli ne veš kaj špila ljudem... ali bo se dal na odstavni, ali na prehitevalni, ali bo ustavil, ali želi zaključiti.....
Nekdo izmed občinstva je rekel: Postavil bi se za šlepar, najbolj varno mesto...

Par let nazaj na avstrijski A9 je bilo nujno obvestilo, da na istem odseku nekdo vozi v kontra smeri. Par sekund zatem ga vidim in to v tunelu, mimo mene. V istem trenutku si misliš "WTF???", čez par km pa pride "za tabo." Naslednji dan je bilo, da se je par km za mano sesipal s ceste, na srečo sam oz. brez udeležbe drugih vozil. Pubec, 18 let, mrtvo pijan... Je pa Avstriji že kar folklora, da se ljudje vozijo v kontra smer o AC :bonk:
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Enkrat sem sam vzel enemu prednost na glavni cesti. Definitivno sem pogledal levo, desno in ga nisem videl. On se tudi gotovo ni pripeljal bistveno prehitro. Široki A stebrički znajo narediti popoln mrtvi kot.
Lahko da ti je avto zakrila slepa pega. Vsako oko ima slepo pego območje, veliko piko, kjer ne vidiš nič. Dokler gledaš z obema očesoma to ni moteče, možgani sprocesirajo manjkajoče območje, ko pa gledaš postrani pod kotom, ti pa nos zakrije pogled na enem očesu, takrat lahko avto pade v to območje in zna bit jeba. Sem že to doživel, vem da sem pogledal v križišču, pa avta enostavno nisem videl
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in Pepe

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Tudi če imaš nekaj v vidnem polju ni nujno da vidiš. Možgani ogromno informacij ignorirajo, ker bi bili drugače preobremenjeni. Lahko da v nekem primeru avto ignorirajo kot nepomemben, in ga ne vidiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad