bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.147
5.753
113
pri taščici
Kako je lahko voznik osebnega vozila nenadoma zapeljal na nasprotni vozni pac, če je tovornjakarju uspelo popolnoma ustavit svoje težko tovorno vozilo?
Res se je nesreča zgodila kmalu za rondojem, če se gleda smer vožnje tovornjaka in posledično ta res ni mogel razviti kakšne posebne hitrosti a vseeno se tudi pri zgolj par deset km/h taka teža ne ustavi v trenutku. Če je torej voznik tovornjaka dejansko uspel ustavit svoje težko vozilo, je moral videti mercedesa na svojem pasu vsaj par sekund pred trkom kar pomeni, da voznik MBja ni zavil pred tovornjak nenadoma ampak je moral nekaj motovilitz že prej. Ali pa gre zdaj za buljenje v telefon, prehitevanje v neprimerni situaciji (kar se na tej lokaciji zaradi široke ceste zelo zelo rado dogaja) ali pa gre za kaj tretjega pa zaenkrat nisem zasledil še nikjer.


Iz prvih dveh fotk je jasno kje približno se je zgodila nesreča:

prometna-n-obvoznica-omv-2022-2.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-59.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-41-620x330.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-85.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-23-620x330.jpg


prometna-n-obvoznica-omv-2022-39.jpg
Ali se je navelical ziveti, Al ga je kap, al pa ni gledal na cesto.
Nenadoma ne zavijes brez razloga na nasprotno bankino.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Tole je takoj za rondojem, tako da tovornjak neke brzine pred zaviranjem itak ni imel.
Zakaj je pa voznik zapeljal na nasprotno stran, pa lahko ugibamo - v teh starih C klasah ponavad vidim bolj kot ne samo penziče (ki ga vozijo že od novega), tako da zna bit kaj v povezavi z zdravjem. Tudi nobenih špur od zaviranja ni videti.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Policaj, ki pozna zakon in/ali kolega policaja:
1 - izgubi službo
2 - se zagovarja kot trezen voznik, ki je izgubil oblast nad vozilom
3 - škodo pokrije zavarovalnica
4 - verjetno ne gre v zapor
ostali vozniki:
1 - verjetno gre v zapor
2 - škodo pokrije sam
3 - služba ga zagotovo čaka

Vsi smo enaki pred zakonom
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Policaj, ki pozna zakon in/ali kolega policaja:
1 - izgubi službo
2 - se zagovarja kot trezen voznik, ki je izgubil oblast nad vozilom
3 - škodo pokrije zavarovalnica
4 - verjetno ne gre v zapor
ostali vozniki:
1 - verjetno gre v zapor
2 - škodo pokrije sam
3 - služba ga zagotovo čaka

Vsi smo enaki pred zakonom

ignorantia iuris nocet
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

Swetko

Pripravnik
24. jun 2009
307
1
18
Recimo da tvoj razlog spada med tiste ki jih je zadela "kap" (zdravstvene).
Moram kolega vprasat ce se mu kaj spi med voznjo. Z apneo ima resne tezave(aparat za ponoci)
Apnea je stanje, ko ponoči prenehaš dihati, ta aparat pa ti začne pihati in ti dovaja zrak v pljuča, ko zazana da ne dihaš. Sem sam imel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Mogoče samo sladkorni bolnik. Sem gledal ko je vrglo voznika in je šel kombi z opletajočm nezavestnim šoferjem najprej v desno ograjo, se odbil še v levo ograjo in čelak v avto pred mano.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.147
5.753
113
pri taščici
A te sladkorna v momentu "ubije". Al te nekaj casa mrcvari, ti pa se ji upiras.
Razen ce ne ves da jo imas, takrat pa znajo biti hude vrednosti sladkorja v krvi najbrz.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Na čeloma te ne. Lahko se pa zgodi, v določeni kombinaciji da se hitro zgodi. Al pa če je nek svež bolnik, ki se še ne pozna tolko kakšne so posledice določene hrane..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
Hanzi
Ne to, posledice sladkorne (težje) so tudi kapi, nenadne slabosti, in podobno.. .in v prometu je lahko to to (naznani razlog v levo ali desno). Tudi usodno.
Stric je imel podobne izkušnjo v prometu, ampak je lahko nekak ustavil, potem pa padel v nezavest, možganska kap, rahla sicer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
A te sladkorna v momentu "ubije". Al te nekaj casa mrcvari, ti pa se ji upiras.
Razen ce ne ves da jo imas, takrat pa znajo biti hude vrednosti sladkorja v krvi najbrz.
Odvisno od tipa sladkorne. Poznal sem človeka s sladkorno tipa 1. Mu je shodila inzulinska črpalka, padel je v komo in umrl. Bil sam takrat v stanovanju, ni bilo nikogar, ki bi mu lahko pomagal.
Žlahtnica padla v komo, takrat sladkorna še nediagnosticirana, so jo komaj rešili. Dobila črpalko in živi normalno.

Tega je precej in če je sladkorna (sploh tipa 1) nediagnosticirana in nezdravljena, se tudi kome med vožnjo dogajajo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Nenadoma ne zavijes brez razloga na nasprotno bankino.
Pa saj ravno to je meni čudno tukaj - ni moglo priti do nenadne menjave pasu, če je imel pa tovornjak čas za popolno ustavitev. Zdaj ali se tovornjak dejansko ni povsem ustavil ali pa voznik osebnega vozila ni zavil nenadoma ampak je zavil na nasprotni pas že prej ter nadaljeval z vožnjo po napačnem pasu do trka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in luciano

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Lahko enostavno zaspis za volanom, ker imas pac spalno apneo in si prekomerno utrujen. Ampak ljudje se tega ne zavedajo.
Ja ampak tu je treba poudarit, da zaspis zaradi utrujenosti ki je posledica spalnih apnej in ne zaradi spalne apnee. Kot ime pove se apnee dogajajo v spanju. Taki bolniki pa so kronicno utrujeni in neprespani. In to tudi vedo - cutijo. Tisti ki nekontrolirano zaspijo so pa lahko narkoleptiki.