bedaki na cesti

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113

Ja na tvojem zako opevanem severu imajo tako, da levi gre levo, desni pa desno svojega pasu. Odstavni je pa za razliko od našega prazen. Tako, kot je bilo pri nas do pred leti, dokler niso spremenili, da se desni mora umaknit na odstavni pas.
haha ti pa o letalu, ja o otroški igrački mogoče. .
 

Priponke

  • rettungsgasse 1 Capture.JPG
    rettungsgasse 1 Capture.JPG
    123 KB · Ogledi: 55

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici

Ja na tvojem zako opevanem severu imajo tako, da levi gre levo, desni pa desno svojega pasu. Odstavni je pa za razliko od našega prazen. Tako, kot je bilo pri nas do pred leti, dokler niso spremenili, da se desni mora umaknit na odstavni pas.
haha ti pa o letalu, ja o otroški igrački mogoče. .
to ni izvedljivo če se ne umakneš na odsstavni pas. in pri nas je bilo prepovedano se umakniti na odstavni pas in kot berem je pri avstrijcih enako. isti šalabajzerji ki ne vejo da za tri vozila široka po 3 metre rabio 9 m siroko cesto in ne 7,5.
Ta en meter in pol široka vozilanaj pa kar rišeo v vrtcih. skoda edino to, ker te risarje mastno plačajo.
 
27. jan 2022
4.704
1.676
113
puscica.gif
Največja širina za vsa vozila je 2,55 m razen:
- vozila s toplotno izoliranimi nadgradnjami z debelino stene najmanj 45 mm ... = 2,60 m
- traktorji na gospodarski vožnji: z dvojnimi pnevmatikami ali s širokimi pnevmatikami s tlakom največ 1,5 bara, s priklopniki ali zamenljivimi vlečenimi ali vgrajenimi stroji ... 3,06 m.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Floki in Jado sta tista popolna voznika, ki se 100 % držita CPP in tudi vseh ostalih predpisov v življenju in nikdar ne naredita nobenega prekrška, hote ali nehote, je tako?

Seveda ga naredim in nič ne jokam ko ga moram plačati. Do sedaj sem v 25 letih plačal 3 prehitre vožnje (dve na +5) pa eno napačno parkiranje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
katero vozilo je široko 3m? patria?
Sirina z ogledali je pri vseh kamionih in avtobusih 3+ metre.
Poleg tega mi povej v kaksno sirino si sposoben "vdet" gasilski kamion z intervencijsko hitrostjo brez poskodbe vozil.
Precej voznikov ima tezave s parkiranjem v pol metra sirsi boks od avta. S hitristjo manj kot 10kmh.
Kaj bo se zgodilo pri hitristi 90kmh
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova in mirsi

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
260
63
Seveda ga naredim in nič ne jokam ko ga moram plačati. Do sedaj sem v 25 letih plačal 3 prehitre vožnje (dve na +5) pa eno napačno parkiranje.
Torej podpiraš, da se vse prekrškarje z uporabo avtomatskih tehnologij 24/7 lovi in sankcionira? Čeprav se zavedaš, da boš tudi sam med njimi, ker po zapisanem sodeč ne ločuješ med narejenim in ugotovljenim prekrškom. Razen seveda, če 100 % časa voziš po CPP, tako kot avtošola na izpitni vožnji.

Recimo, se z Jadotom vozita zapovedanih 40 km/h na AC izvozih? ;)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
puscica.gif
Največja širina za vsa vozila je 2,55 m razen:
- vozila s toplotno izoliranimi nadgradnjami z debelino stene najmanj 45 mm ... = 2,60 m
- traktorji na gospodarski vožnji: z dvojnimi pnevmatikami ali s širokimi pnevmatikami s tlakom največ 1,5 bara, s priklopniki ali zamenljivimi vlečenimi ali vgrajenimi stroji ... 3,06 m.
Tlak je tukaj čisto nepotreben podatek. Ravno toliko, da te lahko ustavi policaj, zmeri pritisk, pokaže 1,6 in ti nabije 1000 eur kazni. Zakonodajalec pač ve kako je treba (polniti proračun). Drugače je praktično dosti kmetijskih vozil širokih 3 M +- 0,05.
 
Nazadnje urejeno:

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Tlak je tukaj čisto nepotreben podatek. Ravno toliko, da te lahko ustavi policaj, zmeri pritisk, pokaže 1,6 in ti nabije 1000 eur kazni. Zakonodajalec pač ve kako je treba (polniti proračun). Drugače je praktično dosti kmetijskih vozil širokih 3 M +- 0,05.
Strokovnjak za vse, a bi se nehal delat pametnega? To je predpis in specifikacija, ki jo je dal zakonodajalec. Tule si preberi https://www.uradni-list.si/files/RS_-2006-138-05918-OB~P001-0000.PDF
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
A ti sploh razumeš kaj sem želel povedati? Podatek tlaka v pnevmatiki je povsem nepotreben.

Potemtakem sem v prekršku ker imam prednje gume na 2,5 bara zadnje pa na 2 bara. Ali kam potem spadam, pod letalski promet?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Daniel se na traktorje kar spozna, kar za nekoga, ki lepi predpis, ki govori povsem enako kot je Daniel napisal, če razumeš pomen, ne moremo trditi.
Zakonodajalec ni nikjer napisal, zakaj ravno 1,5 bara, ker ta pritisk samo predstavlja neko pogosto tehnično rešitev v svetu pnevmatik za traktorje, ki delajo na terenu. Ob spremembi materialov, ki se uporabljajo za gume, se lahko spremeni praktično "čez noč". Verjetno so sicer želeli preprečiti, da bi po javni cesti legalno vozili "traktorji" širine 3 metre, ki bi se v resnici uporabljali za velike cestne prevoze. Osebno tudi dvomim, da je rešitev v predpisu smiselna in bilo potrebno iskati drugo definicijo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Daniel se na traktorje kar spozna, kar za nekoga, ki lepi predpis, ki govori povsem enako kot je Daniel napisal, če razumeš pomen, ne moremo trditi.
Zakonodajalec ni nikjer napisal, zakaj ravno 1,5 bara, ker ta pritisk samo predstavlja neko pogosto tehnično rešitev v svetu pnevmatik za traktorje, ki delajo na terenu. Ob spremembi materialov, ki se uporabljajo za gume, se lahko spremeni praktično "čez noč". Verjetno so sicer želeli preprečiti, da bi po javni cesti legalno vozili "traktorji" širine 3 metre, ki bi se v resnici uporabljali za velike cestne prevoze. Osebno tudi dvomim, da je rešitev v predpisu smiselna in bilo potrebno iskati drugo definicijo.
Kot bi napisal, da je po coni za pešce dovoljena tudi vožnja s kolesom, na katerem morata vsaj 2 pnevmatiki biti prazni.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Torej podpiraš, da se vse prekrškarje z uporabo avtomatskih tehnologij 24/7 lovi in sankcionira? Čeprav se zavedaš, da boš tudi sam med njimi, ker po zapisanem sodeč ne ločuješ med narejenim in ugotovljenim prekrškom. Razen seveda, če 100 % časa voziš po CPP, tako kot avtošola na izpitni vožnji.

Recimo, se z Jadotom vozita zapovedanih 40 km/h na AC izvozih? ;)

Ja nimam nobenih problemov z uporabo avtomatskih tehnologij 24/7. Probleme imajo največkrat tisti ki vedo da bodo v enem popoldnevu ostali brez plače.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ja nimam nobenih problemov z uporabo avtomatskih tehnologij 24/7. Probleme imajo največkrat tisti ki vedo da bodo v enem popoldnevu ostali brez plače.
Probleme z uporabo avtomatskih tehnologij 24/7 ima predvsem prometna varnost.
Ker te tehnologijo v ničemer ne izboljšajo varnost, namenjene so samo polnjenju proračuna.

Efikasno je, da te ustavijo in kaznujejo takoj na licu mesta.

A otroku tud primažete klofuto po enem mescu, odkar nekaj ušpiči? Ali veste, da je treba reagirat takoj?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jendomen in Pepe

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
"Ker te tehnologijo v ničemer ne izboljšajo varnost, namenjene so samo polnjenju proračuna."

Nekaj pozitivnega vpliva sicer imajo (cinično rečeno: na tiste, ki že itak vozijo previdno brez tega), je pa preventivnega učinka za večjo varnost prometa vsaj za velikostni razred manj, kot če bi nadzor delala policija v živo.

No, pobran denar je pa enak. Sklep je torej enostaven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe